Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomouc čeká pětidenní majáles, jeho král ještě znám není

 
středa, 29. dubna 2015, 12:37

V Olomouci se příští týden uskuteční studentský majáles. Bude pětidenní a přinese zhruba stovku akcí. Král však dosud vybrán není. Loni se jednodenního majálesu účastnilo zhruba 9000 lidí. Součástí studentských svátků bude letos také tradiční korunovace krále, vybrán dosud není. Adept ze sportovního prostředí tuto roli dnes z časových důvodů odmítl.

"Na roli krále jsme měli již někoho vybraného, ale zhruba před hodinou jsme se dozvěděli, že to nevyšlo. Byl to výjimečný člověk ze sportovního světa, odmítl to z časových důvodů," řekl dnes novinářům hlavní koordinátor studentského majálesu Ondřej Martínek. Organizátoři tedy budou hledat někoho jiného. "Vynasnažíme se držet sportovní oblasti, kterou jsme již
dříve avizovali,"
řekl Martínek.

Na trůn krále studentů každoročně usedají přední osobnosti spjaté s městem či regionem. Loni se kralování ujal hudebník a autor komiksů Jaromír Švejdík, známý také pod pseudonymem Jaromír 99. V minulosti už žezlo krále drželi například první polistopadový rektor Josef Jařab, herečka Ivana Plíhalová či uznávaný fotograf Jindřich Štreit. V dřívějších dobách se stal králem olomouckého majálesu také Václav Klaus, ale i americký básník Allen Ginsberg.

Majáles se koná v Olomouci od 4. do 8. května. Kromě zvýšení počtů dnů akce vzrostl také počet míst, kde se koná. Organizátoři se letos více zaměřují kromě studentů v programu i na rodiny s dětmi, podstatně se rozšířil počet akcí ve sportovní části. Hlavní hudební program bude v úterý po korunovaci krále. "Hudební program je letos hodně mezinárodní, bude český, britský, polský i slovenský. Jako hlavní se představí polská kapela Kamp!" uvedl hudební dramaturg Jakub Doležal. Vystoupí také Kašpárek v rohlíku, Xavier Baumaxa či kapela Mucha.

Majáles bude mít i doprovodný program. V olomouckých parcích si budou moci zájemci vyzkoušet různé sportovní aktivity, včetně slanění z hradeb. Představí se i místní gastronomie, v plánu jsou filmová a divadelní představení. Více informací o akci je na http://majales.upol.cz.

Náklady na letošní olomoucký majáles vyčíslili organizátoři na 400.000 korun. Podílela se na nich univerzita, město i kraj. Téměř veškerá představení pro návštěvníky jsou zadarmo.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Moravské divadlo nabídne na další sezónu 11 premiér

úterý, 28. dubna 2015, 13:31

Moravské divadlo v Olomouci nabídne svým divákům příští sezonu 11 premiér. Oproti současné sezoně jich bude o dvě méně,...

České a moravské hrady v létě opět ovládne festival Hrady CZ

pondělí, 27. dubna 2015, 16:22

V Česku stále více oblíbený festival Hrady CZ se letos opět chystá navštívit hrady po celé České republice. Na nadupaný...

Letošní Flora se vskutku povedla, trhla rekordní návštěvnost

pondělí, 27. dubna 2015, 09:20

Nebývalé přízni počasí i návštěvníků se těšily všechny čtyři dny právě skončeného 36. ročníku jarní etapy mezinárodní...