Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Proč byste měli spořit? Nepodceňte své výdaje

 
pátek, 28. června 2019, 06:26

Myslete na sebe a své blízké, a začněte spořit, nejlépe hned, se svou první výplatou. Nikdy nevíte, kdy se vám taková rezerva bude hodit. Důvodů se najde celá řada.

Zařiďte si rezervu

Finanční rezerva dokáže vytrhnout trn z paty při mnoha okolnostech. Je důležité mít našetřeno nejen do budoucna, ale i pro případy nečekaných aktuálních výdajů. Nikdy nevíte, co vás potká a taková rezerva vás může zachránit od nejedné nepříjemné a stresové situace.

Naspořte si včas

Zařiďte si spořicí účet, díky kterému budete mít finanční jistotu. Nikdy nevíte, kdy se vám odložené peníze budou hodit. Může vás postihnout nemoc, ztráta zaměstnání či cokoli, s dostatečnou finanční rezervou se ale o sebe či své blízké budete moct postarat několik měsíců, aniž byste měli stálý příjem.

Pravidelné platby se mohou zvýšit  

Každý měsíc pořád to samé, platíte za nájem, energie, mobilní tarif, jídlo a jiné výdaje, o kterých víte dopředu. Většinou je řešíte trvalým příkazem a nemusíte tak hlídat, co a kdy zaplatit, a stresovat se zbytečným meškáním plateb. Ale často se může stát, že zaplatíte více za mobil nebo vydáte více za jídlo, a následně zjistíte, že jste tyhle peníze potřebovali na zaplacení kroužku pro své dítě. I proto je dobré šetřit a odkládat peníze stranou.

Pomoc v nouzi

Určitě se vám někdy stalo, že jste půjčovali známým či příbuzným nebo jim přispívali na nějakou koupi. I v takových případech je ideální mít našetřené peníze, aby ostatní věděli, že se na vás mohou obrátit a vy jim pomůžete. Oni si to budou pamatovat, a budou tu naopak pro vás v situaci, kdy to budete potřebovat vy.

Mějte bokem na své sny

Určitě máte hlavu plnou snů a cílů, které byste si chtěli splnit. Ukládejte si proto své finance stranou a šetřete si také na to, po čem tolik toužíte. Neodkládejte své sny na neurčito, ale dejte jim řád a časové rozmezí, do kdy si na ně našetříte.

Nečekaných situací se najde celá řada. Nečekejte až přijdou, ale buďte připraveni s finanční rezervou a dobrým spořicím účtem. U MONETA Money Bank si zařídíte spořící účet, aniž byste si museli zakládat běžný účet.

Kam dál?

Společnost Mora Moravia, výrobce varné techniky, loni utržila přes...

pátek, 21. června 2019, 21:00

Tržby akciové společnosti Mora Moravia, která patří k největším tuzemským výrobcům varné techniky, loni díky rekordní výrobě...

Den otevřených dveří v MORA MORAVIA nabídne kuchařskou show,...

čtvrtek, 20. června 2019, 18:00

MORA MORAVIA je legenda ve výrobě spotřebičů. V sobotu 29. června se v areálu společnosti v Hlubočkách bude konat Den otevřených...

Cashflow summer nabídne workshopy, debaty o byznysu a investicích...

pátek, 7. června 2019, 17:00

6. ročník konference Cashflow summer startuje 20. června ve Wake Park Náklo. Poprvé bude open air! Probírat se tu bude byznys a...

Opozice chce svolat zastupitelstvo. Důvodem je Šantovka Tower

středa, 22. května 2019, 10:30

Rychlé svolání mimořádného zastupitelstva a vydání stavební uzávěry na pozemcích u centra Olomouce, kde má být postavena výšková...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.