Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Lipníku projela lokomotiva na červenou, zastavila se naproti vlaku

 
čtvrtek, 12. října 2017, 09:00

Na trati proti jedoucímu nákladnímu vlaku se včera časně ráno ocitla v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku lokomotiva, která projela na červenou. Při cestě poškodila výhybku. Strojvedoucí naštěstí včas zastavili, zraněn nikdo nebyl, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Okolnosti nehody se vyšetřují. Škoda byla vyčíslena na 200.000 korun.

Událost se stala ve 03:44, podle Drápala přímo v Lipníku nad Bečvou. "Lokomotiva jela na červenou a poškodila výhybku. Lokomotiva se poté ocitla na trati proti nákladnímu vlaku, strojvedoucí zastavili na vzdálenosti sto metrů od sebe. Škoda na infrastruktuře byla vyčíslena na 200.000 korun. Stále se to vyšetřuje. Na závěry ohledně příčin je ještě brzy," uvedl mluvčí Drážní inspekce.

Podobný případ vyšetřovala inspekce v Olomouckém kraji v srpnu, kdy na železničním koridoru nedaleko Olomouce projela vlaková souprava pendolino návěstidlo zakazující jízdu. Vlak nouzově zastavil na železničním přejezdu nedaleko stanice Grygov. Při nehodě nebyla ohrožena jiná vlaková souprava a nikdo nebyl zraněn. Cestují přestoupili z pendolina do rychlíku.

Napsal(a) ČTK | Foto pexels.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Fotbaloví fans zřejmě nepřijeli jen na...

  • Olomoucký záchranář Martin Pospíšil napsal...

  • Moderní zdravé svačinky Fit-day vznikají v...

  • Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném...

Reklama
 
 

Kam dál?

Děti se vloupaly do auta a chtěly se projet. Po příjezdu policistů se jim podařilo utéct

středa, 11. října 2017, 10:30

Skupinka pěti dětí se vloupala do odstaveného vozu Škoda Felicia na ulici Škodova v Přerově, s kterým se následně děti...

Přerov vyčlení ulice, jejichž obyvatelé nebudou dostávat příspěvky na bydlení

úterý, 10. října 2017, 15:00

Přerovská radnice chce vyčlenit na území města šest problémových ulic, ve kterých by noví obyvatelé nedostali od úřadu...

Muž se snažil vyřešit obchodní neshody. Vylil na vystavovatele a dvě ženy nádobu s výkaly

pondělí, 9. října 2017, 11:20

Poměrně absurdní situace se přihodila jednomu z vystavovatelů na ptačí burze v areálu přerovského výstaviště. Během...