úterý 6. června 2023 Norbert

Nejčtenější

Kontroverzní odpočívka D35 Mohelnicko na kraji schválení nedostala. Dokumentace se musí přepracovat

Ředitelství silnic a dálnic plánuje jako součást řešení nedostatku odstavných ploch u dálnic vybudovat rozlehlou odpočívku na D35, a to buď u Litovle nebo u Loštic.

Provoz amfiteátru i vybudování nové restaurace. Olomouc hledá všestranného nájemce pro letní kino

Od letních měsíců plánuje olomoucká radnice hledat nového provozovatele letního kina s restaurací v centru města. Ikonický areál s amfiteátrem prochází postupnou renovací, místo zvelebovali v uplynulých letech i dobrovolníci.

Koncerty, netradiční vyhlídky i science show. Olomouc chystá Svátky města

Historické procesí zahájí program letošních Svátků města Olomouce, která mají bohatým programem připomenout i významná výročí, které si připomíná hanácká metropole i Univerzita Palackého.

V kapli v olomouckém vojenském objektu září nové oltářní memento. Obraz malovala umělá inteligence

V 18. století sloužila studentům Jezuitského řádu, později s celou řadou budov přešla do majetku armády. Řeč je o kapli Sodality Panny Marie, královny andělů.

Stavba nadjezdu přes trať zavře Holickou ulici v Olomouci. Dojde i k souběhu s další uzavírkou

Vytoužená výstavba nadjezdu přes železniční koridor na Holické ulici v Olomouci začíná, se stavbou se pojí také dopravní omezení. Frekventovaná silniční propojka bude pro motoristy zavřená pravděpodobně až do prosince příštího roku.

Stařenku srazila a oloupila o psího miláčka. Za několik hodin už pachatelka seděla u výslechu

Oloupit sedmaosmdesátiletou seniorku o jejího čtyřnohého miláčka se nezdráhala třicátnice u jednoho z přerovských bytových domů. Pachatelka srazila důchodkyni na zem a odnesla si jejího maltézského psíka.

Meopta mění majitele? Mělo dojít k miliardové dohodě s americkým investičním fondem

Až šestnáct miliard korun má zaplatit podle Hospodářských novin americký investiční fond za získání společnosti Meopta. Ta je ve vlastnictví česko-americké rodiny Geralda Rausnitze a součástí skupiny je také přerovská firma Meopta-optika.

Šternberk ovládnou stovky jezdců na závodech do vrchu. Ecce Homo přinese komplikace v dopravě

Od zítřka Šternberk na Olomoucku opět ožije burácením závodních vozů. Dvaačtyřicátý ročník legendární Ecce Homo přivítá přes dvě stovky špičkových evropských jezdců závodů do vrchu a tisícovky diváků.

Podnikavý pár ze Šumperska čaroval s nemocenskou, případ řeší hospodářská kriminálka

Pomocí zřejmě nezákonného triku se obohacovala na úkor státní organizace partnerská dvojice ze Šumperska.

Díky Amazonu vznikne v Kojetíně pobočka záchranky. Je to obrovský benefit pro obyvatele, míní starosta

Obří distribuční centrum společnosti Amazon, které se v Kojetíně na Přerovsku otevře ve druhé polovině června, přinese tomuto regionu jeden významný benefit. Zdravotnická záchranná služba zde kvůli nárůstu dopravy a zaměstnanců otevře stanici.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.