Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Proč byste měli spořit? Nepodceňte své výdaje

 
pátek, 28. června 2019, 06:26

Myslete na sebe a své blízké, a začněte spořit, nejlépe hned, se svou první výplatou. Nikdy nevíte, kdy se vám taková rezerva bude hodit. Důvodů se najde celá řada.

Zařiďte si rezervu

Finanční rezerva dokáže vytrhnout trn z paty při mnoha okolnostech. Je důležité mít našetřeno nejen do budoucna, ale i pro případy nečekaných aktuálních výdajů. Nikdy nevíte, co vás potká a taková rezerva vás může zachránit od nejedné nepříjemné a stresové situace.

Naspořte si včas

Zařiďte si spořicí účet, díky kterému budete mít finanční jistotu. Nikdy nevíte, kdy se vám odložené peníze budou hodit. Může vás postihnout nemoc, ztráta zaměstnání či cokoli, s dostatečnou finanční rezervou se ale o sebe či své blízké budete moct postarat několik měsíců, aniž byste měli stálý příjem.

Pravidelné platby se mohou zvýšit  

Každý měsíc pořád to samé, platíte za nájem, energie, mobilní tarif, jídlo a jiné výdaje, o kterých víte dopředu. Většinou je řešíte trvalým příkazem a nemusíte tak hlídat, co a kdy zaplatit, a stresovat se zbytečným meškáním plateb. Ale často se může stát, že zaplatíte více za mobil nebo vydáte více za jídlo, a následně zjistíte, že jste tyhle peníze potřebovali na zaplacení kroužku pro své dítě. I proto je dobré šetřit a odkládat peníze stranou.

Pomoc v nouzi

Určitě se vám někdy stalo, že jste půjčovali známým či příbuzným nebo jim přispívali na nějakou koupi. I v takových případech je ideální mít našetřené peníze, aby ostatní věděli, že se na vás mohou obrátit a vy jim pomůžete. Oni si to budou pamatovat, a budou tu naopak pro vás v situaci, kdy to budete potřebovat vy.

Mějte bokem na své sny

Určitě máte hlavu plnou snů a cílů, které byste si chtěli splnit. Ukládejte si proto své finance stranou a šetřete si také na to, po čem tolik toužíte. Neodkládejte své sny na neurčito, ale dejte jim řád a časové rozmezí, do kdy si na ně našetříte.

Nečekaných situací se najde celá řada. Nečekejte až přijdou, ale buďte připraveni s finanční rezervou a dobrým spořicím účtem. U MONETA Money Bank si zařídíte spořící účet, aniž byste si museli zakládat běžný účet.

Kam dál?

Společnost Mora Moravia, výrobce varné techniky, loni utržila přes...

pátek, 21. června 2019, 21:00

Tržby akciové společnosti Mora Moravia, která patří k největším tuzemským výrobcům varné techniky, loni díky rekordní výrobě...

Den otevřených dveří v MORA MORAVIA nabídne kuchařskou show,...

čtvrtek, 20. června 2019, 18:00

MORA MORAVIA je legenda ve výrobě spotřebičů. V sobotu 29. června se v areálu společnosti v Hlubočkách bude konat Den otevřených...

Cashflow summer nabídne workshopy, debaty o byznysu a investicích...

pátek, 7. června 2019, 17:00

6. ročník konference Cashflow summer startuje 20. června ve Wake Park Náklo. Poprvé bude open air! Probírat se tu bude byznys a...

Opozice chce svolat zastupitelstvo. Důvodem je Šantovka Tower

středa, 22. května 2019, 10:30

Rychlé svolání mimořádného zastupitelstva a vydání stavební uzávěry na pozemcích u centra Olomouce, kde má být postavena výšková...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.