Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

V anketě "7 divů Olomouckého kraje" zatím vede tančírna v Račím údolí, hlasování stále běží

sobota, 17. října 2015, 09:38Z kraje
 

Do třetího ročníku letos vstoupila anketa "7 divů Olomouckého kraje" a sešli se v ní opravdu zvučná a krásná místa v celém kraji. Anketa již běží a během prvních 15 dní zaznamenala celkem 543 hlasů. A jakže vypadá průběžné hlasování?

 

Trojice mužů se na náměstí bavila fotbálkem s ozdobnou betonovou koulí, nasnímala je kamera

čtvrtek, 1. října 2015, 09:18Z kraje
 

Sobotní večerní hýření v centru Přerova si tři mladí muži zpestřili na náměstí hrou s betonovou ozdobnou koulí. Tu společnými silami vyviklali k původního místa a jali se do ozdoby kopat. Při všem je ale natočila policejní kamera.

 

Do tovačovského rybníka unikla neznámá látka, uhynulo několik stovek ryb

středa, 30. září 2015, 15:34Z kraje
 

Včera odpoledne uhynulo v tovačovském rybníku na Přerovsku několik stovek kilogramů ryb. I přesto, že hasiči vybudovali provizorní norné stěny počet uhynulých ryb narůstal. Celou záležitost prověřuje Česká inspekce životního prostředí.

 

Motorkář - senior se střetl s osobním autem, leží ve kritickém stavu v nemocnici

neděle, 27. září 2015, 20:40Z kraje
 

Na žádost zlínských záchranářů dnes zasahoval záchranný vrtulník z olomoucké fakultní nemocnice u nehody motorkáře s osobním autem, která se stala v Zahnašovicích na Kroměřížsku.

 

Dítě zavalila zámková dlažba, na místo letěl záchranný vrtulník

sobota, 26. září 2015, 15:49Z kraje
 

Dnes před obědem vyjížděli záchranáři k připadu, kdy bylo zavaleno dítě paletou se zámkovou dlažbou. Pro malého chlapce musel letět záchranný vrtulník.

 

Muž se pořezal motorovou pilou, než dorazila pomoc, vykrvácel

pátek, 25. září 2015, 13:13Z kraje
 

V chatové oblasti "Na Laguně" se dnes dopoledne vážně poranil devětapadesátiletý muž při práci s motorovou pilou. Bohužel byl nalezen příliš pozdě a kvůli rozsáhlému poranění vykrvácel.

 

Muž se chtěl zabít skokem z třetího patra, pád přežil

čtvrtek, 24. září 2015, 10:04Z kraje
 

Ve čtvrtek časně ráno vyskočil na prostějovském sídlišti muž ze třetího patra panelového domu. Chtěl tak skoncovat se svým životem. Jeho úmysl se mu však nezdařil, pád přežil a skončil v rukou záchranářů.

 

Na motocyklových závodech srazil jezdec člověka

sobota, 12. září 2015, 18:47Z kraje
 

Dnes při motocyklových závodech v Branné srazil jeden z účastníků závodu traťovou komisařku. Tu transportoval vrtulník do fakultní nemocnice v Olomouci s těžkým zraněním.

 

Muž chtěl vypálit hnízdo vos, zapálil i sebe

čtvrtek, 10. září 2015, 09:27Z kraje
 

Ve středu dopoledne byl na linku 158 nahlášen pracovní úraz, ke kterému došlo v obci Česká Ves na Jesenicku. Muž chtěl pomocí benzínu vypálit hnízdo vos, svou nešikovností však zapálil i sebe.

 

Policisté zastavili vrávorající ženu na kole, měla přes čtyři promile

pondělí, 24. srpna 2015, 15:47Z kraje
 

V neděli kolem čtvrté hodiny ranní se nestačila divit policejní hlídka, která zastavila viditelně vrávorající cyklistku mezi obcí Víceměřice a městem Němčice nad Hanou.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.