Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž vyhrožoval matce smrtí, proti policistům pak šel s nožem v ruce. Zastavila ho až policejní pistole

 
čtvrtek, 7. března 2019, 11:00

Vypjatou situaci museli v neděli 3. března řešit policisté v obci na Prostějovsku. Sedmadvacetiletý muž tam vyhrožoval své matce zabitím, policisty pak ohrožoval nožem.

Podle tísňového volání se měl v domě nacházet násilník, který chtěl zabít svou matku. „Po příjezdu na místo muž v obývacím pokoji domu vzal do ruky nůž, šel proti policistům a křičel ať „vypadnou“. Policisté proti muži jako donucovací prostředek použili hrozbu namířenou střelnou zbraní. Poté se muž zastavil a nůž odhodil na podlahu. Policisté s použitím hmatů a chvatů muže svedli k zemi, kde mu nasadili pouta a následně provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 3,84 ‰ promile alkoholu v dechu," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Muž byl po bezbytném vyšetření umístěn na protialkoholní záchytnou stanici. Pro své jednání byl obviněn z trestného činu násilí proti úřední osobě. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let. 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto libereckadrbna.cz

Kam dál?

AKTUÁLNĚ: Policie zasahuje v sídle firmy Kapsch. Akci dozoruje Vrchní...

čtvrtek, 7. března 2019, 09:13

Policie zasahuje v sídle společnosti Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém. Prohledává i byt generálního ředitele firmy....

V ulici Koželužská a Lolkova řádili sprejeři. Za sebou zanechali na...

středa, 6. března 2019, 21:00

Jen během včerejška řešili olomoučtí strážníci hned dvě oznámení, která souvisela se sprejerstvím.

Řidič před jízdou vypil šest dvanáctek. Poslední půl hodiny před tím,...

středa, 6. března 2019, 20:30

Třiadvacetiletý mladík z Olomoucka byl včera ráno zastaven hlídkou dopravní policie v obci Klopina.

Opilá matka se před strážníky zřekla své tříleté dcerky. Tahala ji po...

středa, 6. března 2019, 15:30

Včera v pozdních večerních hodinách si hlídka povšimla u přerovského nádraží opilé ženy s malým dítětem.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.