Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úspěch OpenWine Latino baru tkví v kvalitním víně a odborné obsluze, říká jeho majitel Jorge Atisha

 
pátek, 7. prosince 2018, 16:30

Už při příchodu do OpenWine Latino baru na vás dýchne zvláštní atmosféra, kterou budete jen těžko hledat v jiných olomouckých podnicích. Záměrně nepíšeme slovo “podobných”, protože v Olomouci je Openwine Latino bar natolik specifický v sortimentu a přístupu obsluhy, že není na místě ho srovnávat s jinými vinnými bary či podniky.

Jakmile dorazíte do baru na Uhelné ulici v Olomouci, která se právem označuje jako taková malá olomoucká Stodolní ulice, ujme se vás zkušená obsluha, která vám ze startu přinese vodu. Poté máte na vybranou – pokud už víte, na co přesně máte ze sortimentu vín, které pochází z Argentiny, Chile, Uruguaye, Itálie, Španělska či Jihoafrické republiky, chuť, stačí si klasicky objednat. „Většina lidí ale přesně neví, jaké víno si objednat. Jen ví, že si chtějí užít večer s lahví nebo skleničkou dejme tomu červeného lehkého vína. V tomto případě přichází obsluha, která dokáže na základě tohoto zjištění a pár otázek navíc doporučit, které víno by hostům mohlo nejvíce chutnat,” říká vrchní sommeliérka Openwine Latino baru a specializované vinotéky Openwine Zuzana Vojtěchová.

Pokud si někdo přece jen z vína nevybere, nemusí zoufat. Personál baru každý měsíc vymýšlí své vlastní signature drinky z vína či speciální chilské pálenky Pisco Mistral, které je Openwine výhradním dovozcem. V listopadu jste tak mohli ochutnat v Latino baru Pisco Harvest, který je složen z vína Sauvignon Blanc Late Harvest s pravou chilskou brandy Pisco Mistral Especial. Na prosinec pak Zuzana Hassáková, provozní baru, vymyslela Tormentoso, jehož základem je pětiletý rum Sierra Morena, limetkový fresh a zázvorové pivo.

Co se týče výběru vín, to je na samostatnou kapitolu a velké povídání. V sortimentu má totiž Openwine Latino Bar desítky druhů vín červených, bílých a růžových, ale také frizzante či sektů. „Přibližně dvakrát do roka se snažíme nabídku vín lehce obměnit a přinést hostům zase něco nového. Některé novinky se uchytí natolik, že již zůstanou ve stálé nabídce,” říká provozní. Podotýká, že zákazník sice v nabídce baru nalezne i moravská vína, opravdové poklady ale pochází právě z cizích krajů.

V sortimentu hosté najdou vína z Argentiny, Chile, Uruguaye, Itálie, Španělska a JAR. Na otázku, jaké víno by Jorge osobně doporučil, nenacházíme jednoznačnou odpověď – každý má totiž jiné chutě a každý host dokonce v jednom víně může cítit pokaždé něco jiného. „Proto děláme pro opravdové milovníky vína i pravidelné degustace, kde mohou hosté ochutnat za přítomnosti odborníka speciální vína z vinařství z různých koutů světa. Například na konci listopadu k nám přijel majitel španělského vinařství Bodegas Carchelo, který vytvořil jedinečnou kolekci The Tapas Wine Collection. Vína z této kolekce najdou hosté i u nás v baru,” doplňuje sommeliérka.

Důkazem vysoké kvalifikace personálu baru je i  fakt, že se pravidelně účastní degustací vín také, a proto mohou odborně předávat znalosti o vínu i hostům baru. „Neustále se snažíme náš personál školit v nových věcech a zdokonalovat jejich znalosti. Není nic horšího, než obsluha, která neumí říci hostům, jaké víno mají očekávat. Spokojenost hostů je naší nejvyšší prioritou,” říká Jorge.


S místem na sezení je to teď kolem Vánoc v baru vrtkavé. Sama provozní baru Zuzana Hassáková doporučuje, aby si lidé rezervace dělali: „Pokud chtějí mít lidé jistotu, že si u nás sednou, ať si zavolají dopředu na rezervaci. Na konci roku se tu vždy koná pár firemních večírků či jiných akcí, a byli bychom neradi, kdyby hosté odešli s nepořízenou,” říká provozní baru. Bar v zimních měsících nabízí sezení v pasáži, která přímo sousedí s barem. I tam se můžou hosté zabalit do dek pod teplomety a vychutnat si kvalitní punč z nabízeného lahvového vína.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
PR text | Foto Michaela Valsová

Štítky OpenWine, víno, bar

Kam dál?

Z Olomouce míří do Zambie kontejner plný darů, ty posílají lidé z...

pátek, 7. prosince 2018, 15:30

Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) včera vypravila kontejner pro jihoafrickou Zambii, který zaplnili ve veřejné sbírce lidé z...

FOTO: Kočka uvízla v korytě řeky, ven jí pomohli strážníci

pátek, 7. prosince 2018, 15:00

Šternberští městští policisté ve středu 5. prosince zachraňovali kočku, která se nedokázala sama dostat z koryta řeky.

Branná své vleky rozjede opět o víkendu. O provozu uvažují také v...

pátek, 7. prosince 2018, 10:00

Lyžařské středisko Branná v Jeseníkách se chystá o víkendu opět rozjet své vleky. Původně chtěl areál otevřít už v pátek, kvůli...

U Šternberka jsou namrzlé silnice, na severu kraje řidiče trápí sníh

pátek, 7. prosince 2018, 08:30

U Šternberku se na silnici tvoří ledovka, správci silnic apelují na zvýšenou opatrnost. Jde o úsek dlouhý zhruba 15 kilometrů,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.