Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Druhý olomoucký Startup Weekend se tentokrát zaměří na ženy

 
středa, 7. srpna 2019, 15:30

Druhé vydání Techstars Startup Weekendu se v Olomouci mělo uskutečnit již v květnu, ale z organizačních důvodů bylo přeloženo na druhý zářijový víkend. S novým termínem mohou organizátoři zaručit ověřené mentory a bonus navíc pro vítěze.

Loňským cílem organizátorů SWO bylo seznámit širší veřejnost s technologickým prostředím. Letos by rádi toto prostředí otevřeli ženám a současně chtějí posílit jejich postavení ve vedoucích, kreativních a technologických pozicích. 

Co je to Startup Weekend

Vedle klasických inkubátorů a coworkingových center je Startup Weekend jednou z příležitostí na rozjezd technologické novinky. Organizace funguje jako platforma na globální úrovni a její výhodou je nejen propojení s dalšími událostmi napříč světem, ale zejména mezinárodní účast a k tomu profesionální mentoři z Česka, ale i zahraničí. Cílem je na začátku přijít s nápadem, mezi kterými sami účastníci vyberou ty nejlepší a nejzajímavější. Na nich se pak během víkendu pracuje. Snahou je vypracovat základ webu či funkční aplikace.

Více informací o akci zde.

Během víkendu 13.-15. září dostanou v coworkingovém centru Vault 42 účastnice i účastníci prostor k realizaci podnikatelských záměrů „nanečisto”. Záměrem není uspořádat 100% ženskou akci, ale vytvořit podmínky pro to, aby se v kreativním procesu potkala obě pohlaví a našla tzv. “společnou řeč”. „Rádi bychom podpořili ženy v tom, aby se nebály zapojit do světa, v němž se může zdát, že stále převažuje mužská síla,” komentuje volbu tématu spoluorganizátorka Alžběta Smejkalová a dodává: “Našim cílem je vytvořit během Startup Weekendu rozmanité prostředí, ve kterém se přirozeně spojí schopnosti všech účastníků.”

Startup Weekend je 54 hodinový formát, který účastníkům nabízí otestovat si nápad na produkt nebo službu či rovnou podnikatelský záměr. Akce začíná v pátek večer diskusí nad nápady a výběrem těch nejzajímavějších z nich. Následně se sestaví se týmy, které se během soboty a neděle budou věnovat designování produktů nebo služeb odpovídajících na určité problémy. Podporou jsou účastníkům po celou dobu mentoři, kteří jim bezprostředně poskytují zpětnou vazbu na to, co vytvářejí.

Mezi potvrzenými mentory jsou např. designér Martin Andrle, Jana Hodboďová, která může poradit s výběrem a přípravou business modelu, dále proděkan pro mezinárodní vztahy na UTB a zástupce společnosti designcité Richard Vodička. Přednášku o praktickém využití Google nástrojů v podnikání povede Aleks Bozhinov a Vlaďka Závrská (Můj Knihář) poradí, jak na sebeřízení v podnikání. 

Součástí programu budou i přednášky na téma pitching a možnosti financování vznikajícího podniku nebo propagace a PR. Akce končí prezentací všech projektů a oceněním 3 nejlepších z nich.

Techstars Startup Weekend je nadnárodní platformou a září bude celosvětově patřit Startup Weekendům zaměřeným na ženy. Vítězové lokálních kol budou pozvání na mezinárodní kolo do Singapuru, které se bude konat v polovině října. Přeložení olomouckého SW tedy přineslo i novinku.

Do Startup Weekendu se může zapojit každý, kdo má jen chuť zapojit se do kreativního procesu. Účastníci nemusí nutně přijít s vlastním nápadem. Startup Weekend dává příležitost i těm, kdo chtějí rozvinout některé ze svých dovedností, které třeba běžně v práci nepoužívají nebo chtějí otestovat své vlastní limity. 

Startup Weekend je příležitost vydat ze sebe během 54 hodin to nejlepší, naučit se novým věcem, získat nové poznatky a seznámit se s novými, kreativními lidmi.

Kam dál?

Na Lazcích se bude příští týden konat Army Veteran Day, na ploše...

sobota, 25. května 2019, 14:00

Setkání s válečnými veterány, ukázky vojenské techniky včetně modernizovaného tanku T-72 i přílet vojenského vrtulníku Mi-17...

Drony jsou stále oblíbenější, ne každý majitel ale řeší pravidla,...

středa, 17. dubna 2019, 20:30

Drony se těší stále větší oblibě. Aby také ne. Pohled z ptačí perspektivy se díky své jedinečnosti jen tak neokouká, jenže i...

Bezpečnostní dveře Securidoors zabrání vniku zlodějům i nepříjemnému...

pátek, 8. března 2019, 17:00

Jarní i letní prázdniny přímo lákají zloděje, kteří rádi využijí delší nepřítomnosti rodiny v bytě. Bezpečnostní dveře by tak...

Mobilní služby v Česku jsou stále nejdražší v celé Evropské unii

úterý, 12. února 2019, 21:00

Průzkumy spotřebitelské organizace dTest opakovaně ukazují, že tarify českých mobilních operátorů patří v evropském srovnání k...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.