Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kamioňák vjel na opravovaný úsek silnice na Červenohorském sedle. Způsobil škodu za šest milionů

 
pátek, 26. května 2017, 15:00

Škodu za šest milionů korun způsobil pětatřicetiletý řidič, který ve středu i přes zákaz vjezdu vyrazil s kamionem na opravovanou silnici přes Červenohorské sedlo. Nákladní automobil tam poškodil nový asfalt, svodidla i stavební stroj, řekla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

„Řidič nákladního vozidla nerespektoval dopravní značení, kterým je označená uzávěra jižní části sedla, kde probíhá rekonstrukce. Muž přijel až do míst, kde se dělala pokládka nového povrchu vozovky," uvedla Neubauerová. Když se řidič pokoušel kamion otočit, narazil do svodidel a pracovního stroje, jemuž poškodil dveře a rám. „Na nákladním vozidle byla při střetu s pracovním strojem poškozena kabina, návěs a palivová nádrž, ze které začala na nový asfalt vytékat nafta," řekla Neubauerová.

Řidič však navzdory díře v nádrži odjel směrem na Jeseník. Policistům se ho podařilo zastavit až v Domašově, což je část obce Bělá pod Pradědem. „Protože při úniku nafty došlo ke znehodnocení čerstvě položeného asfaltového povrchu, je v tuto chvíli způsobená škoda vyčíslena zhruba na šest milionů korun," uvedla Neubauerová.

Za porušení zákazu vjezdu na opravovanou silnici dostal řidič kamionu na místě pokutu. „Další jeho jednání policisté šetří jako škodní událost," dodala mluvčí. K odstavenému kamionu v Domašově byli ve středu přivoláni hasiči, protože z jeho plné nádrže vytékala nafta. „Nafta unikla na silnici a částečně do kanalizace. Hasiči ihned provizorně přehradili tekoucí naftu, zabezpečili kanalizaci a unikací naftu jímali. Postupně ucpali všechny kanály a preventivně je posypali sorbentem. Do řeky Bělá se nafta nedostala," řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Důležitá silnice přes Červenohorské sedlo spojuje Jesenicko se Šumperskem. Letos má skončit náročná rekonstrukce jižního svahu. Navázala na dokončenou opravu komunikace po opačné straně kopce, která byla uvedena do provozu v roce 2008. Kvůli opravám musí jezdit řidiči po objízdných trasách.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Silnice na Jesenicku budou brázdit nové policejní motorky

pondělí, 22. května 2017, 12:00

Doprvní inspektorát na Jesenicku byl vybaven novými motorkami. Dva nové motocykly značky BMW F 800 GT jsou speciálně upravené pro...

Dlouhé Stráně navštívil miliontý návštěvník, je jím třináctiletá...

neděle, 21. května 2017, 17:09

Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, kterou na Šumpersku provozuje Skupina ČEZ, přivítala v pátek miliontého návštěvníka....

Opilý a zfetovaný řidič nezvládl řízení, auto projelo zahradou a...

středa, 3. května 2017, 16:30

V neděli 30. dubna havaroval v obci Žulová, části Tomíkovice, osobní automobil. Po nezvládnutém řízení vozidla řidičem projelo...

Nový sníh přilákal lyžaře, Ovčárna hlásí víkendovou návštěvnost ve...

neděle, 23. dubna 2017, 18:55

Několik stovek lyžařů se o víkendu prohánělo po sjezdovkách na Ovčárně, kde se i díky nedávnému hustému sněžení vleky na rozdíl...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.