Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hledáme páníčka #30: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

 
úterý, 1. listopadu 2016, 10:04

Mazlíčků bez domova je spousta, každý týden vám přinášíme pouze výběr z nich. Pomůžete alespoň některým najít novou, přívětivou rodinu?

Olomoucký útulek - Liga na ochranu zvířat ČR

Kontakt:

Adresa: Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
Tel.: 585 418 484
Pohotovost 776 462 998
Otevřeno: 14.00-16.00h
E-mail: olomouc.utulek-loz@seznam.cz

Karla

Karla je asi tří letá kastrovaná fenečka pocházející z množírny čeká na druhou šanci, kde zažije pohlazení, plnou misku a teplý pelíšek.

Conie

Conie je asi 7 letá kříženka ovčáka, která se k nám dostala na začátku září 2016. Je to zlatá, mazlivá fenečka, která vás úplně dostane svým smutným pohledem.  I přes to, že už není nejmladší má ještě dost síly a energie, což nám dokazuje každý den svým šplháním po kotci, kdykoli se něco šustne. Nemá problém být ve společnosti druhého pejska, pokud ji nebude vyloženě „otravovat". Svému páníčkovi bude určitě oddanou společnicí. 

Jarmil

Jarmil je asi 5 měsíční kocourek hledá teplý pelíšek a svůj nový domov.

Pomocné ruce

Kontakt:
Tel.: 777902575
E-mail: pomocne.ruce@seznam.cz
FB stránky: Pomocné ruce Olomouc z.s.

Anička

Anička je asi půlroční kočičí slečna. Je to citlivá, ze začátku ještě trošku plašší kočička, ale pokud jí dáte čas, bude z ní určitě veliký mazlík.

Sarah 

Sarah je fenečka, která byla jako první, spolu s jejími štěňátky, vysvobozena v rámci „Kauzy olomouckého množitele". Sarah měla více než rok skvělý domov, pak se však v rodině, kde byla, stala tragédie a tato Sárinku o její domov nakonec připravila. Jejím páníčkům se narodilo miminko a paní brzy po porodu zemřela. Pán zůstal se Sárou a maličkým dítětem sám. Napřed si chtěl Sáru nechat, měl ji moc rád, ale nakonec to bylo nad jeho síly a byl nucen se Sáry vzdát. Věnoval Sáru do péče svému kamarádovi, kde bydlela v domku se zahrádkou, spávala opět s majiteli v posteli, ale bohužel tuto rodinu úplně nepřijala, utíkala, dokázala přelézt i přes dvoumetrový plot a začala vyjíždět po jejich dětech. Tito se nakonec obrátili na nás s prosbou o vrácení Sáry k nám. Sáře hledáme nový domov, nejlépe bez dětí, takový, kde bude středem pozornosti, opečovávána a milována, protože přesně to si tato úžasná fenečka zaslouží.

Leroy

Leroy byl původně divoký kocour, žijící v areálu jedné olomoucké firmy. Postupem času však začal být k lidem kontaktnější, což se mu bohužel vymstilo, protože jeden „dobrák" , který proti kočkám v areálu firmy vždy zbrojil, jej nakopl tak, že mu zlomil zadní nožku. Paní, která ve firmě pracuje na vrátnici nás o tomto informovala a my jsme jej jely odchytit. Kocourek po tomto zážitku úplně ztratil důvěru k lidem a tak na rentgen musel být přispán. Pan doktor zjistil, že se nejedná o žádnou komplikovanou zlomeninu, že kost sroste sama, ale doporučil kocourka do uzdravení nevypouštět. 
Nechtěly jsme divokého kocoura nechávat v kleci a tak putoval přímo do dočasné péče, kde se uvolnilo místo po Jerrym, který šel do adopce. Získat si důvěru divokého, lidmi zrazeného kocoura nebylo vůbec jednoduché. První týden jsme jej v podstatě ani neviděly, vycházel ze svého úkrytu jen, když v pokoji nikdo nebyl. Pak začal vycházet ven v noci, když všichni spali, nebo aspoň dělali, že spí. Když jsme se chtěly přiblížit, začal hrozivě syčet a utekl. Po několika dalších dnech, se nechal pohladit při krmení a jednoho večera přišel k posteli, vyvalil se na zem a chtěl drbat, konečně. Teď je to zhruba týden, co poprvé k posteli přišel. Přes den však stále dělal, že neexistuje. Až dneska se nechal přesvědčit, aby vylezl i za světla a nechal se vyfotit. 
Z velkého, divokého a zlého kocúra Leroye se postupem času stal nesmírně ukecaný, hravý mazlík a proto pro něj hledáme nový domov, s trpělivým člověkem, kterému nebude vadit, že jej prvních pár týdnů třeba ani neuvidí, člověka, který si pomalu, opatrně a bez vynucování získá jeho kocouří duši a dá mu ten nejlepší domov.

Čtěte více:

Kam dál?

Hledáme páníčka #29: Podívejte se na nejnovější přírůstky v...

středa, 26. října 2016, 13:30

Někteří mazlíčci už měli možnost žít ve šťastné a spokojené rodině, ale shodou nepříjemných okolností o ni přišli. Nyní potřebuj...

Hledáme páníčka #28: Podívejte se na nejnovější přírůstky v...

úterý, 18. října 2016, 09:47

Ve starověkém Egyptě byly kočky považované za posvátné. Zacházelo se s nimi s úctou, byly pomocníky bohyň. V dnešní době se k nim...

Hledáme páníčka #27: Podívejte se na nejnovější přírůstky v...

úterý, 11. října 2016, 12:32

Kočičky a pejskové z útulků stále hledají nové domovy. Někteří byli týráni, některé vyhodili hned po narození. Jejich start do...

Hledáme páníčka #26: Podívejte se na nejnovější přírůstky v...

úterý, 4. října 2016, 13:07

Zvířátka, které se dostaly do milující rodiny, mají ohromné štěstí. Páníčci se o ně dobře starají, mají co jíst, kde spát a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.