Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Premiere Cinemas Olomouc

Nejmodernější multikino na Moravě

 

V Olomouckém kraji si lidé mohou vybrat z desítek plesů

pondělí, 19. ledna 2015, 09:41KulturaKultura - staráKultura
 

Na tradiční plesy i na bály s lidovou, rockovou či diskotékovou muzikou mohou letos vyrazit obyvatelé Olomouckého kraje, kteří mají do začátku jara na výběr z desítek příležitostí si zatančit. Nabídka plesů je v regionu v posledních letech...

 

Pád Antikrista Moravského divadla se představí v Národním divadle

pondělí, 19. ledna 2015, 09:38KulturaKultura - staráKultura
 

Rekordních osmnáct představení v průběhu jediného měsíce nabídne dvanáctý ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2015. Bude mezi nimi i Pád Antikrista v režii Jana Antonína Pitínského a v hudebním nastudování Miloslava Oswalda. Inscenace...

 

Bez kravaty a róby! Rockový ples nabídne řádnou porci bigbítu i zábavy

středa, 17. prosince 2014, 09:48Drbna radilkaKultura - staráKultura
 

Stabilní součástí olomoucké plesové sezóny se v minulých letech stal také Rockový ples. Ve změti dechovek, tanečních orchestrů či různých druhů popu, které servírují pořadatelé bálů ve městě, vyčnívá pořádná rocková akce.

 

Izraelský autor Jannec Levi jede na turné s hercem Lukášem Hejlíkem

čtvrtek, 11. prosince 2014, 11:07KulturaRozhovoryKultura - staráKultura
 

Rodinné představení DOBRODRUŽSTVÍ STRÝČKA LUDVÍKA, které se postupně dostane od 13. do 15. prosince do 5 měst (Písek, Plzeň, Olomouc, Brno, Praha), pobaví opravdu všechny generace, tedy nejen děti, které jsou interaktivně vtahovány do hry, ale i...

 

Dnes začal Festival filmové animace a audiovizuálního umění PAF

čtvrtek, 4. prosince 2014, 13:51Drbna radilkaKultura - staráKultura
 

Dnes začíná v Olomouci již třináctý Festival filmové animace a audiovizuálního umění PAF, který otevírá sérií výstav, live coding performancí a projekcí.

 

Moravské divadlo uvede světoznámou operetu Rose Marie

úterý, 2. prosince 2014, 16:11KulturaKultura - staráKultura
 

Na Divoký západ mezi zlatokopy a Indiány přenese diváky inscenace Gustava Skály Rose Marie. Režisér, který již v Olomouci nastudoval takové úspěšné tituly jako My Fair Lady či Polská krev, se s dílem skladatele Rudolfa Frimla setkává poprvé. A...

 

SZIDI TOBIAS & BAND přijíždí do Olomouce

pondělí, 1. prosince 2014, 09:02KulturaDrbna radilkaKultura - staráKultura
 

Známá herečka a zpěvačka se slovenskými kořeny - Szidi Tobias přijede již 1.12.2014 do Divadla na Šantovce v Olomouci. V 19,00 hod se zde uskuteční její koncert plný pozitivní energie a oblíbených písní jako Na hotelu v Olomouci.

 

Vánoční předplatné Divadla na Šantovce

pondělí, 1. prosince 2014, 08:51KulturaKultura - staráKultura
 

Skvělý vánoční dárek pro všechny milovníky kultury si připravilo Divadlo na Šantovce. Vánoční předplatné s pěti skvělými divadelními představeními můžete nyní věnovat svým nejbližším pod stromeček.

 

Do Olomouce dorazí gospelový soubor z USA

pondělí, 1. prosince 2014, 08:23KulturaDrbna radilkaKultura - staráKultura
 

V neděli 14. prosince v 16 hodin zažije Olomouc velkou gospelovou událost. Z kolébky jazzu a gospelu, z amerického Washingtonu, sem totiž zavítá jeden z nejtalentovanějších gospelových zpěváků světa – slavný Roderick Giles.

 

Surround of Unity po šesté: festival plný hudby a nového cirkusu opět v Olomouci

čtvrtek, 20. listopadu 2014, 16:23KulturaDrbna radilkaKultura - staráKultura
 

Vystoupení kapel LIVE MUSIC SUPERHEROES nebo PLEASE THE TREES, workshopy, žongléři, akrobaté, zahraniční hosté i bohatý celodenní program pro děti - nejen to slibuje multižánrový festival Surround of Unity. Letošní šestý ročník se uskuteční již...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.