Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V 26 letech vymyslel autokosmetiku, kterou najdete již po celé Evropě

 
úterý, 9. dubna 2019, 18:00

Řeč je o Michalu Malíkovi, jehož rukama prošla auta za stovky milionů korun. Není však jejich prodejcem nebo automobilovým závodníkem, ale vyrábí nano autokosmetiku, která se v současné době prodává po celé Evropě.

Kariéru přitom započal v myčce aut. „Tehdy byl problém najít vhodnou autokosmetiku pro naši automyčku, proto jsme začali vyrábět svou vlastní,” začíná vyprávět Michal Malík. Dnes se svou manželkou Alicí stojí za komplexní řadou nanotechnologie se zaměřením na bezpečnost a maximální účinnost. Jejich firma Alori vyrábí unikátní autokosmetiku zaměřenou na čištění a nano ochrany. „Po dvou a půl letech testování a vytváření portfolia jsme v roce 2018 uvedli na trh autokosmetiku, která je určena jak koncovým zákazníkům, tak i profi aplikačním centrům,“ vypráví Malík.

Čím se vlastně lišíte oproti produktům na aktuálním trhu?
Naším hlavním cílem je vytvářet produkty, které budou hlavně bezpečné, ale i funkční a budou mít dlouhou trvanlivost za přijatelnou cenu. U většiny konkurenčních výrobků mizí účinnost již po čtrnácti dnech, kdežto naše výrobky stačí aplikovat jednou za 6 až 12 měsíců a balení vystačí na několik aplikací. Samozřejmě záleží, o kterém produktu se konkrétně bavíme, v nabídce jich máme více.

Jsou ještě nějaké rozdíly mezi vašimi výrobky a těmi od konkurence?
Velkým rozdílem je slovo “nano”, které je sice poměrně hodně rozšířené, ale většinou u konkurence je jen na etiketě, aby přilákal k prodeji, samotný výrobek žádnou takovou technologii neobsahuje. My využíváme moderní technologie a speciální nano pece, pomocí kterých na nám podaří molekuly roztrhat na nano částice, které jsou bezpečné pro veřejnost a zároveň zvyšují účinnost a vytváří ochranný film na povrchu, který je okem neviditelný. Naše výrobky také neobsahují žádné barvy a přidané vůně. Ty jsou totiž často hodně nebezpečné a karcinogenní.

Jaká je záruka, že jsou vaše výrobky opravdu kvalitní?
Naše čistící a ochranné přípravky na kůži jsou používány například značkou Bentley, což je podle nás dostatečná reference pro naše produkty. Dále naše produkty používají desítky profesionálních aplikačních center v rámci Evropy.

Mluvíte o zákaznících – pro koho jsou přípravky konkrétně určené?
Pro všechny, kteří chtěji mít svoje auto dlouhodobě čisté a také pro všechny, kteří chtějí například prodloužit kvalitu laku, nebo sedaček. Naše výrobky jsou vhodné jak pro koncové zákazníky, tak je používají hojně i milovníci tuningu, majitelé veteránů, ale také třeba i řidiči kamionů, kteří chtějí mít svoje stroje v perfektním stavu.

Po kterých přípravcích je největší poptávka?
V současné době mají velký ohlas nano ochrany laku. Ty se vyznačují vysokou ochranou proti korozi, asfaltu, nebo soli. Ruku v ruce jde vysoká regenerace a obnovení laku s efektem hlubokého zrcadla či menší usazování špíny na lak auta. Dalším tahákem jsou tekuté stěrače. Při aplikaci na přední sklo získá řidič větší bezpečnost a viditelnost, zároveň méně opotřebovává stěrače, voda rychleji stéká ze skla a netvoří souvislou vrstvu. Od rychlosti padesát kilometrů v hodině po nanesení přípravku v podstatě řidič nemusí používat mechanické stěrače při dešti, jelikož voda netvoří velký neprůhledný film, ale zůstané jako malé kapky, které jsou odváděny vzduchem pryč.

Co se týče interiéru, tam se osvědčují čističe textilových povrchů a kůže, včetně té bílé. Nano technologie poté ochrání povrch před špínou. Velkou poptávku v tomto segmentu jsou například rodiče malých dětí nebo řidiči taxi služby, kdy dokážeme ochránit interiér před vsáknutím nečistot a kapalin do textilu nebo kůže. Existuje i přípravek na čištění a ochranu plastů, který je také velmi žádaný.

Kdy je vhodné takové přípravky používat?
Určitě je dobré použít přípravky po zimní sezóně nebo naopak před zimou, kdy je lak auta například poškozen solí a kamínky. Přípravky je také vhodné použít jak při koupi nového vozu, tak i v případě, že vám na vašem vozu, ať už jakéhokoliv stáří, záleží a chcete mít stále lak auta jako nový. Přípravky je vhodné ošetřit auto i při jeho prodeji, protože tím zvyšujete jeho prodejní cenu.

Zvládne zákazník aplikovat přípravek sám?
Ano, balení obsahuje vždy sadu pro aplikaci, přidává se jen voda. Pokud by si i přesto na aplikaci nevěřil, nebo ji chtěl darovat jako dárek, je možné se s námi domluvit a my mu doporučíme aplikační centrum, kde mu náš produkt odborně aplikují a získá záruku na životnost.

Věřím, že stále své výrobky zdokonalujete. Na čem aktuálně pracujete?
V současné době pracujeme na rozšíření expanze v rámci Evropy a usilujeme o zařazení produktů do řetězců a internetových obchodů. Je to běh na dlouhou trať a navíc se stává, že nás prodejce tlačí do nesmyslně nízkých cen na úkor kvality jen proto, aby měl co největší marži, což není náš směr. Raději budeme tvořit opravdu kvalitní produkty, za které se nebudeme muset stydět. Nechceme vyrábět produkty, které si řetězce zabalí pod svoji privátní značku a veškeré kvalitní látky z produktů odstraní, jelikož ty jsou na produktu to nejdražší.

Snažíme se také proniknout na další trhy, již teď máme v nabídce mnoho čističů a ochran pro domácnost a hobby, například čističe graffiti a nano ochrany fasád.

Jak vás může potenciální zákazník kontaktovat a kde najde vaše výrobky?
Nejjednodušší způsob je jít na náš e-shop www.alori.cz, kde jsou všechny produkty ke koupi a s podrobnou charakteristikou. Vše doručíme do dvou pracovních dnů. Mohou nás kontaktovat i telefonicky na čísle 724 710 009 či prostřednictvím e-mailu info@alori.cz, kde jim rádi poradíme, v případě zájmu jim také doporučíme i aplikační centrum.

Napsal(a) Tomáš Holešovský, Jakub Wittka | PR text

Kam dál?

POČASÍ NA ÚTERÝ: Během dne bude polojasno, povane vítr

úterý, 9. dubna 2019, 06:30

Skoro jasno až polojasno, odpoledne a večer přechodně až oblačno. Nejvyšší teploty 16 až 19 °C, na horách 8 až 12 °C. Ráno slabý,...

Robertshaw ve Šternberku slaví 20 let a nabírá hned na několik...

středa, 27. února 2019, 16:30

V roce 1999 se začala psát historie šternberského závodu Robertshaw, tehdy ještě známý jako Invensys Appliance Controls. V roce...

V Olomouckém kraji působí 144 tisíc ekonomických subjektů. Jde o...

pondělí, 25. února 2019, 12:00

Rekordních 144 tisíc ekonomických subjektů bylo na konci loňského roku evidováno v Olomouckém kraji. V meziročním srovnání se...

Dnes před soudem stane šest obžalovaných v metanolové kauze

středa, 6. února 2019, 07:30

Před olomouckým vrchním soudem dnes stane šestice obžalovaných z ostravské větve kauzy metanol, kterým krajský soud za ohrožování...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.