Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě nové hřiště pro olomoucké děti

pátek, 4. prosince 2015, 10:07

Olomouc - Další dvě nová hřiště pro děti přibyla koncem roku v Hodolanech a Slavoníně. Zcela nové sportovní hřiště vzniklo v blízkosti Mateřské a Základní školy Řezníčkova . Na nové houpačky a prolézačky se pak mohou těšit děti i v ulici Jižní.

S celkovým rozpočtem 6,5 milionu korun postavila  firma na Řezníčkově ulici víceúčelové hriště a hřiště na basketbal. Obě hřiště by měli mýt ty nejmodernější povrchy. „Součástí investice bylo také oplocení areálu, osvětlení i náhradní výsadba zeleně. Mysleli jsme samozřejmě i na menší děti, proto je v areálu hřiště také pískoviště a oblíbená houpadla,“ vysvětlil investiční náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček. Se stavbou souvidelo vybudování kanalizační přípojky na odvod dešťové vody. Na stavbu hřiště přispěl Regionální operační program Střední Morava za kerého přišla dotace ve výši 5 milionů korun. 

Druhé zastaralé hřiště v Jižní ulici v části Slavonín prošlo rekonstrukcí za cca 400 tisíc korun. Z původního vybavení hřiště zůstaly jenom betonové stoly na ping-pong a lanovka s kladkou. Ostatní hrací vybavení odstranila firma během rekonstrukce a nahradila ho novými hracími prvky jako kolotoč, skluzavky a prolézačky. „Část z původního vybavení hřiště jsme poskytli TJ Sokol Nový Svět, která o některé prvky projevila zájem. Mohou tak ještě dobře posloužit na jiném místě,“ řekl náměstek primátora města Olomouce Aleš Jakubec. Na nově zrekonstruovaném hřišti si najdou své vyžití malé i odrostlejší děti. Pro nejmenší je zde připravená nová houpačka, pružinová houpadla i kolotoč, větší děti mohou vyzkoušet novou prolézačku s věží či lanovou sestavu. „Všechny herní prvky i bezpečné dopadové plochy samozřejmě vyhovují potřebným normám a měly by také odolat snahám vandalů,“ dodal náměstek Jakubec.

Další dvě hřiště obohotila olomouckou rodinu dětských hřiští, která už čítá desítky dalších opravených nebo nově vybudovaných. Všechny opravy a budování probíhájí podle dlohodobého plánu na zkvalitnění života v Olomouci. Mezi novinky patří workoutová hřiště, sloužící celým rodinám. Zábavu na nich najdou všichni členové rodiny, proto se těší takové oblibě.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Auto srazilo chodce, ten na místě zemřel....

  • Řidič, který zavinil nehodu v Holici, během...

  • Bagrista si dopřál dvacet piv a půl litru...

  • FOTO: Po střetu auta a vlaku pro zraněného...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Norský protiimigrační politik má vztah s o 30 let mladší Íránkou

Norsko žije skandálem kolem bývalého ministra za protiimigrační a populistickou Pokrokovou stranu Pera Sandberga, který má poměr s o 30 let mladší íránskou přistěhovalkyní. Politik, který před třemi dny odstoupil z čela ministerstva pro rybolov, přitom doposud hlásal, že míšení ras, kultur a náboženství je v Norsku nepřípustné, pokud se má v zemi zachovat mír.

Elektřina načerno? Může se stát, že kradete energii, i když o tom nevíte

Krást se nemá. Za neoprávněný neboli černý odběr energií však můžete nést odpovědnost, i když elektřinu nebo plyn odeberete bez zaplacení zcela neúmyslně, nevědomě a bez vlastního zavinění. Co všechno se považuje za neoprávněný odběr? 
A co vám v takové situaci hrozí?

VIDEO: Brňance se do obýváku nastěhovalo více než 160 netopýrů

Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se včera odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli. Podle telefonátu na linku 156 se v bytě sedmaosmdesátileté ženy usídlili netopýři a nově objevený úkryt nechtěli za žádnou cenu opustit. Přivolaná hlídka nevěřila svým očím. Do ložnice v nejvyšším patře panelového domu se nastěhovalo víc než 160 netopýrů hvízdavých.