Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soutěže

Soutěžte o lístky na letní etapu Flory Olomouc!

pondělí, 17. srpna 2015, 08:51Soutěže
 

Soutěžte o lístky na letní etapu Flory Olomouc, která se koná od 20. do 23. 8. v Olomouci.

 

Hledejte Drbnu po Olomouci a vyhrajte dvoudenní permanentky na Bouzov v rámci festivalu Hrady CZ

čtvrtek, 6. srpna 2015, 13:27Soutěže
 

Chcete zažít jedinečnou atmosféru hudebního festivalu Hrady CZ na Bouzově, navíc zadarmo, a po dobu dvou dnů? Tak neváhejte, vyrazte do ulic s foťákem, mobilem nebo tabletem a hledejte citylighty Olomoucké Drbny!

 

Lístky na Al-Andalus vyhrává...

úterý, 28. července 2015, 16:12Soutěže
 

 

Lístky na Šternberský Kopec vyhrává...

úterý, 28. července 2015, 14:44Soutěže
 

 

Soutěžte o lístky na Al-Andalus v rámci Olomouckých kulturních prázdnin!

pondělí, 27. července 2015, 11:13Soutěže
 

Soutěžte o lístky na jedinečný koncert flamencového souboru Al-Andalus, který se koná 30.7. ve 20:00 na nádvoří olomoucké radnice.

 

Vyhrajte dvě vstupenky na nabitý Šternberský Kopec!

čtvrtek, 23. července 2015, 10:19Soutěže
 

1.8. na Šternberském hradě vypukne opět už tradiční hudební festival Šternberský kopec, a vy díky Olomoucké Drbně můžete být u toho! Pojďte si zasoutěžit!

 

Výherci lístků na Krausberry se stávají...

úterý, 14. července 2015, 12:34Soutěže
 

 

Blesková soutěž o lístky na Krausberry!

pondělí, 13. července 2015, 10:08Soutěže
 

Soutěžte o lístky na koncert kapely Krausberry, která se ve čtvrtek ve 20:00 představí na nádvoří olomoucké radnice v rámci Olomouckých kulturních prázdnin!

 

Lístky na koncert The Magic of Santana vyhrávají...

pondělí, 29. června 2015, 12:58Soutěže
 

Odpověď na soutěžní otázku "Jak se správně jmenuje jeden z hitů Carlose Santany?" byla "Black Magic Woman".

 

Opět soutěžíme o dva VIP lístky do Premiere Cinemas na libovolný film!

pondělí, 29. června 2015, 08:51Soutěže
 

Máte rádi filmy v kvalitním kině? Pak neváhejte a soutěžte o dva lístky na libovolný film do olomouckého Premiere Cinemas! Stačí odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při losování.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.