úterý 7. února 2023 Veronika

Doprava

Lidé v roce 2022 jezdili ve vlacích skoro o 50 % více než v roce 2021

České dráhy loni přepravily 157 milionů cestujících. Je to o 30 % více než v roce 2021. Přepravní výkon dosáhl 7,7 miliardy osobokilometrů.

Stavba dálnice poničila přerovskou silnici, po letech začne oprava

Silnice spojující přerovské části Předmostí a Vinary se dočká dlouho vytoužené opravy. Místní komunikace sloužila pro zásobování při stavbě D1 z Lipníka nad Bečvou do Přerova.

Hlavní příjezd do Litovle omezí oprava. Práce potrvají přes čtvrt roku

Krajská silnice 449 v Litovli a okolí prochází v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí a další etapa se má uskutečnit letos na jaře. Tentokrát se bude týkat zejména úseku na příjezdu do města za kruhovým objezdem v ulici Palackého.

Proč je lepší jezdit MHD než SUV? Odpoví nová písnička od Ventolina

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) a český hudebník Ventolin/David Doubek představili v pátek 27. ledna originální skladbu na podporu městské hromadné dopravy s jednoduchým názvem „MHD“.

Pozor na silniční kontroly, policistům se nelíbí rychlá jízda ani alkohol

Začátkem roku policisté avizovali, že se snaží snížit počet tragických dopravních nehod na silnicích v Olomouckém kraji. K tomuto účelu se zvyšuje dohled nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu.

Přerov opraví sedmdesát parkovacích míst u bytových domů. Parkoviště pokryjí trávníkové rošty

Sedm menších parkovišť, která jsou podle analýzy už za hranou životnosti, nechá opravit město Přerov. Novou podobu dostane sedm desítek stání pro auta na ulicích Jasínkova, Interbrigadistů a Jižní čtvrť IV.

Doporavník podnik Olomouc mění jízdní řády. Kterých linek se změny dotknou?

S platností od středy 1. 2. 2023 dochází na základě podnětů získaných od cestujících a firem na území města Olomouce k mírným úpravám jízdního řádu u tří autobusových linek DPMO.

Již třetí úmrtí v letošním roce v Olomouckém kraji na silnici. Nehoda se stala v Uničově kvůli nedání přednosti

Dnes dopoledne, krátce po deváté hodině, přijeli policisté na místo tragické dopravní nehody mezi nákladním a osobním vozidlem na Litovelské ulici v Uničově.

Nezvládnutné řízení stálo život 32letého muže, narazil do stromů

Osudným se stala mladému muži nedělní noční hodina, kdy se svou škodovkou vyjel ze silnice a narazil do stromů.

Další kolo uzavírek v Litovli. Obyvatele čekají i úplné uzavírky

Olomoucký kraj vstupuje do poslední etapy opravy osm kilometrů dlouhého úseku silnice II/449 od Unčovic po Červenku. V letošním roce čeká Litovel, z pohledu dopravního omezení, nejnáročnější úsek.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.