Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ložnice podle Feng Shui

 
neděle, 12. ledna 2014, 17:32

V dnešním uspěchaném světě je příjemné mít alespoň doma klidnou a příjemnou atmosféru. Podle Feng Shui je jednou z nejdůležitějších místností právě ložnice, protože v ní trávíme třetinu svého života.

Začneme od obecných zásad. Důležité je z ložnice odstranit veškerou elektroniku ( počítače, mobily, rádia atd.), popř. ji alespoň na noc zakrývat látkou nebo přehozem. V noci potřebujeme klid na nabrání energie do dalšího dne a ten nám elektronika bere. Různé doplňky, jako kytky, svíčky, sošky, jsou vítány. Pokud chcete posílit pocit sounáležitosti se svým partnerem, potom tyto věci pořiďte duplikovaně - např. dvě kytky. Nemusí být naprosto stejné, odlišnost je naopak prospěšná. 

Hlavním prvkem ložnice je postel. Tu umístěte pelestí ke zdi, nohy tedy směřují do prostoru. Neměly by však směřovat přímo na dveře, ani by naproti nemělo stát zrcadlo. Protože jsme ve spánku nejvíce zranitelní, musíte mít v ložnici pocit bezpečí. Platí tedy pravidlo, čím dále je ložnice od hlavního vchodu, tím lépe. Z postele byste měli vidět na dveře, abyste měli pocit kontroly. Nad postel nevěšte žádné obrazy ani lampy, ty pocit bezpečí narušují. Postel by neměla stát v přímce mezi oknem a dveřmi. Pokud máte malou ložnici, dá se toto skvěle vyřešit postavením např. komody, židličky, velké květiny přímo do této přímky, čímž dojde k blokování a vám se bude spát lépe.

Umístění ložnice vzhledem ke světovým stranám má také velký vliv na kvalitu spánku. Pokud máte ložnici na východ, nejspíše vás od rána budí sluneční paprsky a nemůžete dobře spát. Tato strana je ale vhodná pro ty, co už od rána musí plně fungovat, sluneční paprsky nám totiž dodávají energii. Podobně působí i jih, protože zde jsou sluneční paprsky dodávány po velkou část dne a ložnice je tedy nabytá energií. Západ je ideální pro všechny, kteří si rádi dlouho pospí. Tato strana je stabilnější a klidnější. Ráno se nastartovat je ale pro lidi spíci v ložnici na západ mnohdy velmi obtížné. Sever je potom nejideálnější světovou stranou, jelikož jsou zde nejklidnější energie.

Z barev jsou ideální mírné ostíny zelené, béžové, modré, černé, pokud chcete být v ložnici aktivnější, tak také oranžová a červená v malé míře ( např. doplňky) může pomoci. 

Pokud se budíte nevyspaní a rozmrzelí, je možné, že je to způsobeno špatným uspořádáním ložnice. Změna podle těchto zásad může přispět ke kvalitnějšímu spánku a dodat vám energii do dalšího dne. 

Autor: L.Behigerová

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranami

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Chce sestavit tým, který porazí hnutí ANO, a udělat reformy v boji s byrokracií, ve školství nebo v digitalizaci. Fiala to uvedl na dotaz k možnému vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém dříve hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan.

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

V městské hromadné dopravě krajských měst přibývá v posledních letech vozů využívajících alternativní pohon. Dopravní podniky pořizují zejména elektromobily nebo vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které jsou nízkoemisní a nahrazují část autobusů s naftovými motory. V případě trolejbusů provozují takzvané parciální vozy, které dokážou ujet část trasy na baterii. Praha v pondělí cestujícím představí hybridní autobus, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem. Hybridní autobus testuje i dopravní podnik v Pardubicích, v minulosti ho zkoušela Plzeň, úspora paliva ale nesplnila její očekávání.

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu prošla taková jména jako Jirka Novotný, Milan Gulaš, Tomáš Sivok nebo Roman Will. I když je budějčák Dominik Kodras na první pohled sympaťák, v posilovně z něj jde strach. Výsledky se pak ale zaručeně dostaví.