Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vydejte se na prohlídku olomouckého podzemí - jsou vypsané nové termíny

 
pondělí, 16. února 2015, 10:13

V rámci projektu Olomoucké podzemí vzrostl několikanásobně zájem lidí o návštěvu olomouckých podzemí. Historický spolek Durancia, který tyto prohlídky pořádá, navýšil kapacity prohlídek, a tak se nyní dostane na více zájemců o tuto dobrodružnou výpravu.

První prohlídka se koná v pátek 13. 3 2015 od 15.40 hod. a druhá za čtrnáct dní v pátek 27. 3. 2015 od 15.40 hod.. V obou dnech je sraz vedle orloje v rohu podloubí před vstupem do Informačního centra na Horním náměstí v Olomouci a je potřeba svoji účast potvrdit na emailu durancia@durancia.cz.

V uvedené termíny budou z registrovaných zájemců vytvořeny 2 samostatné skupiny (max. 40 osob). První skupina nejprve navštíví s průvodcem podzemí kostela sv. Mořice. Druhá skupina se přesune s průvodcem ke klášteru kapucínů a navštíví podzemní protiletecký kryt z druhé světové války, který se nachází pod klášterní zahradou. Po prohlídkách jednotlivých podzemních objektů se skupiny vymění.

Doporučujeme si vzít s sebou čelovky nebo baterky - v protileteckém krytu není zatím instalováno osvětlení. Zároveň doporučujeme vzít si na sebe sportovnější oblečení a obuv.

ČAS A MÍSTO SRAZU: na konci podloubí radnice u vstupu do informačního centra, v rohu vedle orloje v 15,40 hod. Prosíme registrované účastníky, aby se na místo srazu dostavili včas, abychom dodrželi čas zahájení prohlídek. Děkujeme.

DÉLKA PROHLÍDKY: 1,5 - 2 hodiny
VSTUPNÉ: 80,- Kč (děti do 6 let ZDARMA!)

Vzhledem k omezenému počtu ve skupině na každý prohlídkový den (max. 40 osob) je vhodné si rezervovat účast na emailové adrese: durancia@durancia.cz (uveďte jméno, případně počet osob, které půjdou s Vámi a den prohlídky, které se chcete zúčastnit).

Autor: L.Behingerová

 

Kam dál?

Festival ProTibet 2015 se blíží

čtvrtek, 12. února 2015, 08:34

Unikátní tibetské tance, originální himalájské pohádky nebo setkání se známým českým horolezcem, to vše nabídne letošní ročník...

Michal Hrůza opět koncertuje, zajít na něj můžete do Účka

čtvrtek, 5. února 2015, 17:11

Účko si tradičně přichystalo pestrý program na nový rok. Můžete se těšit na nekonečné párty, skvělé koncerty a plesy. Po vážném...

Benefiční koncert Beaty Bocek podpoří Tibeťany

čtvrtek, 11. prosince 2014, 13:33

V olomouckém Jazz Tibet Clubu vystoupí 16. prosince energická zpěvačka Beata Bocek. Benefiční koncert podpořila nadace Divoké...

Imodium a zakázanÝovoce vyjíždí na své společné turné, zahrají v...

čtvrtek, 23. října 2014, 14:58

Skutečně nabitý podzimní program chystají skupiny Imodium a zakázanÝovoce. Vyráží na společné Mercedes-Benz Live Space Tour 2014,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.

Kauza WSM pokračuje. Muž, který vylákal z lidí 1,5 miliardy korun, je obviněn z podvodu

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili dvaačtyřicetiletého muže z podvodu se škodou asi 1,5 miliardy korun. Na webu o tom dnes informoval mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Obviněný podle vyšetřovatelů vylákal peníze od 5400 občanů České republiky, stíhán je na svobodě.

Merkelová a Macron podepsali takzvanou Cášskou smlouvu

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v západoněmeckých Cáchách podepsali smlouvu o spolupráci a integraci. Jejím cílem je prohloubení spolupráce v oblastech zahraniční politiky, obrany, hospodářství nebo při integraci příhraničních regionů. Podle Macrona obě země takzvanou Cášskou smlouvou otevírají novou kapitolu spolupráce, Merkelová dnešek označila za důležitý den německo-francouzského přátelství.