Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna běží: Důležité je nepřepálit začátek!

 
pondělí, 25. května 2015, 13:30

V druhé půlce května a v červnu se šéfredaktor Olomoucké Drbny rozhodl, že začne trénovat, přičemž vám bude formou blogu přibližovat, jak vlastně jeho příprava probíhá. Půjdete do toho s ním?

 

Začal jsem běhat.

Bolí to.

Nemůžu dýchat.

Píchá mě v boku.

 

Tak asi vypadal můj nástup do tréninku, ve kterém jsem si určil, že budu běhat třikrát týdně. I já bláhový! Sice mám nějaký základ z jakéhosi "tréninku" v zimních měsících, ale dva následující měsíce, kdy jsem neobul své běžecké boty, jsou znát. A jsou znát nejvíce na plících. A mám dobrou zprávu - asi vím, čím to je.

Už v mé mladistvé atletické kariéře mi trenér říkal, že už úvodní protahovací běh takvaně "přepálím" - vždycky vyběhnu rychleji než ostatní, přičemž v druhé částí trati nestíhám s dechem a všichni ostatní mě ladně předbíhají, zatímco já klopýtám a sípám do nepravidelného rytmu mých nohou. Holt prý sprinterské vlohy....

... a stejně tak to mám i při mých běžeckých trénincích! Jako správný milovník mobilních technologií jsem si pořídil aplikaci Endomondo. Mimo jiné mi vždycky ukáže stejný ukazatel - můj první kilometr je nejrychlejší ze všech!

                                               

A věřte nebo ne, je jedno, jestli první kilometr běžím do kopce, z kopce dolů, po silnici nebo polní cestě... Nejsilnější jsem prostě na první kilometru, kdy si během těch prvních pěti minut myslím, že jsem neporazitelný, vítr mi hvízdá ve vlasech, aniž bych si uvědomil, že to je vlastně cesta do pekla, ve kterém se budu smažit další čtyři kilometry, než se uklidním a zjistím, kde jsou moje hranice.

Takže, poučení z dneška - chce to čas. Musím běhat pomalu, však ono si to časem sedne. Však půlmaraton je až za 28 dní...

Běhu zdar!

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Nejlepší fotky s Drbnou, které vyhrávají vstup na nedělní program...

sobota, 16. května 2015, 20:05

Celý sobotní Garden Food Festival jste se mohli v areálu festivalu vyfotit s našimi Drbnami a fotku sdílet s hashtagem...

Drbna běží: Základem je rozhodnout se!

pátek, 15. května 2015, 16:10

V následujcícím měsíci, který bezprostředně předchází startu olomouckého půlmaratonu, se šéfredaktor Olomoucké Drbny rozhodl, že...

„Vodevři vokno a rožni.“ Jihlavská Drbna začíná psát!

pátek, 17. dubna 2015, 11:16

Mám další sestřičku! Jmenuje se Jihlavská Drbna a právě se narodila. Ambice má velké - bude pečlivě mapovat všechny klepy a drby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.