středa 8. února 2023 Milada

Nejčtenější

V Přerově chytli další dva prodejce pervitinu, dokonce ve stejný den

V pondělí dopoledne byly v Přerově nezávisle na sobě zadrženi muž a žena, pro podezření z distribuce a prodeje drog, kteří se vzájemně ale znali.

Fakultní nemocnice Olomouc obdržela nejmodernější EKG přístroje

Personál Fakultní nemocnice Olomouc může nyní využívat devět nejmodernějších EKG přístrojů české firmy BTL Zdravotnická technika, a.s. k vyšetření pacientů.

Z Androva stadionu odchází záložník Jan Sedlák

Deník Sport ve středu odpoledne přišel s informací, že Jan Sedlák ukončil spolupráci s olomouckou Sigmou. Klub zatím přestup nepotvrdil.

Proč je lepší jezdit MHD než SUV? Odpoví nová písnička od Ventolina

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) a český hudebník Ventolin/David Doubek představili v pátek 27. ledna originální skladbu na podporu městské hromadné dopravy s jednoduchým názvem „MHD“.

Nový přístroj v prostějovské nemocnici bleskově odhalí infekci. Pacientům může zachránit život

Nový přístroj, který pořídil Prostějov, umí rychle odhalit původce infekce, a zvyšuje tak šanci na přežití pacientů s nejtěžšími stavy. Automatický analyzátor má laboratoř lékařské mikrobiologie, sloužit bude i nemocnicích v Přerově a Šternberku.

Proti podvodům na internetu bojuje Den bezpečnějšího internetu. Víte, jak se chránit online?

Den bezpečnějšího internetu 7.2.2023 se zaměří na prevenci nebezpečí v online světě. V ČR stoupla kyberkriminalita, tudíž je cílem informovat občany a učit správné chování v kyberprostoru.

Seniory QR kódy na zastávkách neoslovily. Přerov plánuje digitální tabule

Systém digitálních světelných tabulí chce na třicítce vybraných autobusových zastávek vybudovat město Přerov. Zvýšení komfortu u městských a příměstských spojů má přijít na osmnáct a půl milionu korun, klíčové bude udělení dotace.

Lingvisté analyzovali texty od autorů, politiků i zločinců a vynalezli novou technologii pro určení autora

Vědci z Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (FF UP) vyvinuli unikátní technologii, která umožňuje automatické profilování osob.

Čtyři olomoucké hráčky florbalu míří do národního reprezentačního týmu

Začal florbalový reprezentační týden. Ženská reprezentace hraje v Itálii kvalifikaci o Mistrovství světa. Mužský národní tým vyzve v královéhradecké hale Třebeš dvakrát Švýcarsko. Oba zápasy jsou beznadějně vyprodané.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.