Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Hravá výstava For Model se blíží. Soutěžte o vstupenky!

 
středa, 8. března 2017, 14:44

Podmanivý svět plný rychlých vozů, elegantních letadel, impozantních válečných plavidel, ale i známek, mincí či báječných stavebnic. Prodejní a sběratelská výstava For Model opět zaplní od 10. do 12. března pavilony A a E Výstaviště Flora Olomouc. Na výstavě, která je jediná svého druhu na střední Moravě, se potěší děti i všichni hraví dospělí. Letošní ročník navíc láká na masážní kufřík z Postřižin či sbírku modelů gilotin.

Výstava For Model opět zavede všechny návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. „Přímo v akci se návštěvníkům předvedou dálkově ovládané RC nákladní automobily, funkční letadla či vrtulníky a dále lodní modely včetně ponorek v instalovaném bazénku i pohyblivé vláčky,“ zve garantka výstavy For Model Dagmar Maixnerová z olomouckého výstaviště.

Na vlastní kůži

Letošní For Model chce být co nejvíce hravý „Mnohé modely mohou zájemci sami pilotovat, ať už se to týká věrných leteckých trenažerů či pekelně rychlých RC autíček. Čekají na vás rovněž závody na pojízdných šlapadlech,“ láká Maixnerová. Chybět nebudou ani RC drift auta, deskové, společenské hry, keramická dílnička pro děti, letecké trenažery.

Unikátní sbírky i kuriozity

Z muzea v Čechách pod Kosířem přijedou modely hasičských aut, litovelské muzeum zase dodá sbírku historických radiopřijímačů. Těšit se můžeme na kolekci slavných klobouků z továrny TONAK Nový Jičín, sbírku seker z Muzea řemesel v Konici, nebo dokonce na sbírku modelů gilotin a dalších popravčích nástrojů.

Sběratelé zaplní pavilon A svými vzácnými a bohatými kolekcemi turistických známek, pohlednic, časopisů či knih, nebo sbírkami modelů hradů, zámků či roubených chalup. Kuriozitou sběratelské sekce bude letos masážní kufřík známý ze slavné scénky z klasického českého filmu Postřižiny.

For Modelu se i letos zúčastní milovníci vojenské historie ze sdružení KVH 1. prapor SOS. Do jejich expozice se bude vcházet přes maketu zákopu a chybět nebude ani model lehkého objektu v reálné velikosti. K vidění budou rovněž funkční historické vozy, vojenské automobily a dokonce i dva prvorepublikové tanky značky Praga.

Soutěžit o lístky můžete až do čtvrtka 9. března, do 16:00, poté budou vylosováni 3 výherci, kteří dostanou po dvou lístcích na výstavu.

Soutěž byla ukončena, výherci jsou:

Jana Mizeráková

Jana Štýbnarová

Jaroslava Krejčí

Gratulujeme! 

 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky do divadla na 4000 dnů, s Hanou Maciuchovou v...

pátek, 3. března 2017, 13:30

Dramatické představení z dílny divadla Ungelt, 4000 dní, je nejnovější inscenací přední české herečky Hany Maciuchové. Ve...

SOUTĚŽ: Vyhrajte semestrální kurz v Jazykové škole UPLIFT

pondělí, 6. února 2017, 16:30

Semestrální kurz anglického nebo německého jazyka můžete vyhrát zodpovězením jednoduché otázky, která vás zajisté pozvedne na...

SOUTĚŽ: Vyhrajte automatickou pračku nebo vysavač z internetového...

pondělí, 6. února 2017, 12:00

Ačkoliv už jsou vánoční svátky dávno minulostí, na nákup spotřební elektroniky není nikdy pozdě. Kdo by ji však nechtěl pořídit...

Opět pro vás máme dva lupeny na libovolný film do Premiere Cinemas,...

sobota, 28. ledna 2017, 11:28

Do pátku 3. února máte možnost soutěžit o dvě VIP vstupenky do olomouckého multikina Premiere Cinemas v Galerii Šantovka.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.