Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Moravské divadlo nabídne na další sezónu 11 premiér

 
úterý, 28. dubna 2015, 13:31

Moravské divadlo v Olomouci nabídne svým divákům příští sezonu 11 premiér. Oproti současné sezoně jich bude o dvě méně, divadlo se vrací k počtu premiérových představení v uplynulých letech.

Pět nových inscenací uvede činohra, čtyři premiéry má v plánu soubor opery a operety, diváci se mohou v příští sezoně těšit také na dvě baletní novinky. Vstupné ani předplatné se nezvýší, řekli dnes novinářům zástupci divadla.

"Ukázalo se, že optimální je uvedení 11 premiér, k čemuž se letos vracíme. Vyšší počet premiér můžeme udělat výjimečně jako letos, pro běžný provoz je však 13 premiér hrozně moc, časově i finančně," řekl na dotaz ředitel divadla Pavel Hekela.

Tradičně nejvíce premiér nabídne v nové sezoně soubor činohry. Prvním titulem v sezoně bude hra Drobečky z perníku od Neila Simona, které se ujme polský režisér Bogdan Kokotek. V plánu divadla jsou i další současná díla, ať už je to Léto na kole od britské autorky Penelope Skinnerové či inscenace Pan Polštář celosvětově uznávaného irského dramatika a filmového režiséra Martina McDonagha nebo hra Kámen úspěšného německého autora Maria von Mayenburga. Čtyřsté výročí úmrtí Williama Shakespeara připomene soubor činohry inscenací Bouře v režii uměleckého šéfa souboru Michaela Taranta.

Soubor opery a operety potěší příznivce vážného i lehkého žánru. Podle uměleckého šéfa souboru Miloslava Oswalda bude událostí uvedení Mozartovy opery Kouzelná flétna. Premiéra v roce 2016 připomene 260. výročí Mozartova narození a 225 let od světové premiéry opery ve Vídni. Titul nastuduje Linda Keprtová, která patří mezi nejvyhledávanější operní režiséry mladé generace a v Olomouci se představí poprvé. Milovníci operety se mohou těšit na Perly panny Serafínky v režii Dagmar Hlubkové a na Offenbachova Rytíře Modrovouse.

Na pódiu Moravského divadla zazní po delší době také hudba slavné kapely Queen. Baletní soubor uvede titul The Show Must Go On! s Ivem Jamborem v titulní roli Freddieho Mercuryho. Druhou premiérou bude taneční zpracování Dumasova románu Dáma s kaméliemi. Obě premiéry bude režírovat umělecký šéf souboru Robert Balogh.

Moravské divadlo Olomouc má nyní zhruba 2500 abonentů. Podle zástupcůdivadla v hledišti přibyl velký počet mladých diváků, vzrostl také zájem o studentské předplatné.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

České a moravské hrady v létě opět ovládne festival Hrady CZ

pondělí, 27. dubna 2015, 16:22

V Česku stále více oblíbený festival Hrady CZ se letos opět chystá navštívit hrady po celé České republice. Na nadupaný...

Letošní Flora se vskutku povedla, trhla rekordní návštěvnost

pondělí, 27. dubna 2015, 09:20

Nebývalé přízni počasí i návštěvníků se těšily všechny čtyři dny právě skončeného 36. ročníku jarní etapy mezinárodní...

Na Helfštýně je k vidění tajemná výstava Metamorfózy

sobota, 25. dubna 2015, 18:43

Přehlídka kovaných plastik od sochaře Michala Ptáčka a díla kolektivu autorů z Kovárny Milostovice dnes na hradě...