Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě nové hřiště pro olomoucké děti

pátek, 4. prosince 2015, 10:07

Olomouc - Další dvě nová hřiště pro děti přibyla koncem roku v Hodolanech a Slavoníně. Zcela nové sportovní hřiště vzniklo v blízkosti Mateřské a Základní školy Řezníčkova . Na nové houpačky a prolézačky se pak mohou těšit děti i v ulici Jižní.

S celkovým rozpočtem 6,5 milionu korun postavila  firma na Řezníčkově ulici víceúčelové hriště a hřiště na basketbal. Obě hřiště by měli mýt ty nejmodernější povrchy. „Součástí investice bylo také oplocení areálu, osvětlení i náhradní výsadba zeleně. Mysleli jsme samozřejmě i na menší děti, proto je v areálu hřiště také pískoviště a oblíbená houpadla,“ vysvětlil investiční náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček. Se stavbou souvidelo vybudování kanalizační přípojky na odvod dešťové vody. Na stavbu hřiště přispěl Regionální operační program Střední Morava za kerého přišla dotace ve výši 5 milionů korun. 

Druhé zastaralé hřiště v Jižní ulici v části Slavonín prošlo rekonstrukcí za cca 400 tisíc korun. Z původního vybavení hřiště zůstaly jenom betonové stoly na ping-pong a lanovka s kladkou. Ostatní hrací vybavení odstranila firma během rekonstrukce a nahradila ho novými hracími prvky jako kolotoč, skluzavky a prolézačky. „Část z původního vybavení hřiště jsme poskytli TJ Sokol Nový Svět, která o některé prvky projevila zájem. Mohou tak ještě dobře posloužit na jiném místě,“ řekl náměstek primátora města Olomouce Aleš Jakubec. Na nově zrekonstruovaném hřišti si najdou své vyžití malé i odrostlejší děti. Pro nejmenší je zde připravená nová houpačka, pružinová houpadla i kolotoč, větší děti mohou vyzkoušet novou prolézačku s věží či lanovou sestavu. „Všechny herní prvky i bezpečné dopadové plochy samozřejmě vyhovují potřebným normám a měly by také odolat snahám vandalů,“ dodal náměstek Jakubec.

Další dvě hřiště obohotila olomouckou rodinu dětských hřiští, která už čítá desítky dalších opravených nebo nově vybudovaných. Všechny opravy a budování probíhájí podle dlohodobého plánu na zkvalitnění života v Olomouci. Mezi novinky patří workoutová hřiště, sloužící celým rodinám. Zábavu na nich najdou všichni členové rodiny, proto se těší takové oblibě.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Uzavřela se silnice Chomoutov – Lazce....

  • Muž v neděli před polednem mezi Štěpánovem a...

  • Po zranění na Velké pardubické musel...

  • FOTO: U Olšan se srazila tři osobní auta,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.