Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Úspěch OpenWine Latino baru tkví v kvalitním víně a odborné obsluze, říká jeho majitel Jorge Atisha

 
pátek, 7. prosince 2018, 16:30

Už při příchodu do OpenWine Latino baru na vás dýchne zvláštní atmosféra, kterou budete jen těžko hledat v jiných olomouckých podnicích. Záměrně nepíšeme slovo “podobných”, protože v Olomouci je Openwine Latino bar natolik specifický v sortimentu a přístupu obsluhy, že není na místě ho srovnávat s jinými vinnými bary či podniky.

Jakmile dorazíte do baru na Uhelné ulici v Olomouci, která se právem označuje jako taková malá olomoucká Stodolní ulice, ujme se vás zkušená obsluha, která vám ze startu přinese vodu. Poté máte na vybranou – pokud už víte, na co přesně máte ze sortimentu vín, které pochází z Argentiny, Chile, Uruguaye, Itálie, Španělska či Jihoafrické republiky, chuť, stačí si klasicky objednat. „Většina lidí ale přesně neví, jaké víno si objednat. Jen ví, že si chtějí užít večer s lahví nebo skleničkou dejme tomu červeného lehkého vína. V tomto případě přichází obsluha, která dokáže na základě tohoto zjištění a pár otázek navíc doporučit, které víno by hostům mohlo nejvíce chutnat,” říká vrchní sommeliérka Openwine Latino baru a specializované vinotéky Openwine Zuzana Vojtěchová.

Pokud si někdo přece jen z vína nevybere, nemusí zoufat. Personál baru každý měsíc vymýšlí své vlastní signature drinky z vína či speciální chilské pálenky Pisco Mistral, které je Openwine výhradním dovozcem. V listopadu jste tak mohli ochutnat v Latino baru Pisco Harvest, který je složen z vína Sauvignon Blanc Late Harvest s pravou chilskou brandy Pisco Mistral Especial. Na prosinec pak Zuzana Hassáková, provozní baru, vymyslela Tormentoso, jehož základem je pětiletý rum Sierra Morena, limetkový fresh a zázvorové pivo.

Co se týče výběru vín, to je na samostatnou kapitolu a velké povídání. V sortimentu má totiž Openwine Latino Bar desítky druhů vín červených, bílých a růžových, ale také frizzante či sektů. „Přibližně dvakrát do roka se snažíme nabídku vín lehce obměnit a přinést hostům zase něco nového. Některé novinky se uchytí natolik, že již zůstanou ve stálé nabídce,” říká provozní. Podotýká, že zákazník sice v nabídce baru nalezne i moravská vína, opravdové poklady ale pochází právě z cizích krajů.

V sortimentu hosté najdou vína z Argentiny, Chile, Uruguaye, Itálie, Španělska a JAR. Na otázku, jaké víno by Jorge osobně doporučil, nenacházíme jednoznačnou odpověď – každý má totiž jiné chutě a každý host dokonce v jednom víně může cítit pokaždé něco jiného. „Proto děláme pro opravdové milovníky vína i pravidelné degustace, kde mohou hosté ochutnat za přítomnosti odborníka speciální vína z vinařství z různých koutů světa. Například na konci listopadu k nám přijel majitel španělského vinařství Bodegas Carchelo, který vytvořil jedinečnou kolekci The Tapas Wine Collection. Vína z této kolekce najdou hosté i u nás v baru,” doplňuje sommeliérka.

Důkazem vysoké kvalifikace personálu baru je i  fakt, že se pravidelně účastní degustací vín také, a proto mohou odborně předávat znalosti o vínu i hostům baru. „Neustále se snažíme náš personál školit v nových věcech a zdokonalovat jejich znalosti. Není nic horšího, než obsluha, která neumí říci hostům, jaké víno mají očekávat. Spokojenost hostů je naší nejvyšší prioritou,” říká Jorge.


S místem na sezení je to teď kolem Vánoc v baru vrtkavé. Sama provozní baru Zuzana Hassáková doporučuje, aby si lidé rezervace dělali: „Pokud chtějí mít lidé jistotu, že si u nás sednou, ať si zavolají dopředu na rezervaci. Na konci roku se tu vždy koná pár firemních večírků či jiných akcí, a byli bychom neradi, kdyby hosté odešli s nepořízenou,” říká provozní baru. Bar v zimních měsících nabízí sezení v pasáži, která přímo sousedí s barem. I tam se můžou hosté zabalit do dek pod teplomety a vychutnat si kvalitní punč z nabízeného lahvového vína.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
PR text | Foto Michaela Valsová

Štítky OpenWine, víno, bar

Kam dál?

Projekt Půjčte si kelímek mění název na Otoč kelímek. Rozšiřuje se do...

úterý, 4. prosince 2018, 19:00

První český systém vratných kelímků na kávu „Půjčte si kelímek“ vzniknul v červnu 2018 v Olomouci jako projekt kaváren Kafé Kodó,...

Zaměstnanci na Olomoucku preferují benefity, jako je pět týdnů...

sobota, 1. prosince 2018, 13:00

Pro většinu obyvatel Olomouckého kraje je velmi důležité, aby jim zaměstnavatel nabídl alespoň pět týdnů dovolené za kalendářní...

Rádio Haná se drží na špičce poslechovosti mezi regionálními rádii v...

úterý, 27. listopadu 2018, 19:00

„Velké díky posíláme těm všem, kteří ladí Radio Haná. Těší nás, že se jim líbí mix songů, pořady a aktuální zprávy, které pro ně...

Žilka Hodinky v novém kabátě

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 17:00

Úspěšnou rodinnou firmu Žilka Hodinky jsme vám představili už v únoru 2017. Kdo zde nakoupil nebo navštívil olomouckou prodejnu,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.