Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dvě nové hřiště pro olomoucké děti

pátek, 4. prosince 2015, 10:07

Olomouc - Další dvě nová hřiště pro děti přibyla koncem roku v Hodolanech a Slavoníně. Zcela nové sportovní hřiště vzniklo v blízkosti Mateřské a Základní školy Řezníčkova . Na nové houpačky a prolézačky se pak mohou těšit děti i v ulici Jižní.

S celkovým rozpočtem 6,5 milionu korun postavila  firma na Řezníčkově ulici víceúčelové hriště a hřiště na basketbal. Obě hřiště by měli mýt ty nejmodernější povrchy. „Součástí investice bylo také oplocení areálu, osvětlení i náhradní výsadba zeleně. Mysleli jsme samozřejmě i na menší děti, proto je v areálu hřiště také pískoviště a oblíbená houpadla,“ vysvětlil investiční náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček. Se stavbou souvidelo vybudování kanalizační přípojky na odvod dešťové vody. Na stavbu hřiště přispěl Regionální operační program Střední Morava za kerého přišla dotace ve výši 5 milionů korun. 

Druhé zastaralé hřiště v Jižní ulici v části Slavonín prošlo rekonstrukcí za cca 400 tisíc korun. Z původního vybavení hřiště zůstaly jenom betonové stoly na ping-pong a lanovka s kladkou. Ostatní hrací vybavení odstranila firma během rekonstrukce a nahradila ho novými hracími prvky jako kolotoč, skluzavky a prolézačky. „Část z původního vybavení hřiště jsme poskytli TJ Sokol Nový Svět, která o některé prvky projevila zájem. Mohou tak ještě dobře posloužit na jiném místě,“ řekl náměstek primátora města Olomouce Aleš Jakubec. Na nově zrekonstruovaném hřišti si najdou své vyžití malé i odrostlejší děti. Pro nejmenší je zde připravená nová houpačka, pružinová houpadla i kolotoč, větší děti mohou vyzkoušet novou prolézačku s věží či lanovou sestavu. „Všechny herní prvky i bezpečné dopadové plochy samozřejmě vyhovují potřebným normám a měly by také odolat snahám vandalů,“ dodal náměstek Jakubec.

Další dvě hřiště obohotila olomouckou rodinu dětských hřiští, která už čítá desítky dalších opravených nebo nově vybudovaných. Všechny opravy a budování probíhájí podle dlohodobého plánu na zkvalitnění života v Olomouci. Mezi novinky patří workoutová hřiště, sloužící celým rodinám. Zábavu na nich najdou všichni členové rodiny, proto se těší takové oblibě.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • PŘEHLED: Podívejte se, kde budou ve středu...

  • V olomoucké nemocnici zemřel muž, který...

  • VIDEO: Útočník zmlátil dva muže na...

  • Pátrání po starostovi Rapotína má smutný...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně se nově montují části vesmírných raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Za privatizaci OKD žalobce navrhl podmínky a zaplacení škody

Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD navrhl žalobce soudnímu znalci Rudolfu Douchovi tříletý podmíněný trest. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý. Obžalovaní vinu odmítají.

Ocenění Manažer roku převzal na Pražském hradě mladý Jihočech. Cenu dostal za inovace a baterie

Již 25 let se pod hlavičkou České manažerské asociace uděluje prestižní ocenění Manažer roku. Cílem je vyhledat, objektivně vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu v České republice. Letošní cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky získal Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architektury a vývojem nástrojů pro vlastní výrobu, ukládání a sdílení elektrické energie.