Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pád Antikrista Moravského divadla se představí v Národním divadle

 
pondělí, 19. ledna 2015, 09:38

Rekordních osmnáct představení v průběhu jediného měsíce nabídne dvanáctý ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2015. Bude mezi nimi i Pád Antikrista v režii Jana Antonína Pitínského a v hudebním nastudování Miloslava Oswalda. Inscenace souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc se festivalového uvedení v pražském Národním divadle dočká v neděli 25. ledna v 19 hodin.

Inscenace opery Viktora Ullmanna Pád Antikrista se od své české premiéry v říjnu 2014 setkává s  pozitivními ohlasy a kritikami. „Olomoucké nastudování Pádu Antikrista imponuje. Smysl projektu stvrzuje mimořádná kvalita hudebního nastudování,“ uvedl Josef Herman, člen výboru Jednoty hudebního divadla, která festival Opera pořádá. „Účast na této přehlídce považuji za něco, v co jsem od začátku věřil a doufám, že publikum pozitivně zhodnotí naši práci a uměleckou úroveň. Pád Antikrista je výjimečný titul, který není v repertoáru Moravského divadla obvyklý, a proto považuji úspěch této inscenace u odborné veřejnosti za velké zadostiučinění pro náš soubor,“ zdůraznil umělecký šéf souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc, dirigent Miloslav Oswald. „Této opeře jsem od začátku věřil. Podobné inscenace má smysl vytvářet a nabízet,“ doplnil Jiří Přibyl, který v Pádu Antikrista ztvárňuje roli Hlídače.

Olomoucký soubor opery a operety se na Festivalu hudebního divadla představil naposledy před dvěma lety s inscenací Donizettiho opery Lucia di Lammermoor. Ta se nakonec stala třetím divácky nejúspěšnějším titulem přehlídky. Miloslav Oswald věří, že diváci podobně vstřícně přijmou také Pád Antikrista. „Festivalové publikum je operně zběhlé a zkušené. Určitě není jednoduché, získat si jeho pozornost, dokáže ale ocenit poctivou práci a být vděčné, pokud se mu něco líbí. Držím nám proto všem palce,“ sdělil Oswald.

Festival hudebního divadla Opera je jediná periodická přehlídka reprezentativních inscenací všech českých a moravských profesionálních operních souborů. Koná se od roku 1993 každé dva roky na pražských scénách, především v Národním a ve Stavovském divadle. Je jediným festivalem svého druhu ve střední Evropě a těší se značné prestiži. Součástí festivalu je udílení cen Libuška. Za Moravské divadlo Olomouc se z tohoto ocenění naposledy radoval v roce 2011 Jakub Kettner za ztvárnění Escamilla v inscenaci Carmen. V minulosti toto ocenění získali sólisté olomoucké opery a operety Magda Málková a Pavel Stejskal či režisér Michael Tarant.

O programu festivalu více na: www.festival-opera.cz

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Izraelský autor Jannec Levi jede na turné s hercem Lukášem Hejlíkem

čtvrtek, 11. prosince 2014, 11:07

Rodinné představení DOBRODRUŽSTVÍ STRÝČKA LUDVÍKA, které se postupně dostane od 13. do 15. prosince do 5 měst (Písek,...

Vánoční předplatné Divadla na Šantovce

pondělí, 1. prosince 2014, 08:51

Skvělý vánoční dárek pro všechny milovníky kultury si připravilo Divadlo na Šantovce. Vánoční předplatné s pěti...

Koncert v Jazzu: Zpívající baletka Mrózková s kapelou i nová tvář Chernobyl generation

středa, 19. listopadu 2014, 13:27

Na pořádný večírek se v úterý 25. listopadu chystá olomoucký Jazz Tibet Club. Stane se dějištěm dvojkoncertu...