Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

AKTUÁLNĚ: Kvůli silnému větru jsou v pohotovosti hasiči po celém kraji, zatím řešili 17 událostí

 
pátek, 24. února 2017, 09:45

V souvislosti s výstrahou na silný vítr, který přechází téměř přes celé území Olomouckého kraje, jsou v pohotovosti hasičské jednotky, které zatím řeší především spadlé stromy na komunikacích.

Hasiči zatím evidují 17 výjezdu, z toho na Olomoucku šest, na Přerovsku dva, na Jesenicku čtyři a na Šumpersku pět výjezdů. "V drtivé většině se jedná o spadené stromy na komunikacích či větší větve. Hasiči také v jednom případě a to na Jesenicku ve Zlatých Horách řešili uvolněné plechy na střeše objektu," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Zprávu budeme aktualizovat.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto SDH Hanušovice

Kam dál?

Hasiči nezaměstnává jen zatopený autosalon, kvůli vodě zasahují na...

středa, 22. února 2017, 09:04

Déšť a tání zaměstnává v Olomouckém kraji hasiče i vodohospodáře. První z nich zasahovali až do dnešních ranních hodin v...

V Olomouckém kraji zase přibylo prachu v ovzduší, výjimkou je Přerov

pátek, 17. února 2017, 07:05

Množství polétavého prachu v ovzduší v jižní části Olomouckého kraje se po předchozím mírném poklesu začalo opět zvyšovat....

Smogová situace v kraji se nelepší, prachu v ovzduší přibylo

pondělí, 13. února 2017, 13:33

Většina meteorologických stanic v Olomouckém kraji opět zaznamenala nárůst průměrné denní koncentrace polétavého prachu, kvůli...

Nemocných v kraji ubývá, chřipková epidemie je na ústupu

pondělí, 13. února 2017, 07:26

Počet nemocných s respiračními chorobami v Olomouckém kraji již druhý týden po sobě klesl, a to v porovnání s předchozím týdnem o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.