Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucké Horní náměstí oslaví v neděli Velikonoce

 
čtvrtek, 13. dubna 2017, 07:30

Na Velikonoční neděli nemusíte sedět doma. Na Horním náměstí pro vás bude přichystaný bohatý program. Od 8 až do 15 hodin zde najdete spoustu zajímavostí. Program bude doprovázet cimbálová muzika a taneční soubory.

K vidění budou pletaři pomlázek, zdobení kraslic a budete si moci zakoupit hanácké velikonoční produkty. Chybět nebudou ani živá farmářská zvířata. „Velikonoční jarmarky a oslavy bývají každoročně velmi oblíbené, proto jsme si svátky jara nechtěli nechat ujít ani letos. Připomínat si tradice a všechno, co se k Velikonocům váže, je podle mě čím dál tím důležitější. Spousta dnešních městských dětí totiž možná už ani některé velikonoční tradice nezná,“ říká náměstek primátora města Olomouce Pavel Urbášek.

Na své si přijdou i děti, pro které budou přichystané výtvarné a řemeslné dílničky, tak aby si mohly samy vyzkoušet, jak takovou velikonoční výzdobu samy vyrobit. Současně si také budete moci prohlédnout velikonoční výrobky dětí z olomouckých základních škol.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Akční jízda Rychle a zběsile 8 a komedie Špunti ve...

středa, 12. dubna 2017, 16:30

Týden utekl jako voda a do Premiere Cinemas míří dvě filmové premiéry! Zajít můžete na osmičku Rychle a zběsile 8 a českou...

AFO52 bude snít (nejen) o robotech!

středa, 12. dubna 2017, 13:30

Letos v dubnu už baterii robotů potkáte i v Olomouci! Vše, co s příchodem plecháčů a umělé inteligence souvisí technicky, vědecky...

Olomouc zažije pořádnou dávku exotiky, druhý ročník Urbano Latino...

pondělí, 10. dubna 2017, 18:00

Hvězdy latinskoamerické hudby, světoví taneční lektoři, mezinárodní DJs a mix latino tanců na jednom místě, a ještě k tomu v...

Do Olomouce zamíří Billy Talent, doprovod jim budou dělat Horkýže...

pondělí, 10. dubna 2017, 13:30

Do Olomouce zamíří v létě kanadská punk-rocková kapela Billy Talent. Při svém turné po evropských festivalech vystoupí na začátku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Koncertovat akusticky je úplně jiný level, říká frontman kapely No Name Igor Timko

Slovenská kapela No Name je opět na cestách. V rámci svého Dermacol No Name Acoustic tour 2019 zavítá v úterý 26. března i do olomouckého NH Hotelu. Právě zde si se mnou samotný frontman kapely Igor Timko povídal třeba o tom, proč se No Name přezdívá kapela na kolesách, v čem je jiný akustický koncert, nebo kvůli čemu se rádi vrací do Olomouce.

Jan Ciglbauer: Čeští vojáci ve světové válce zažili mnoho hrůz a utrpení, ale vykonali také spoustu hrdinství

Český voják ve službách rakousko-uherské armády… Řada lidí si okamžitě představí slavného Švejka, což je ale dle slov spisovatele a badatele Jana Ciglbauera vůči našim předkům křivda. Kdo skutečně byli takzvaní jednadevadesátníci? Odpověď přináší nová Ciglbauerova kniha.

Za požár Severochemy může podle policie zaměstnanec. Chtěl si odčerpat chemikálii, hrozí mu osm let

Policie zahájila trestní stíhání muže, který podle jejích závěrů zavinil rozsáhlý požár liberecké Severochemy z 29. května 2017. Podle znaleckých posudků si zaměstnanec chtěl odčerpat chemikálii, kvůli tomu ale došlo k výboji a rozsáhlému požáru. Na posun v případu jako první upozornila TV Nova.