Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Mnoho hráček vnímá Švédky jako bohyně. To je špatně, říká po turnaji v Olomouci Krupnová

 
úterý, 2. května 2017, 10:30

České florbalistky se o víkendu představily v Olomouci, kde odehrály turnaj Euro Floorball Tour. Tři zápasy české reprezentaci před mistrovstvím světa ukázaly, že má na to odehrát vyrovnaná utkání i s těmi nejlepšími. Aspoň tak to v určitých částech zápasů vypadalo. Jen se vůbec nedostavily výsledky. To posléze potvrdily i samotné české florbalistky Denisa Billá, která je v reprezentaci kapitánkou a Eliška Krupnová. Ta hraje za švédské Pixbo nejlepší florbalovou soutěž na světě.

Jak budou Češky vzpomínat na akci v Olomouci? Mísí se pocity zklamání se spokojeností, i přes to, že ani jeden zápas nevyhrály. Vždyť takovou atmosféru mohly hráčky, a to jen některé, zažít pouze v Superfinále extraligy. „Atmosféra byla neskutečná a je skvělé hrát před takovým publikem,“ ocenila podporu z hlediště Denisa Billá, která je hráčkou českého nejúspěšnějšího týmu Herbadent Praha.

Útočnice Eliška Krupnová mohla jen souhlasit. „Mám ohromně ráda české fanoušky a jsem opravdu nadšená, když se hraje u nás. Chtěla bych jim moc poděkovat, protože nás hnaly i za nepříznivého stavu. Pomáhalo mi i to, že jsem tu měla rodinu, to byla taková hezká motivace. Jen doufám, že bude zase brzy nějaká domácí akce,“ řekla Krupnová.

Po výborných fanoušcích je tu výsledková skepse (prohry 3:6, 2:6 a 3:9, pozn. red.), kterou v hlavách hráček může vystřídat herní naděje. „Mrzí mě, že výsledky tří utkání, které jsme tady v Olomouci odehrály, neodpovídají hře. Myslím si, že jsme z větší části sehrály vyrovnané zápasy. Rozhodla naše neproduktivita,“ věděla kapitánka Billá.

Není to tak že by Češky byly lepší než Švédky, to ani náhodou. Dokonce tím ani není myšleno, že by si z každého zápasu zasloužily české florbalistky aspoň bod. Zároveň by ale asi bylo spravedlivé, kdyby v závěrech utkání české lvice ještě o něco hrály. Takto bylo ke konci třetí třetiny vždy vše vyřešeno. Přitom v určitých pasážích dokázaly především rychlým dostupováním, včasným přihráváním míčků a velkou přímočarostí nadělat Švýcarkám, ale i Seveřankám, velké problémy, které by si měly svěřenkyně trenéra Janovského zapamatovat a dostávat do nich soupeřky častěji.

Podle Elišky Krupnové je především v zápasech s florbalistkami ze země tří korunek moc respektu. „Vnímám to tak, že mnoho mladých hráčkek bere speciálně Švédky jako nějaké nadlidi a bohyně. To je chyba, a vůbec to není pravda. Když vidím, jak ve Švédsku trénují a hrají, tak my s nimi můžeme hrát vyrovnaně. Jen si musíme víc věřit. Také dělají chyby,“ přemítala Krupnová v čem může být problém. „Nicméně myslím, že se to zlepšuje, protože když jsem začínala, tak to bylo mnohem horší. Teď je to takový zdravý respekt, ne nic přehnaného, že bychom je obdivovaly a bály se jich,“ dodala Krupnová.

Nyní mají hráčky více než půl roku vzít si z turnaje nejlepších čtyř florbalových zemí to dobré, odbourat přehnaný respekt a následně vyválčit úspěch na mistrovství světa, které se v prosinci koná na Slovensku.

Čtěte více:

Napsal Tomáš Macák | Foto facebook Český florbal - Martin Flousek

Kam dál?

Druhý den EFT v Olomouci - Severní vítr je krutý. Češky nestačily ani...

neděle, 30. dubna 2017, 09:00

V sobotu pokračoval v Olomouci prestižní turnaj Euro Floorball Tour. Po prohospodařeném zápase se Švýcarskem měly české...

Víkend v Olomouci patří florbalu. Čtyři nejlepší týmy světa zde...

pátek, 28. dubna 2017, 10:30

Švédsko, Finsko, Švýcarsko a samozřejmě Česká republika. V olomoucké Sportovní hale Univerzity Palackého se o víkendu představí...

Hlínu po pádu jsem poprvé ochutnala už ve čtyřech letech, směje se...

čtvrtek, 27. dubna 2017, 16:30

Bikros je individuální sport, při němž závodí skupina jezdců mezi sebou na speciálně upravených tratích, zhruba 400 metrů...

Kvitová se po zranění přihlásila na grandslam. Hrát ale nejspíš nebude

úterý, 18. dubna 2017, 12:00

Bývalá druhá nejlepší tenistka světa Petra Kvitová přišla před druhým grandslamem sezóny, French open, s pozitivními zprávami po...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Olomouce se stala vážná nehoda, mladík byl...

  • Výrobní firma M.L.S. Holice nabírá nové...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

  • U centra Olomouce vzniká dvě stě bytů....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?

Drbní rodina se opět rozrostla. Slavíme narození hradecké sestřičky

Drbňáci, rok se s rokem sešel a já vám musím oznámit další radostnou zprávu. Za dobu, co existuji, jsem už napsala nespočet článků a rodina se mi rozrostla o několik sestřiček. A moje Drbní "famílie" se rozrůstá dál! Pozdravte se mnou Hradeckou Drbnu a popřejte jí zdraví, spoustu čtenářů a hodně článků!