Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov loni hospodařil s přebytkem téměř padesát milionů korun

 
sobota, 6. dubna 2019, 14:00

Přebytkem bezmála 50 milionů korun skončilo loni hospodaření Přerova. Schválený rozpočet města na rok 2018 původně počítal s příjmy 842 milionů korun a výdaji 815 milionů korun. Příjmy města ale byly hlavně díky růstu daňových výnosů nakonec výrazně vyšší, a to i ve srovnání s později upraveným rozpočtem. Novinářům to dnes řekl přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Příjmy upraveného rozpočtu Přerova na rok 2018 byly podle Měřínského nastaveny na 1,016 miliardy korun, ve skutečnosti však dosáhly 1,107 miliardy korun. Ve srovnání s upraveným rozpočtem byly vyšší o devět procent. Výdaje Přerova se pak loni zastavily na částce 1,059 miliardy korun, takže hospodaření města skončilo v plusu 48 milionů korun. Závěrečný účet města ještě musí schválit zastupitelstvo.

I letos Přerov hospodaří s přebytkovým rozpočtem. Schválený návrh městského rozpočtu počítá s příjmy 917,9 milionu korun a výdaji 891,1 milionu, takže kladné saldo je zhruba 26,7 milionu. Příjmová část je navýšena o 33,4 milionu korun, podle zástupců města se na tom podepsaly zvýšení daňových příjmů, ale například i příjem z nových radarů na území města.

Přebytek loňského hospodaření podle Měřínského souvisí zejména s tím, že vzrostly daňové příjmy. „Město vybralo na daních o 76,3 milionu korun víc, než bylo v upraveném rozpočtu," uvedl Měřínský. Naopak příjmy radnice z hazardu v roce 2018 meziročně klesly o pět milionů korun na 30,2 milionu.

Přerov vykázal přebytek hospodaření i v roce 2017, kdy činil bezmála 140 milionů korun. Skutečné příjmy Přerova předloni obnášely 929 milionů korun a výdaje činily necelých 790 milionů korun. Ve srovnání s upraveným rozpočtem byly skutečné příjmy Přerova za celý rok 2017 vyšší o 10,5 procenta.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Olomouc chce ušetřit miliony korun díky efektivnějšímu nákupu energií

čtvrtek, 14. března 2019, 11:00

Cílem Energetické politiky statutárního města Olomouce je snížit energetickou náročnost budov, efektivněji využívat energii,...

O titul Stavba roku Olomouckého kraje 2018 soutěží školka ve...

neděle, 17. února 2019, 14:00

Město Šternberk nominovalo do soutěže Stavba roku Olomouckého kraje 2018 projekt rekonstrukce a dostavby mateřské školy v ulici...

Oblíbený hostinec U Huberta zavřel. Místo něj má vzniknout Komunitní...

neděle, 3. února 2019, 10:00

Hostinec U Huberta, který byl řadu let oblíbený u zákazníků, je zavřený. Minulý týden proběhla dopíjená a rozloučení se...

Zálohy na PET lahve ekologii nepomůžou a navíc zdraží zboží, tvrdí...

sobota, 2. února 2019, 18:00

Případné zavedení zálohové systému na PET lahve by podle předsedy maloobchodního družstva CBA Romana Mazáka zvýšilo ekologickou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.