čtvrtek 28. března 2024 Soňa

Můžu rozhodovat zápasy, těší střelce Pospíšila

Klíčovým mužem olomoucké sestavy byl v záchranářském fotbalovém souboji mezi Sigmou a Bohemians Praha Martin Pospíšil. Domácí záložník se v průběhu druhého poločasu postaral o úvodní branku po samostatné akci a nasměroval své spoluhráče k důležitému vítězství. „Přitom jsem v poslední době nehrál dobře. Teď jsem ale ukázal, že takové zápasy můžu rozhodovat,“ radoval se po utkání Pospíšil.

V tabulce máte po vítězství náskok pěti bodů na sestupové příčky. Ulevilo se vám hodně?
Zápasů je ještě hodně. Bude se nám lépe dýchat a snad se to projeví ve zlepšené hře. Výsledek ale musíme potvrdit. Trošku jsme se odlepili v tabulce, ale je to jen jeden krůček k záchraně. Musí přijít další.

Před utkáním jste odjeli na delší soustředění. V čem byla příprava jiná?
Příprava jiná nebyla. Spíš šlo o to, že jsme bylo pohromadě. Celý den. Trénovali jsme normálně jako v Olomouci. Ale stmelili jsme partu a snad nám to v závěru sezony pomůže.

Trenér Prostka vsadil na hráče, kteří v předcházejících zápasech tolik nenastupovali. Čekali jste tolik změn z základní sestavě?
Po výprasku v Jihlavě se daly změny očekávat. Už během přípravy na zápasy bylo cítit, že k nim přijde.

O utkání se nedá říct, že bylo pohledné. Dalo se to čekat?
Zápasy o záchranu jsou takové. Upracované. Na krásu se nehraje. Důležité jsou body. Hlavně v prvním poločase se zdálo, že nám chybí šťáva. Po pauze to bylo lepší. Přestávka nám pomohla.

V dalším kole jedete do Brna a bude to další duel o šest bodů. Budete proti Zbrojovce především bránit nerozhodný výsledek?
Hlavně to bude další těžký zápas. Nemyslím si, že budeme jenom bránit. Máme hráče, kteří spíše potřebují mít míč pod kontrolou. Nejde spoléhat, že zápas skončí 0:0. Musíme být aktivní.