Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Gastronomie

Gastrodrbna: Nejlepší citronový koláč v Olomouci je v Caffè Dolce Vita

středa, 6. července 2016, 14:02Gastronomie
 

Při psaní článků a textů potřebuju značnou dávku kofeinu. Proto většinu svého času trávím různě po kavárnách, kde si můžu tuto černou dobrotu dopřávat.

 

Gastrodrbna: Na druhý pokus jsem se v Caffe Opera už konečně najedla

středa, 29. června 2016, 13:47Gastronomie
 

Když jsme před měsícem s Ferdou poprvé přemýšleli, kde se zajít najíst, tak nás okamžitě napadla Opera caffe na Horním náměstí. Byli jsme velmi zklamaní, když si nás obsluha nevšímala a my jsme po delší době odešli. Ale rozhodli jsme se, že jí...

 

Gastrodrbna: Kozlovna M3 je velkou konkurencí zaběhlým olomouckým restauracím

středa, 22. června 2016, 11:30Gastronomie
 

Kozlovna M3 je otevřená už měsíc, ale musím se přiznat, že jsem o ní vůbec nevěděla. Na doporučení kamaráda jsem se do ní vypravila a určitě to nebyla moje poslední návštěva.

 

Gastrodrbna v Denisově Šest: Někdy je lepší svá očekávání krotit, i tak jsem si ale pochutnala

středa, 15. června 2016, 14:32Gastronomie
 

Do restaurace Denisova Šest jsem se chystala už dlouho a podle hodnocení okolí jsem toho od ní hodně očekávala. Ještě při příchodu a objednání jsem byla přímo nadšená a těšila se, co mi přinesou.

 

Nejdražší balení vody v obchodě? Mražené ryby z opačného konce světa

pondělí, 23. května 2016, 08:40Gastronomie
 

Určitě to znáte. Koupíte si mraženou rybu, necháte ji rozmrazit, vodu vylejete a z kilového balení zbyde po osmažení malý „mrzáček,“ který by nasytil možná tak dvě osoby. To, že výrobci nahrazují maso vodou, není nic nového. Čím dál častěji ale...

 

Podívejte se na detailní mapku rozestavění stánků na Garden Food Festivalu

pátek, 6. května 2016, 16:48Gastronomie
 

Dnes už jsme vám poskytli v článku kompletní program obou gastronomických dnů, teď je ještě potřeba vědět, jaké stánky vůbec na Garden Food Festivalu najdete...

 

Kompletní program Garden Food Festivalu odtajněn. Podívejte se, na co se můžete těšit

pátek, 6. května 2016, 11:33Gastronomie
 

Garden Food Festival je za dveřmi, je proto načase představit kompletní program dvoudenního gastronomického maratonu, který odstartuje ve Smetanových sadech v sobotu 14. května.

 

Mars stahuje v 55 zemích své čokoládové tyčinky, i z Česka

čtvrtek, 25. února 2016, 15:59Gastronomie
 

Výrobce cukrovinek Mars stahuje v 55 zemích své čokoládové tyčinky a některé další výrobky. Zákazník v Německu totiž v jedné tyčince Snickers našel červený kousek plastu. Všechny stahované výrobky, včetně tyčinek Mars a Milky Way, byly vyrobeny v...

 

FOTOREPORTÁŽ: Makro připravilo pro své zákazníky Nákupní Dny plné ochutnávek a zajímavého programu

pátek, 19. února 2016, 08:52Gastronomie
 

Ve dnech 16.2. a 17.2. (středa a čtvrtek), připravilo Makro Olomouc pro své zákazníky opravdový svátek – už podruhé uspořádalo Nákupní Dny, ve kterých nechyběly delikatesní ochutnávky, zajímavý program, a v neposlední řadě také bohatá tombola.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.