Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Eruptivní spojení vizuální show a post-rockového zvuku – Jeden svět Olomouc otevřou Flash the Readies

 
neděle, 26. března 2017, 09:28

Apokalypsa z Jesenických hor, tak o nové desce olomoucké skupiny Flash the Readies mluví hudební kritika. A to v dobrém slova smyslu. Jejich hudba jakoby dokázala zachytit nekonečnost vesmíru, která se vám během koncertu bude doslova otevírat před očima.

Zažít to můžete už 27. 3. ve 21 hodin v Jazz Tibet Clubu v rámci opening party festivalu. Vstup zdarma.

Olomoučtí Flash the Readies hrající indie alternativní rock se dali dohromady už v roce 2006, ale od té doby kapela prodělala dvě klinické smrti spojené s výměnou většiny členů. Kromě toho však prošla zajímavým vývojem i ve vlastní tvorbě. Od indie rocku postupně přešla k alternativnímu rocku a v posledním počinu už se označuje za alternativní post rock. Za dobu svého působení stihla vydat dvě EP a ke třem regulérním deskám přidala v loňském roce i novinku Kayos. Album vyšlo na vinylu a digitálně pod belgickým labelem DUNK!records a také na CD u asijského labelu Weary Bird a slaví úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí.

Flash the Readies jsou však kromě nápadité hudby známi i svým koncepčním pojetím tvorby. Součástí desky In Belvedere je i originální komiks, který k hudebnímu prožitku dodává i výtvarný rozměr a prohlubuje tak příběh celého alba.

Během živých vystoupení používají Flash the Readies také projekce, díky kterým je poslech hudby doplněn opět i o vizuální složku. Můžete tak být očitými svědky vzniku soundtracku k neexistujícímu post apokalyptickému filmu, který vás vyvede z cesty blaženého ticha až k emotivním erupcím. Flash the Readies si zkrátka podmaní všechny vaše smysly. Na koncert se však můžete naladit už teď, například poslechem písně Obodin z nového alba, ke kterému vyšel i videoklip.

Ani po koncertě večer zdaleka nekončí. Po něm totiž bude následovat afterparty s hudebním programem pod záštitou rádia UP AIR. Pokud si chcete rozšířit své obzory, jste více než srdečně zváni také na slavnostní zahájení festivalu v tentýž den od 18:00 v kině Metropol. Promítat budeme film Škádlení Goliáše – jaké to je, když se z úspěšného chirurga stane ještě úspěšnější moderátor satirické show?

Festivalový program se letos tematicky dotýká různých příkladů toho, jak může a jak by naopak neměla fungovat spolupráce. V rámci novinky Jeden svět pro všechny se festival snaží zpřístupnit také jednotlivé projekce různě znevýhodněným divákům.

Přímo v Jazz Tibet Clubu se můžete těšit i na koncert kapely Cold Cold Nights, který proběhne o dva dny později, ve středu 29. 3. 2017.

Podrobný program promítání i doprovodných akcí najdete na stránkách: www.jedensvet.cz/2017/olomouc.

Čtěte více:

Tisková zpráva

Kam dál?

VIDEO: Oscar pro Kolju! Od památného okamžiku uteklo 20 let

sobota, 25. března 2017, 15:00

Byl to velký okamžik pro českou kinematografii... Přesně před 20 lety získali otec a syn Svěrákovi Oscara za nejlepší zahraniční...

KULTURA V OLOMOUCI: Horkýže slaví 25 let nebo celotýdenní festival o...

pátek, 24. března 2017, 15:00

I na poslední březnový víkend a pracovní týden pro vás máme výběr nezajímavějších událostí v Olomouci a jejím okolí v oblasti...

Olomouc čeká opět tvarůžkový festival, návštěvníci se mohou těšit i...

čtvrtek, 23. března 2017, 15:00

Olomoucký tvarůžkový festival loni při svém prvním ročníku zaznamenal obrovský úspěch. Po roce opět nastal čas, kdy se Horní a...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Vesmírný Život, horor Skryté zlo a komedie Rande...

čtvrtek, 23. března 2017, 08:03

Premiere Cinemas dnes přinese tři premiéry. Největším favoritem je nejspíš scifárna Život s Deadpoolem Ryanem Reynoldsem v hlavní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.