Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zažijte v létě Afriku na vlastní kůži v olomoucké ZOO

 
středa, 1. dubna 2015, 14:48

Pokud se vydáte v létě do Zoo Olomouc, budete mít možnost navštívit nové safari. Stavba druhé etapy právě dnes započala a primárně by měla být zaměřena na Afriku. Celý projekt se skládá z pěti etap, v jejichž rámci se Zoo zaměří tematicky na další kontinenty.

Návštěvníci zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce budou moci od začátku léta pozorovat africká zvířata z bezprostřední blízkosti. Zahrada dnes zahájila druhou etapu stavby safari, která bude zaměřena právě na Afriku. Stát bude dva miliony korun. Africká část safari bude v centrální části zoo u pavilonu žiraf. Ve výběhu bude skupina tří desítek přímorožců a v areálu vznikne i travnatý výběh pro žirafy. Novináře o tom dnes informoval ředitel zahrady Radomír Habáň.

Safari bude začínat na začátku výběhu vedle žiraf. Vláček pro návštěvníky vjede mezi oryxy jihoafrické a jejich výběh obkrouží po vnějším obvodu. Pasažérům se tak otevře výhled i na žirafy pohybující se ve výběhu rozšířeném o travnatou část zabíhající mezi antilopy. Kvůli výstavbě safari se změní systém oplocení, které bude mít také novou podobu.

V zahradě je jen jedna obchůzková trasa, a když je hlavní sezona, je zahrada plná. "Navíc se návštěvníci díky safari dostanou i do částí zahrady, které nejsou běžně přístupné. Dostanou se také do bezprostřední blízkosti zvířat a zahradu mohou spatřit z jiné části a jiným pohledem," uvedl Habáň.

Zoologická zahrada zprovoznila první etapu safari zaměřenou na region Euroasie v roce 2013. Celý projekt se skládá z pěti etap, které jsou rozloženy do jednotlivých let a ve výsledku budou zahrnovat více než polovinu rozlohy zahrady. "Věřím, že budeme jednotlivé etapy následovat každým rokem, v roce 2016 uděláme australskou, a pokud to zvládneme, i severní Ameriku a v roce 2017 bychom měli vše dokončit," řekl ředitel. O safari je velký zájem. Loni se vláčkem po její euroasijské části projelo 50.000 návštěvníků.

V posledních letech se svatokopecká zoo snaží zatraktivnit nabídku, aby přilákala návštěvníky a uspěla ve stále tvrdší konkurenci ostatních zahrad. Například předloni dokončila nový výběh pro vzácné levharty mandžuské. Jeho vybudování stálo deset milionů korun. "Každý rok je potřeba, aby bylo v zoo něco nového, aby návštěvníci přišli i další rok. Snažíme se pozvolna tyto věci posunovat dál," řekl novinářům náměstek olomouckého primátora Aleš Jakubec (TOP 09).

Návštěvnost zoo na Svatém Kopečku u Olomouce loni po předchozím poklesu vzrostla. Branami Zoo v roce 2014 prošlo 356.909 návštěvníků, což je o bezmála 36.000 lidí více než o rok dřív.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Unikátní večer otevře Pevnost poznání

pátek, 20. března 2015, 14:30

Blíží se v pořadí pátá PechaKucha Night Olomouc, tentokrát na téma móda. Po sérii čtyř úspěšných kulturně společenských večerů...

Kumšt o obrazu, který neexistuje

pátek, 20. března 2015, 13:30

Přátelství je křehká věc a pokud někoho máme opravdu rádi, je tu volba mezi krutou upřímností a laskavou lží. Obě se dají zvolit...

Olomouc praskne své bubliny

středa, 11. března 2015, 12:45

Válka na Ukrajině nebo nebezpečí Islámského státu se nás na první pohled netýkají, ale v dnešním světě není nic černobílé a právě...

Skupina Cimballica míří do Reduty

pátek, 6. března 2015, 15:13

Poprvé v historii míří skupina Cimballica do hanácké metropole. Přijďte si do olomoucké Reduty vychutnat 24.března v 19,00 hod...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.