Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

AKTUÁLNĚ: Kvůli silnému větru jsou v pohotovosti hasiči po celém kraji, zatím řešili 17 událostí

 
pátek, 24. února 2017, 09:45

V souvislosti s výstrahou na silný vítr, který přechází téměř přes celé území Olomouckého kraje, jsou v pohotovosti hasičské jednotky, které zatím řeší především spadlé stromy na komunikacích.

Hasiči zatím evidují 17 výjezdu, z toho na Olomoucku šest, na Přerovsku dva, na Jesenicku čtyři a na Šumpersku pět výjezdů. "V drtivé většině se jedná o spadené stromy na komunikacích či větší větve. Hasiči také v jednom případě a to na Jesenicku ve Zlatých Horách řešili uvolněné plechy na střeše objektu," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Zprávu budeme aktualizovat.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto SDH Hanušovice

Kam dál?

Hasiči nezaměstnává jen zatopený autosalon, kvůli vodě zasahují na...

středa, 22. února 2017, 09:04

Déšť a tání zaměstnává v Olomouckém kraji hasiče i vodohospodáře. První z nich zasahovali až do dnešních ranních hodin v...

V Olomouckém kraji zase přibylo prachu v ovzduší, výjimkou je Přerov

pátek, 17. února 2017, 07:05

Množství polétavého prachu v ovzduší v jižní části Olomouckého kraje se po předchozím mírném poklesu začalo opět zvyšovat....

Smogová situace v kraji se nelepší, prachu v ovzduší přibylo

pondělí, 13. února 2017, 13:33

Většina meteorologických stanic v Olomouckém kraji opět zaznamenala nárůst průměrné denní koncentrace polétavého prachu, kvůli...

Nemocných v kraji ubývá, chřipková epidemie je na ústupu

pondělí, 13. února 2017, 07:26

Počet nemocných s respiračními chorobami v Olomouckém kraji již druhý týden po sobě klesl, a to v porovnání s předchozím týdnem o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.