Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ložnice podle Feng Shui

 
neděle, 12. ledna 2014, 17:32

V dnešním uspěchaném světě je příjemné mít alespoň doma klidnou a příjemnou atmosféru. Podle Feng Shui je jednou z nejdůležitějších místností právě ložnice, protože v ní trávíme třetinu svého života.

Začneme od obecných zásad. Důležité je z ložnice odstranit veškerou elektroniku ( počítače, mobily, rádia atd.), popř. ji alespoň na noc zakrývat látkou nebo přehozem. V noci potřebujeme klid na nabrání energie do dalšího dne a ten nám elektronika bere. Různé doplňky, jako kytky, svíčky, sošky, jsou vítány. Pokud chcete posílit pocit sounáležitosti se svým partnerem, potom tyto věci pořiďte duplikovaně - např. dvě kytky. Nemusí být naprosto stejné, odlišnost je naopak prospěšná. 

Hlavním prvkem ložnice je postel. Tu umístěte pelestí ke zdi, nohy tedy směřují do prostoru. Neměly by však směřovat přímo na dveře, ani by naproti nemělo stát zrcadlo. Protože jsme ve spánku nejvíce zranitelní, musíte mít v ložnici pocit bezpečí. Platí tedy pravidlo, čím dále je ložnice od hlavního vchodu, tím lépe. Z postele byste měli vidět na dveře, abyste měli pocit kontroly. Nad postel nevěšte žádné obrazy ani lampy, ty pocit bezpečí narušují. Postel by neměla stát v přímce mezi oknem a dveřmi. Pokud máte malou ložnici, dá se toto skvěle vyřešit postavením např. komody, židličky, velké květiny přímo do této přímky, čímž dojde k blokování a vám se bude spát lépe.

Umístění ložnice vzhledem ke světovým stranám má také velký vliv na kvalitu spánku. Pokud máte ložnici na východ, nejspíše vás od rána budí sluneční paprsky a nemůžete dobře spát. Tato strana je ale vhodná pro ty, co už od rána musí plně fungovat, sluneční paprsky nám totiž dodávají energii. Podobně působí i jih, protože zde jsou sluneční paprsky dodávány po velkou část dne a ložnice je tedy nabytá energií. Západ je ideální pro všechny, kteří si rádi dlouho pospí. Tato strana je stabilnější a klidnější. Ráno se nastartovat je ale pro lidi spíci v ložnici na západ mnohdy velmi obtížné. Sever je potom nejideálnější světovou stranou, jelikož jsou zde nejklidnější energie.

Z barev jsou ideální mírné ostíny zelené, béžové, modré, černé, pokud chcete být v ložnici aktivnější, tak také oranžová a červená v malé míře ( např. doplňky) může pomoci. 

Pokud se budíte nevyspaní a rozmrzelí, je možné, že je to způsobeno špatným uspořádáním ložnice. Změna podle těchto zásad může přispět ke kvalitnějšímu spánku a dodat vám energii do dalšího dne. 

Autor: L.Behigerová

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.