Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě nové hřiště pro olomoucké děti

pátek, 4. prosince 2015, 10:07

Olomouc - Další dvě nová hřiště pro děti přibyla koncem roku v Hodolanech a Slavoníně. Zcela nové sportovní hřiště vzniklo v blízkosti Mateřské a Základní školy Řezníčkova . Na nové houpačky a prolézačky se pak mohou těšit děti i v ulici Jižní.

S celkovým rozpočtem 6,5 milionu korun postavila  firma na Řezníčkově ulici víceúčelové hriště a hřiště na basketbal. Obě hřiště by měli mýt ty nejmodernější povrchy. „Součástí investice bylo také oplocení areálu, osvětlení i náhradní výsadba zeleně. Mysleli jsme samozřejmě i na menší děti, proto je v areálu hřiště také pískoviště a oblíbená houpadla,“ vysvětlil investiční náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček. Se stavbou souvidelo vybudování kanalizační přípojky na odvod dešťové vody. Na stavbu hřiště přispěl Regionální operační program Střední Morava za kerého přišla dotace ve výši 5 milionů korun. 

Druhé zastaralé hřiště v Jižní ulici v části Slavonín prošlo rekonstrukcí za cca 400 tisíc korun. Z původního vybavení hřiště zůstaly jenom betonové stoly na ping-pong a lanovka s kladkou. Ostatní hrací vybavení odstranila firma během rekonstrukce a nahradila ho novými hracími prvky jako kolotoč, skluzavky a prolézačky. „Část z původního vybavení hřiště jsme poskytli TJ Sokol Nový Svět, která o některé prvky projevila zájem. Mohou tak ještě dobře posloužit na jiném místě,“ řekl náměstek primátora města Olomouce Aleš Jakubec. Na nově zrekonstruovaném hřišti si najdou své vyžití malé i odrostlejší děti. Pro nejmenší je zde připravená nová houpačka, pružinová houpadla i kolotoč, větší děti mohou vyzkoušet novou prolézačku s věží či lanovou sestavu. „Všechny herní prvky i bezpečné dopadové plochy samozřejmě vyhovují potřebným normám a měly by také odolat snahám vandalů,“ dodal náměstek Jakubec.

Další dvě hřiště obohotila olomouckou rodinu dětských hřiští, která už čítá desítky dalších opravených nebo nově vybudovaných. Všechny opravy a budování probíhájí podle dlohodobého plánu na zkvalitnění života v Olomouci. Mezi novinky patří workoutová hřiště, sloužící celým rodinám. Zábavu na nich najdou všichni členové rodiny, proto se těší takové oblibě.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie pátrá po této blondýně. Měla ukrást...

  • FOTO/VIDEO: V Šantovce byla dnes dopoledne...

  • Technické služby ukončily pracovní poměr s...

  • FOTO: Dodávka narazila do vozidla silničářů,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Aféra Poche, cui bono?

Kladný výsledek referenda v ČSSD byl v posledním týdnu poněkud zastíněn sporem o personálním obsazení ministerstva zahraničí. Komu tento spor prospěje a koho poškodí?

KOMENTÁŘ: O kouřové cloně z trenek a Kohoutovi na čínském smetišti

Zemanova demonstrativní grilovačka spodního prádla byla chabým pokusem v dýmu z trenek zamaskovat schůzku s Andrejem Babišem a Danielem Benešem. Zemanovi se podařilo přinutit Babiše, aby nejmenoval ministrem zahraničí Miroslava Pocheho, má totiž v plánu na post šéfa české diplomacie protlačit lobbistu za čínské zájmy Jana Kohouta.

Počasí venku přímo vybízí ke grilování. Co při něm dělat a čemu se raději vyhnout?

Už několik týdnů venku panuje na jaro nadprůměrně teplé počasí, a tak je kromě koupání v plném proudu také grilovací sezona. V souvislosti s ní je dobré připomenout si několik základních zásad a doporučení.