Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov zavede pro obyvatele Mobilní rozhlas, lidé mohou dostávat informace z města e-mailem a smskami

 
úterý, 18. prosince 2018, 15:30

Přerovská radnice od února rozjede pro obyvatele města službu s názvem Mobilní rozhlas. Prostřednictvím SMS zpráv či e-mailu dostanou lidé, kteří se do aplikace zaregistrují, aktuální informace o dění v Přerově. Pro obyvatele bude služba bezplatná, platit ji bude město a nová aplikace nahradí dosavadní informační systémy.

Přerované zatím dostávají informace například o hrozící povodni či smogové situaci prostřednictvím krizových SMS zpráv. Další funkční službou je aplikace Problem Report, která mapuje závady na majetku města. „Tohle všechno nám teď plně nahradí Mobilní rozhlas. A nejen to, tento systém má mnoho přidaných hodnot. Uživatelé budou dostávat aktuální informace o svozu odpadu, o ztrátách a nálezech věcí či zvířat nebo informace o pohřešovaných osobách," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Lidé tak podle něj budou téměř okamžitě informováni o všech novinkách či změnách, které na území města nastanou.

Lidé se prostřednictvím aplikace dozví také to, kde je neprůjezdná silnice, kdy bude uzavřen sběrný dvůr či kde a proč neteče pitná voda. Najdou zde i informace o tom, kam se mohou jít večer bavit. „Dá se očekávat, že občany budou asi nejvíce zajímat uzavírky vozovek. Příští rok bude ve znamení několika významných dopravních staveb, které přinesou komplikace v dopravě a uživatelé budou mít na jednom místě všechny potřebné informace," doplnil radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

V lednu bude nový provozovatel služby zjišťovat zájem Přerovanů o používání Mobilního rozhlasu. „Zavedení služby nás bude stát 45.000 korun a licence systému přijde na téměř 92.000 korun. Celkové finanční náklady budou v prvním roce činit 136.900 korun. V dalších letech pak bude cena ponížena o částku pro zavedení služby," uvedla primátorova náměstkyně Hana Mazochová.

Podobnou aplikaci zkušebně zprovoznila minulý týden olomoucká radnice a nese název Moje Olomouc. Přináší přehled o kulturních, společenských i sportovních událostech ve městě a možnost zaplatit pomocí mobilního telefonu parkovné či jízdenku MHD. Obsah aplikace je rozdělen podle zájmu uživatele na kategorie zaměřené na občany, studenty a turisty.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Město Olomouc má novou oficiální aplikaci. Její pilotní verze se již...

čtvrtek, 13. prosince 2018, 12:00

Město Olomouc má novou oficiální aplikaci, která se jmenuje Moje Olomouc. Ta je nyní v testovací verzi ke stažení pro Android a...

HRÁTKY S GEEKEM: Assassin’s Creed Odyssey, aneb letem světem...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 17:00

Série Assassin’s Creed si užila velkolepý start i stejně velkolepou stagnaci, když s třetím dílem zavítala do trochu vlažnějších...

Výdaje na výzkum loni v Olomouckém kraji vzrostly na 3,4 miliardy

čtvrtek, 25. října 2018, 21:00

Výdaje na výzkum a vývoj v Olomouckém kraji loni po předchozím dvouletém poklesu vzrostly o více než půl miliardy korun na 3,367...

HRÁTKY S GEEKEM: Red Dead Redemption 2. Velkolepý návrat na divoký...

pondělí, 22. října 2018, 21:00

Red Dead Redemption 2 se k nám blíží mílovými kroky, a tak není na škodu si připomenout co o hře zatím víme.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.