Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna běží: Základem je rozhodnout se!

 
pátek, 15. května 2015, 16:10

V následujcícím měsíci, který bezprostředně předchází startu olomouckého půlmaratonu, se šéfredaktor Olomoucké Drbny rozhodl, že začne trénovat, přičemž vám bude formou blogu přibližovat, jak vlastně jeho příprava probíhá. Půjdete do toho s ním?

Pokud se mám přiznat k úplné pravdě, jak vlastně došlo na myšlenku zúčastnit se olomouckého půlmaratonu, doznávám se, že to nebylo v úplné střízlivosti. Vlasně to bylo v hluboké opilosti, kdy jsem se známým po "pár" vypitých pivech filozofoval o tom, jak včlenit do našich životů nějakou další, smysluplnou činnost. Padl slovo půlmaraton, chemie mužského ega přimíchala domluvu na tři tréninky týdně, a taky velký kus odhodlanosti...

..., který ale nevydržel dlouho. Třídenní režim jsem vydržel tři týdny, pak jsem běhal už jen týdny dva, a nakonec to došlo tak daleko, že jsem běžecké tenisky nenazul už měsíc.

Abyste rozumněli, sport mi cizí není. Přes deset let jsem dělal závodně atletiku, běhal jsem však jen krátké sprinty. Jednou v životě jsem běžel čtyřstovku, a tu jsem si v cíli prodloužil ještě o sto metrů na nejblizší záchod - tak moc mi bylo špatně! Takové příběhy mne utvrdily v tom, že dálkový běžec ze mne nikdy nebude. Ale! Když už jsem to u toho piva slíbil, rozhodl jsem se, že to nevzdám. A jako motivaci mi k tréninku poslouží právě tento blog, v kterém se o mé zážitky z tréninku budu dělit s vámi - čtenáři Olomoucké Drbny.

Čtěte tento blog pozorně, neboť na konci tohoto seriálu se vám budou možná informace o mém tréninku hodit v soutěži, která příjde s časem těsně před půlmaratonem v Olomouci, a také rovněž před mým soudným dnem.

Takže mějte oči na šťopkách, přístě se ohlásím s prvními dojmy ze "znovuobjeveného" tréninku! Běhu zdar!

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

„Vodevři vokno a rožni.“ Jihlavská Drbna začíná psát!

pátek, 17. dubna 2015, 11:16

Mám další sestřičku! Jmenuje se Jihlavská Drbna a právě se narodila. Ambice má velké - bude pečlivě mapovat všechny klepy a drby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.