Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Policie navázala při preventivní akci spolupráci s řeznictvím

pátek, 18. listopadu 2016, 10:19Prostějovsko
 

Přestože takové spojení může znít nelogicky, byla to jedna z mála možností, jak se hromadně dostat k cílové skupině – k důchodcům. Preventivní akce s názvem „Řezník“ se zaměřila na bezpečnost chodců starší generace.

 

VIDEO: Pětasedmdesátiletý muž podlehl svým zraněním po pádu z okna na ulici Foerstrova v Olomouci

pátek, 18. listopadu 2016, 07:35Olomoucko
 

Událost se stala ve čtvrtek 17. 11. kolem sedmé hodiny večerní. Zdravotníci, kteří dorazili na místo, museli konstatovat smrt staršího muže.

 

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v noci požár chaty na Hrubé Vodě

čtvrtek, 17. listopadu 2016, 11:03Olomoucko
 

Ve čtvrtek 17. listopadu o půl jedné ráno byl oznámen požár chaty na Hrubé Vodě. Na místo se vydaly čtyři jednotky hasičů.

 

VIDEO: Hasiči zachránili koně, který se propadl zadníma nohama do jímky a nemohl se dostat ven

pondělí, 14. listopadu 2016, 15:00Olomoucko
 

V pondělí před osmou hodinou řešili v Chudobíně profesionální hasiči případ uvízlého koně, který zadníma nohama zapadl do jímky a nemohl se z pasti dostat.

 

Přerov se potýkal se štěnicemi a legionellou, desítky obyvatel městských bytů se musely odstěhovat

pondělí, 14. listopadu 2016, 11:08Přerovsko
 

Minulou středu 9. listopadu informovala přerovský radnice o problému se štěnicemi a bakterií legionellou v městských bytech. Bakterie se objevila v rozvodech šesti pečovatelských domů, štěnice vyhnaly 23 nájemníků z adresy Kojetínská 1827.

 

Čtyři těhotné ženy zůstaly zamčené ve fotografickém ateliéru na Riegrově ulici

pondělí, 14. listopadu 2016, 08:07Olomoucko
 

V sobotu před polednem přijala Městská policie Olomouc informaci o uzamčení čtyř těhotných žen ve fotografickém ateliéru na Riegrově ulici. Jedné z nich se začalo dělat nevolno.

 

VIDEO: Mladý muž čistil chemikálií zahřátý motor. Při následné explozi se vážně popálil

sobota, 12. listopadu 2016, 13:26Olomoucko
 

Dvouposádka v setkávacím systému rendez-vous společně po šestnácté hodině v pátek 11.listopadu vyrazila do Haňovic na Litovelsku k vážné události popálené osoby po předchozí drobné explozi výparů čistící chemikálie.

 

VIDEO: Šternberští záchranáři dostali od starosty Paseky zbrusu novou odsávačku

sobota, 12. listopadu 2016, 10:24Olomoucko
 

V pátek 11.11.2016 zavítal starosta obce Paseka na výjezdovou základnu ve Šternberku. Na sloužící posádky čekalo milé překvapení. Pan starosta Jiří Blažek po předchozí dohodě s nabídkou možností financování a zakoupení potřebného vybavení a po...

 

Potápěči mapující Hranickou propast získají Cenu města

pátek, 11. listopadu 2016, 12:03Přerovsko
 

Potápěči České speleologické společnosti z Hranického krasu, kteří dlouhodobě zkoumají hlubiny Hranické propasti, získají cenu města Hranic. Rozhodli o tom ve čtvrtek zastupitelé.

 

V některých jesenických lyžařských areálech už se začalo zasněžovat

středa, 9. listopadu 2016, 11:00Jeseníky
 

Některá lyžařská střediska v Jeseníkách spustila poprvé v noci na dnešek sněžná děla. Provozovatelé využili poklesu teplot, které se ve vyšších částech hor již držely pod nulou.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.