Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Nenechte si ujít FOR MODEL 2019 s novinkami a Star Wars

 
středa, 6. března 2019, 15:00

Nová airsoft střelnice, oblíbená playzone, živé RC modely a autodráhy či ukázky 3D tiskáren, to a mnohem víc je letošní výstava FOR MODEL 2019 na Výstavišti Flora Olomouc. Ve dnech 8. – 10. března Vás dále čekají jízdy historickým vlakem i návštěva Hvězdných válek.

„Nadšence virtuální reality hned zkraje výstavy potěší novinka v podobě airsoft střelnice či moderní playzone. Zájemci o moderní technologie pak jistě budou zajímat schopnosti profesionálních 3D tiskáren,“ prozradila k výstavě garanta akce Dagmar Maixnerová. Jak si poradit se šifrovanými texty? To Vám formou zábavy ukáže firma Edhouse – software development. Pořiďte si výhodnou online vstupenku a zamiřte s ní rovnou do pavilonu A.

Je libo selfie se Star Wars?

Velkým překvapením pro milovníky série Hvězdných válek bude sobotní návštěva české Star Wars dobrovolnické kostýmové skupiny Lion Base. Kostýmy jsou domácí výroby tvořené talentovanými fanoušky, kteří se zajímají o tvorbu Star Wars kostýmů filmové kvality, takže se bude na co dívat a s kým si udělat památeční fotku.

Od letadel po tanky

Malí i velcí návštěvníci si mohou sami vyzkoušet, jaké to je rozpohybovat RC auta, vrtulníky, lodě či funkční stavební techniku a venkovní plochu pak necháme ovládnout ukázkami modelářských letadel různých velikostí. Před pavilonem A jistě nepřehlédnete vojenskou techniku úctyhodných rozměrů a ani o unikátní sběratelské kousky u nás na galerii pavilonu A nebude nouze 

Přijďte si hrát jako malí

FOR MODEL 2019 již pátým rokem provází i prodejní expozice hraček, stavebnic a deskových her. Pro dětské návštěvníky je připraveno tvoření s barevnými písky, loutkové divadlo Hyperion či dětská hrací zóna s legem.

Historickým vlakem rovnou k Výstavišti

V rámci výstavy pak máte možnost vyjet si historickým vlakem za zážitky, a to v sobotu 9. března po trase Hl.nádraží Olomouc, Olomouc – Nová ulice (u výstavního pavilonu A), Olomouc město, Řepčín a zpět.

Výstava FOR MODEL 2019 bude hostit své návštěvníky po tři dny 8. – 10. března 2019, v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin. Vstupné je: plnoplátci 80 Kč (online 70 Kč), senioři 50 Kč (online 40 Kč), děti 6 – 15 let 50 Kč (online 40 Kč), děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP-P zdarma, školní výpravy (pátek nad 10 osob) vč. pedag. doprovodu 20 Kč/os.

Kam dál?

První ročník Prostějovského plesu se vydařil, organizátoři ho plánují...

úterý, 5. března 2019, 19:00

Až do ranních hodin se bavili hosté prvního rořníku Prostějovského plesu, který v sobotu pořádalo Radio Haná a agentura Forsberg....

Začíná oprava fasády a hlavní věže radnice. Opravy se dočkají i...

úterý, 5. března 2019, 11:00

Stavební ruch bude téměř celý tento rok kulisou historické budovy olomoucké radnice.

Vlastivědné muzeum v Olomouci vystavuje hanácké kroje

neděle, 3. března 2019, 18:00

Vlastivědné muzeum v Olomouci otevřelo v těchto dnech výjimečnou výstavu Hanáci - Lidový oděv na Moravě. Návštěvníci se mohou do...

VÍKEND PODLE DRBNY: Přespěte v divadle, zúčastněte se soutěže o...

pátek, 1. března 2019, 15:00

Tento víkend se můžete dozvědět něco více o plazech, obojživelnících či sovách. Takové přespání v divadle může být také zajímavým...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.