Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dvě nové hřiště pro olomoucké děti

pátek, 4. prosince 2015, 10:07

Olomouc - Další dvě nová hřiště pro děti přibyla koncem roku v Hodolanech a Slavoníně. Zcela nové sportovní hřiště vzniklo v blízkosti Mateřské a Základní školy Řezníčkova . Na nové houpačky a prolézačky se pak mohou těšit děti i v ulici Jižní.

S celkovým rozpočtem 6,5 milionu korun postavila  firma na Řezníčkově ulici víceúčelové hriště a hřiště na basketbal. Obě hřiště by měli mýt ty nejmodernější povrchy. „Součástí investice bylo také oplocení areálu, osvětlení i náhradní výsadba zeleně. Mysleli jsme samozřejmě i na menší děti, proto je v areálu hřiště také pískoviště a oblíbená houpadla,“ vysvětlil investiční náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček. Se stavbou souvidelo vybudování kanalizační přípojky na odvod dešťové vody. Na stavbu hřiště přispěl Regionální operační program Střední Morava za kerého přišla dotace ve výši 5 milionů korun. 

Druhé zastaralé hřiště v Jižní ulici v části Slavonín prošlo rekonstrukcí za cca 400 tisíc korun. Z původního vybavení hřiště zůstaly jenom betonové stoly na ping-pong a lanovka s kladkou. Ostatní hrací vybavení odstranila firma během rekonstrukce a nahradila ho novými hracími prvky jako kolotoč, skluzavky a prolézačky. „Část z původního vybavení hřiště jsme poskytli TJ Sokol Nový Svět, která o některé prvky projevila zájem. Mohou tak ještě dobře posloužit na jiném místě,“ řekl náměstek primátora města Olomouce Aleš Jakubec. Na nově zrekonstruovaném hřišti si najdou své vyžití malé i odrostlejší děti. Pro nejmenší je zde připravená nová houpačka, pružinová houpadla i kolotoč, větší děti mohou vyzkoušet novou prolézačku s věží či lanovou sestavu. „Všechny herní prvky i bezpečné dopadové plochy samozřejmě vyhovují potřebným normám a měly by také odolat snahám vandalů,“ dodal náměstek Jakubec.

Další dvě hřiště obohotila olomouckou rodinu dětských hřiští, která už čítá desítky dalších opravených nebo nově vybudovaných. Všechny opravy a budování probíhájí podle dlohodobého plánu na zkvalitnění života v Olomouci. Mezi novinky patří workoutová hřiště, sloužící celým rodinám. Zábavu na nich najdou všichni členové rodiny, proto se těší takové oblibě.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tramvaj srazila dvě dvacetileté ženy na...

  • VIDEO: Šedesátiprocentní sleva na kachnu...

  • Dvacetiletá řidička jela moc rychle, dostala...

  • PŘEHLED: Kde se dnes ráno bouralo v našem...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Čech zahynul na thajském ostrově Samui. Zřítil se ze srázu...

Dvaatřicetiletý český turista přišel o život na thajském prázdninovém ostrově Samui. Při...

Češi by z EU nevystoupili, skepse vůči unii je ale výrazná

Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal...

Amnesty International kritizuje Česko za odmítání uprchlíků...

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu...