Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zažijte v létě Afriku na vlastní kůži v olomoucké ZOO

 
středa, 1. dubna 2015, 14:48

Pokud se vydáte v létě do Zoo Olomouc, budete mít možnost navštívit nové safari. Stavba druhé etapy právě dnes započala a primárně by měla být zaměřena na Afriku. Celý projekt se skládá z pěti etap, v jejichž rámci se Zoo zaměří tematicky na další kontinenty.

Návštěvníci zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce budou moci od začátku léta pozorovat africká zvířata z bezprostřední blízkosti. Zahrada dnes zahájila druhou etapu stavby safari, která bude zaměřena právě na Afriku. Stát bude dva miliony korun. Africká část safari bude v centrální části zoo u pavilonu žiraf. Ve výběhu bude skupina tří desítek přímorožců a v areálu vznikne i travnatý výběh pro žirafy. Novináře o tom dnes informoval ředitel zahrady Radomír Habáň.

Safari bude začínat na začátku výběhu vedle žiraf. Vláček pro návštěvníky vjede mezi oryxy jihoafrické a jejich výběh obkrouží po vnějším obvodu. Pasažérům se tak otevře výhled i na žirafy pohybující se ve výběhu rozšířeném o travnatou část zabíhající mezi antilopy. Kvůli výstavbě safari se změní systém oplocení, které bude mít také novou podobu.

V zahradě je jen jedna obchůzková trasa, a když je hlavní sezona, je zahrada plná. "Navíc se návštěvníci díky safari dostanou i do částí zahrady, které nejsou běžně přístupné. Dostanou se také do bezprostřední blízkosti zvířat a zahradu mohou spatřit z jiné části a jiným pohledem," uvedl Habáň.

Zoologická zahrada zprovoznila první etapu safari zaměřenou na region Euroasie v roce 2013. Celý projekt se skládá z pěti etap, které jsou rozloženy do jednotlivých let a ve výsledku budou zahrnovat více než polovinu rozlohy zahrady. "Věřím, že budeme jednotlivé etapy následovat každým rokem, v roce 2016 uděláme australskou, a pokud to zvládneme, i severní Ameriku a v roce 2017 bychom měli vše dokončit," řekl ředitel. O safari je velký zájem. Loni se vláčkem po její euroasijské části projelo 50.000 návštěvníků.

V posledních letech se svatokopecká zoo snaží zatraktivnit nabídku, aby přilákala návštěvníky a uspěla ve stále tvrdší konkurenci ostatních zahrad. Například předloni dokončila nový výběh pro vzácné levharty mandžuské. Jeho vybudování stálo deset milionů korun. "Každý rok je potřeba, aby bylo v zoo něco nového, aby návštěvníci přišli i další rok. Snažíme se pozvolna tyto věci posunovat dál," řekl novinářům náměstek olomouckého primátora Aleš Jakubec (TOP 09).

Návštěvnost zoo na Svatém Kopečku u Olomouce loni po předchozím poklesu vzrostla. Branami Zoo v roce 2014 prošlo 356.909 návštěvníků, což je o bezmála 36.000 lidí více než o rok dřív.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Vydejte se na prohlídku olomouckého podzemí - jsou vypsané nové termíny

pondělí, 16. února 2015, 10:13

V rámci projektu Olomoucké podzemí vzrostl několikanásobně zájem lidí o návštěvu olomouckých podzemí. Historický spolek...

Festival ProTibet 2015 se blíží

čtvrtek, 12. února 2015, 08:34

Unikátní tibetské tance, originální himalájské pohádky nebo setkání se známým českým horolezcem, to vše nabídne letošní...

Michal Hrůza opět koncertuje, zajít na něj můžete do Účka

čtvrtek, 5. února 2015, 17:11

Účko si tradičně přichystalo pestrý program na nový rok. Můžete se těšit na nekonečné párty, skvělé koncerty a plesy....