Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Olomucium #2 Dědkovi s kloboukem - vyhni se obloukem!

 
neděle, 6. října 2019, 20:24

Sotva jsem vykročil před dům, div mě nesrazila červená sto dvacítka s károvaným baretem čouhajícím z poza volantu. No vida! Tu jsem neviděl, ani nepamatuji! Zasnil jsem se s úsměvem na tváři a pokračoval v cestě. Když jsem o kousek dál na přechodu pro chodce unikl smrti v podobě béžového žigulíku jen o vlásek, úsměv mi začal tuhnout. Co to dneska...?!

Ulice plné zmateně popojíždějících automobilů a zástupy pestrobarevných šusťákovek směřujících k botanické zahradě mi napověděly, že to přišlo... Období, kdy každý znalý Olomoučan vytahuje auto z garáže jen v případě tepenného krvácení z konečníku je opět tady.

Třídenní festival květeny a zvířectva na výstavišti Flora odstartoval před dvěma dny a proměnil tak Olomouc v noční můru všech řidičů, kteří se snaží po víkendu stráveném na jachtě procpat zpět ke svému obydlí. 

Ale co, když už jsem venku, tak se tam zajdu podívat. Abych vyjádřil svůj nesouhlas se čtyř korunovým zdražením jízdného, jdu ty dvě zastávky na protest pěšky. 

Před vstupem se schovávám v davu prostějovských turistů vyzbrojených hromadnou vstupenkou a pronikám do areálu. V prvním stánku si poroučím pivo a dávám se do řeči s jedním ze stánkařů, který se mě snaží přemluvit ke koupi kaktusu. Svých snah zanechal, až když se mi ho konečně podařilo přesvědčit o tom, že mi minulý týden zdechla i umělá květina.

Po hodině marného hledání Durmanu a Chvojovníku Čínského jsem seznal názoru, že jsem si letošní Floru užil už do syta a je na čase vyrazit domů. A protože si myslím, že jsem svým prvním bojkotem vyslal Dopravnímu podniku dosti jasnou zprávu, nebylo potřeba v protestu pokračovat. Koupil jsem si předražený lístek a nasedl na šestnáctku, která připomínala pojízdné arboretum. 

Původně jsem chtěl zavzpomínat na páteční vinné slavnosti, které jsem navštívil na Dolním náměstí, ale nejde to, protože jsem navštívil páteční vinné slavnosti na Dolním náměstí.

Napsal(a) X Y

Štítky blog, olomouc

Kam dál?

Olomucium #1: Miluju Olomouc!

neděle, 29. září 2019, 13:41

Miluju Olomouc! A dnešní neděle je určitě ta nejkrásnější neděle, jakou jsem za posledních sedm dní zažil. Po dlouhé době se...

KOMENTÁŘ: Duševně nemocné si nesmí brát za rukojmí premiéři ani média

středa, 14. listopadu 2018, 15:30

Veřejné mínění v České republice ovládla v posledních desítkách hodin názorová bouře o síle orkánu. Rozpoutala ji reportáž...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.