čtvrtek 28. března 2024 Soňa

Konečně! Florbalistky obrátily zápas s Královskými Vinohrady a přerušily sérii devíti proher

Po dlouhém čekání, kdy se hráčky FBS Olomouc utápěly v herní krizi, přišla důležitá sobotní výhra nad týmem TJ Sokol Královské Vinohrady. I přes značné oslabení, jež způsobilo zranění některých hráček v předešlém zápase, dokázala Olomouc vyhrát nad pražským výběrem 5:4 a cenné body tak zůstávají doma.

Ženy to neměly během zápasu vůbec jednoduché. I přes to, že vedly 2:0 ve druhé třetině zásluhou Terezy Reimerové a Moniky Zamazalové, dokázaly Vinohrady neuvěřitelně rychle otočit zápas a skóre bylo najednou 3:2 pro hostující celek. Naštěstí se domácí hráčky dokázaly vrátit zpátky do zápasu a díky své bojovnosti a vůli vyrovnaly na 3:3 zásluhou Jitky Oháňkové.

Od začátku do konce to bylo velice vyrovnané utkání. Ještě v čase 56:26 ve třetí třetině musela Olomouc skóre dotahovat a ke štěstí domácích se v čase 56:43 trefila Barbora Suchánková, která hubený výsledek uhájila a uklidnila tak olomouckou střídačku i fanoušky v Čajkaréně.

Tento veledůležitý zápas ženy úspěšně zvládly. Další souboj je čeká za týden, 17.12. 2016 opět na domácí palubovce.