Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V olomouckých parcích se bude přes léto pravidelně promítat

 
úterý, 10. června 2014, 10:16

Olomoucké parky ožijí přes letní sezonu pravidelným promítáním. První film čeká návštěvníky už tuto sobotu ve Smetanových sadech, poté se projekce pod širým nebem přesunou i do jiných parků. Promítání je součástí univerzitního projektu Zaparkuj, jehož cílem je oživit olomoucké parky. Dnes o tom informovali zástupci spolku Pastiche Filmz, který promítání pořádá.

Loni spolek pravidelně pro Olomoučany promítal v areálu letního kina, své aktivity letos přesune do městských parků. Bude se promítat dvakrát do měsíce. "Jsme rádi, že jsme v rámci projektu Zaparkuj našli společnou řeč s Pastiche Filmz, a budeme tak moci po celé léto nabízet Olomoučanům projekce pod širým nebem v olomouckých parcích," uvedl univerzitní koordinátor projektu Ondřej Martínek.
   

Poprvé se bude promítat v sobotu ve Smetanových sadech u altánu Fontána. Diváci se mohou těšit na film protknutý letní atmosférou, vtipem a vizuálním optimismem Až vyjde měsíc Wese Andersona. "Následující projekce se přesouvá do Bezručových sadů, také k altánu. Zde se můžou návštěvníci 25. června těšit na dvojitou porci tarantinovsko-rodriguezovského teroru. Promítány budou filmy Grindhouse - Planeta Teror a Grindhouse - Auto zabiják," uvedla Štěpánka Ištvánková z Pastiche Filmz.
   

Během července a srpna se projekce uskuteční například v Čechových sadech, ale i mimo centrum města - na Svatém Kopečku či Fortu Křelov. Promítání ve mvzdálenější lokacích bude spojeno s hromadnými cyklistickými výlety či jinými doprovodnými akcemi.
   

Projekt Zaparkuj měl v městských parcích premiéru během květnového majálesu, kdy se v Bezručových sadech uskutečnilo 45 studentských akcí. Univerzita Palackého plánuje, že by se parky mohly stát v budoucnu centrem pravidelných sportovních, kulturních či společenských akcí. Do sadů chce přivést všechny věkové kategorie.
   

Historie olomouckých městských parků sahá do 20. let 19. století. Rozloha zeleného prstence tvořeného Smetanovými, Čechovými a Bezručovými sady se postupně rozrostla na více než 47 hektarů. Hlavní aleje měří téměř 2500 metrů.

 

 

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Divadelní Flora Olomouc nabídne na deseti místech na 60 produkcí

středa, 7. května 2014, 11:24

Divadelníci a hudebníci z osmi zemí zamíří od poloviny května do Olomouce na prestižní přehlídku Divadelní Flora...

Dvořákova Olomouc nabídne světového virtuoza Maiského

středa, 30. dubna 2014, 11:33

Ozdobou letošního ročníku festivalu Dvořákova Olomouc se stane jeden z nejvýznamnějších světových violoncellistů...

Moravské divadlo láká na větší počet premiér

sobota, 26. dubna 2014, 11:23

Moravské divadlo Olomouc navýší v příští sezoně počet premiér. Předplatitelé se mohou těšit na třináct titulů. Čtrnáctá...