Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

„Naučme se spolupracovat“ vyzývá letos festival Jeden svět Olomouc

 
neděle, 5. února 2017, 14:14

Hlavním tématem 18. ročníku festivalu Jeden svět Olomouc se stane umění spolupráce. V době nových médií získává slovo sdílet zcela nový rozměr, zatímco význam společného úsilí se pomalu vytrácí. Na návrat k původním hodnotám a důležitost schopnosti spolupracovat upozorňují organizátoři letošního mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech, který se bude v Olomouci konat od 27. března do 1. dubna.

„Potřeba spolupráce proniká do všech oblastí našeho života. Spolupráce není samozřejmost. Je to schopnost, které se postupně učíme. V poslední době se ale spolupráce stala uměním a ovládá ji jen málokdo.“, uvádí ředitelka festivalu Jeden svět Hana Kulhánková.

Na přelomu března a dubna uvede druhý nejstarší filmový festival v Olomouckém kraji v prostorách kina Metropol a Muzea umění Olomouc – Divadle hudby téměř dvacítku zajímavých snímků s lidsko-právní tématikou. Vedle oblíbených témat si organizátoři přichystali i celou řadu novinek jako reakci na současný stav společnosti.

Na populistická hnutí a občanské aktivisty se zaměří kategorie Volte změnu!. Diskuze na téma migrantské krize rozpoutá Sen o Evropě. Slibnou podívanou nabízí na urbanismus zaměřená kategorie Tváře města, která vznikla ve spolupráci s architektonickou a urbanistickou platformou reSITE a zkoumající člověka ve vztahu k městskému prostředí. K otázce západní rodiny a jejímu významu v individualizované společnosti se váže kategorie Rodinné štěstí.

Svým programem vychází festival vstříc všem věkovým skupinám. Kromě programu pro širokou veřejnost opět proběhnou také specializované projekce pro seniory, chybět nebude ani promítání pro studenty ze základních a středních škol a tradičně bohatý doprovodný program.

Jeden svět je největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci celé České republiky, která každoročně přiláká více než 120 000 diváků a divaček. Festival prezentuje filmy celého světa a snaží se podporovat kvalitní dokumentární tvorbu.

Čtěte více:

Tisková zpráva

Kam dál?

Olomoucký ples přinese to nejlepší z Británie a večeři s Jaromírem...

pátek, 3. února 2017, 09:00

Omega Olomoucký ples se letos uskuteční 17. února v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Přinese s sebou královské gardisty,...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Týden hrající na vážnější notu. Věnujte pozornost...

čtvrtek, 2. února 2017, 12:00

V Premiere Cinemas na vás tentokrát čekají dvě dramatické premiéry - Jackie a Místo u moře. Připravte si kapesníčky...

Bryan Adams se po třech letech vrací na dosah Olomouce, v listopadu...

čtvrtek, 2. února 2017, 08:10

Kanadský rockový zpěvák Bryan Adams se 19. listopadu vrátí do Brna, kde s úspěchem vystoupil v roce 2014. Tehdy jej na Velodromu...

Dámy, zpozorněte – Premiere Cinemas chystá speciální předpremiéru...

úterý, 31. ledna 2017, 09:10

Olomoucké multikino Premiere Cienmas v obchodním centru Galerie Šantovka uvede ve středu 8. 2. 2017 první speciální filmový...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři hlavní obžalované v případu úmrtí 71 migrantů v chladicím voze před čtyřmi roky. Zpřísnil tak rozsudek prvoinstančního soudu, který čtveřici loni poslal do vězení na 25 let. Informují o tom tiskové agentury.