Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov zavede pro obyvatele Mobilní rozhlas, lidé mohou dostávat informace z města e-mailem a smskami

 
úterý, 18. prosince 2018, 15:30

Přerovská radnice od února rozjede pro obyvatele města službu s názvem Mobilní rozhlas. Prostřednictvím SMS zpráv či e-mailu dostanou lidé, kteří se do aplikace zaregistrují, aktuální informace o dění v Přerově. Pro obyvatele bude služba bezplatná, platit ji bude město a nová aplikace nahradí dosavadní informační systémy.

Přerované zatím dostávají informace například o hrozící povodni či smogové situaci prostřednictvím krizových SMS zpráv. Další funkční službou je aplikace Problem Report, která mapuje závady na majetku města. „Tohle všechno nám teď plně nahradí Mobilní rozhlas. A nejen to, tento systém má mnoho přidaných hodnot. Uživatelé budou dostávat aktuální informace o svozu odpadu, o ztrátách a nálezech věcí či zvířat nebo informace o pohřešovaných osobách," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Lidé tak podle něj budou téměř okamžitě informováni o všech novinkách či změnách, které na území města nastanou.

Lidé se prostřednictvím aplikace dozví také to, kde je neprůjezdná silnice, kdy bude uzavřen sběrný dvůr či kde a proč neteče pitná voda. Najdou zde i informace o tom, kam se mohou jít večer bavit. „Dá se očekávat, že občany budou asi nejvíce zajímat uzavírky vozovek. Příští rok bude ve znamení několika významných dopravních staveb, které přinesou komplikace v dopravě a uživatelé budou mít na jednom místě všechny potřebné informace," doplnil radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

V lednu bude nový provozovatel služby zjišťovat zájem Přerovanů o používání Mobilního rozhlasu. „Zavedení služby nás bude stát 45.000 korun a licence systému přijde na téměř 92.000 korun. Celkové finanční náklady budou v prvním roce činit 136.900 korun. V dalších letech pak bude cena ponížena o částku pro zavedení služby," uvedla primátorova náměstkyně Hana Mazochová.

Podobnou aplikaci zkušebně zprovoznila minulý týden olomoucká radnice a nese název Moje Olomouc. Přináší přehled o kulturních, společenských i sportovních událostech ve městě a možnost zaplatit pomocí mobilního telefonu parkovné či jízdenku MHD. Obsah aplikace je rozdělen podle zájmu uživatele na kategorie zaměřené na občany, studenty a turisty.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Lékárny budou otevřené i o vánočních svátcích a na Nový rok

úterý, 18. prosince 2018, 07:30

Také o vánočních svátcích zůstanou v kraji otevřeny některé lékárny, aby si lidé v případě potřeby mohli opatřit léky....

Při kontrole řidič nadýchal 3,41 promile alkoholu. Hrozí mu až rok za...

pondělí, 17. prosince 2018, 10:30

Před jedenáctou hodinou večer v sobotu kontrolovali strážníci Městské policie Hranice třiačtyřicetiletého řidiče. Ten řídil pod...

Světově uznávaný umělec Tibor Červeňák vystaví své obrazy v Galerii...

sobota, 15. prosince 2018, 20:00

Prostory hranické Galerie Synagoga ozdobí od poloviny ledna obrazy Tibora Červeňáka. Jednačtyřicetiletý rodák z Hranic žije a...

V areálu Mamutov bude vévodit mamut v životní velikosti a 3D projekce...

sobota, 15. prosince 2018, 13:00

Přerov se posunul v plánech vybudovat velkolepý areál připomínající zdejší historii lovců mamutů. Vedení města se domluvilo se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 10 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.