Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna běží: Základem je rozhodnout se!

 
pátek, 15. května 2015, 16:10

V následujcícím měsíci, který bezprostředně předchází startu olomouckého půlmaratonu, se šéfredaktor Olomoucké Drbny rozhodl, že začne trénovat, přičemž vám bude formou blogu přibližovat, jak vlastně jeho příprava probíhá. Půjdete do toho s ním?

Pokud se mám přiznat k úplné pravdě, jak vlastně došlo na myšlenku zúčastnit se olomouckého půlmaratonu, doznávám se, že to nebylo v úplné střízlivosti. Vlasně to bylo v hluboké opilosti, kdy jsem se známým po "pár" vypitých pivech filozofoval o tom, jak včlenit do našich životů nějakou další, smysluplnou činnost. Padl slovo půlmaraton, chemie mužského ega přimíchala domluvu na tři tréninky týdně, a taky velký kus odhodlanosti...

..., který ale nevydržel dlouho. Třídenní režim jsem vydržel tři týdny, pak jsem běhal už jen týdny dva, a nakonec to došlo tak daleko, že jsem běžecké tenisky nenazul už měsíc.

Abyste rozumněli, sport mi cizí není. Přes deset let jsem dělal závodně atletiku, běhal jsem však jen krátké sprinty. Jednou v životě jsem běžel čtyřstovku, a tu jsem si v cíli prodloužil ještě o sto metrů na nejblizší záchod - tak moc mi bylo špatně! Takové příběhy mne utvrdily v tom, že dálkový běžec ze mne nikdy nebude. Ale! Když už jsem to u toho piva slíbil, rozhodl jsem se, že to nevzdám. A jako motivaci mi k tréninku poslouží právě tento blog, v kterém se o mé zážitky z tréninku budu dělit s vámi - čtenáři Olomoucké Drbny.

Čtěte tento blog pozorně, neboť na konci tohoto seriálu se vám budou možná informace o mém tréninku hodit v soutěži, která příjde s časem těsně před půlmaratonem v Olomouci, a také rovněž před mým soudným dnem.

Takže mějte oči na šťopkách, přístě se ohlásím s prvními dojmy ze "znovuobjeveného" tréninku! Běhu zdar!

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

„Vodevři vokno a rožni.“ Jihlavská Drbna začíná psát!

pátek, 17. dubna 2015, 11:16

Mám další sestřičku! Jmenuje se Jihlavská Drbna a právě se narodila. Ambice má velké - bude pečlivě mapovat všechny klepy a drby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.