Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Pětasedmdesátiletá žena se zranila v prostějovském autobuse

pátek, 25. listopadu 2016, 10:06Prostějovsko
 

Důchodkyně se měla postavit ještě před dojetím autobusu do zastávky, přitom neudržela rovnováhu a upadla. Její zranění řeší policie jako havárii.

 

Nehoda několika aut zastavila dopravu v Šumperku na křižovatce na Bludoveček

pátek, 25. listopadu 2016, 09:33Šumpersko
 

Před sedmou hodinou ranní se stala dopravní nehoda několika aut v Šumperku. V současné době policie v místě řídí dopravu a řidiče navádějí na objízdnou trasu.

 

Zábřeh omezil rychlost jízdy v centru města na 30 kilometrů v hodině

pátek, 25. listopadu 2016, 08:43Šumpersko
 

Radnice v Zábřehu na Šumpersku se rozhodla zklidnit dopravu v historickém centru města. Řidiči budou moci v této zóně jet maximálně třicetikilometrovou rychlostí.

 

Policisté kontrolovali chatoviště. Na lístku nechávali rady chatařům, jak zabezpečit svůj majetek

čtvrtek, 24. listopadu 2016, 13:00Olomoucko
 

Ve středu 23. listopadu se olomoučtí policisté zaměřili na kontrolu chat a rekreačních objektů. Majitelům nechávali na místě lístky s pokyny, jak zabezpečit chatu proti zlodějům.

 

Řidič se na rovném úseku snažil vyhnout zajíci, se svým autem skončil ve stromě

úterý, 22. listopadu 2016, 14:30Prostějovsko
 

V pondělí krátce po druhé hodině odpolední se stala dopravní nehoda za Lutínem směrem na Olšany u Prostějova. Řidič tam sjel se svým vozem z cesty poté, co mu do cesty náhle vběhl zajíc.

 

Bývalý strážník dostal za zastřelení mladíka v baru dva roky vězení

úterý, 22. listopadu 2016, 11:00Přerovsko
 

Bývalý přerovský strážník Robert Fryč by si za zastřelení mladíka loni v lednu v Přerově měl odpykat dva roky vězení. Rozhodl o tom dnes přerovský okresní soud.

 

VIDEO: Paraglidista se zasekl na stromě, dolů mu pomáhali hasiči i záchranáři

neděle, 20. listopadu 2016, 17:24Přerovsko
 

Záchranáři a hasiči dnes pomáhali vyprostit paraglidistu, který po letu skončil v několikametrové výšce na stromě. Jako zázrakem se mu nic nestalo a na vlastní žádost ho záchranáři ponechali na místě.

 

Dlouhé stráně slaví 20. výročí. Děti jim k této příležitosti vyrobily přes 1500 živočichů

sobota, 19. listopadu 2016, 11:58Šumpersko
 

K letošnímu dvacetiletému výročí zprovoznění vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně na Šumpersku vyrobily děti z celé země přes 1500 příšer. Imaginární živočichy, kteří podle nich žijí v nádrži, zaslaly do soutěže pořádané při příležitosti...

 

Cizinec pod vlivem alkoholu nezvládl zatáčku. Auto skončilo na střeše

pátek, 18. listopadu 2016, 10:50Olomoucko
 

Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy povrchu vozovky a havaroval. Dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu v dechu.

 

Policie navázala při preventivní akci spolupráci s řeznictvím

pátek, 18. listopadu 2016, 10:19Prostějovsko
 

Přestože takové spojení může znít nelogicky, byla to jedna z mála možností, jak se hromadně dostat k cílové skupině – k důchodcům. Preventivní akce s názvem „Řezník“ se zaměřila na bezpečnost chodců starší generace.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.