Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdravotnictví

Čeští a izraelští lékaři představí nové přístroje pro digitální zdravotnictví

středa, 16. října 2019, 19:30ZdravotnictvíOlomoucko
 

První ruční zařízení umožňující zjištění krevního obrazu během několika minut z píchnutí do prstu či unikátní metodu diagnostiky chorob mozku budou představeny 6. listopadu v Olomouci na Česko-izraelském inovačním dni. V Česku budou izraelští...

 

Stovky plicních lékařů přijedou do Olomouce diskutovat novinky v oboru

úterý, 15. října 2019, 22:00ZdravotnictvíSpolečnost
 

Už příští víkend se do Olomouce sjedou stovky českých i slovenských plicních lékařů. V rámci jednadvacátého kongresu České a Slovenské pneumologické a ftizeologické společnosti (ČPFS) budou diskutovat novinky v léčbě i rehabilitace pacientů s...

 

V prostějovské nemocnici nově pomáhají lidem přestat s kouřením

středa, 9. října 2019, 21:00ZdravotnictvíProstějovsko
 

Každé úterý od 13:00 do 15:00 hodin se zájemcům nabízí v prostějovské nemocnici bezplatné poradenství, které má umožnit lidem z Prostějovska dostupnější léčbu v odvykání kouření.

 

Hledá se Sestra sympatie. Do soutěže můžete přihlásit svou favoritku

středa, 2. října 2019, 09:12ZdravotnictvíOlomoucko
 

Zviditelnění mimořádně náročné, zodpovědné a záslužné práce všeobecných sester a poděkování za ni. To jsou hlavní cíle soutěže Sestra sympatie, v níž se za podstatného přispění široké veřejnosti vybírá výjimečná sestřička pracující v některé z...

 

Některé pokoje oddělení šestinedělí ve Fakultní nemocnici mají nové toalety a koupelny

pondělí, 30. září 2019, 21:00ZdravotnictvíOlomoucko
 

Moderní sanitární zařízení mohou od poloviny září využívat maminky v pěti pokojích na Oddělení šestinedělí Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc.

 

V prostějovské porodnici proběhne Den otevřených dveří. Nastávající rodiče se dozví mnoho informací

sobota, 28. září 2019, 16:00ZdravotnictvíProstějovsko
 

Navštívit porodní sál i nadstandardní pokoje, seznámit se s porodními asistentkami, ale také si vyzkoušet produkty pro sebe i miminko mohou zájemkyně i s doprovodem ve čtvrtek 3. října od 14 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Prostějov,...

 

Modrý hroch pomohl olomoucké dětské chirurgii. Na golfovém turnaji se vybralo přes čtvrt milionu korun

pátek, 27. září 2019, 09:00ZdravotnictvíSpolečnost
 

Už dvanáctým rokem pořádá Nadační fond Modrý hroch benefiční golfové turnaje, jejichž výtěžek pomáhá malým pacientům dětských chirurgických oddělení.

 

Levandulová zahrádka ve šternberské nemocnici všestranně léčí pacientky i těší návštěvníky

pátek, 27. září 2019, 07:30SpolečnostZdravotnictvíOlomoucko
 

Jiřinka, Pavča, Šárka, Renáta, Lenička. Taková jsou jména čerstvě vysázených levandulí v novém záhonu u vstupu do porodnice Nemocnice Šternberk, člena skupiny AGEL.

 

Prostějovská nemocnice zařídí lepší komunikaci s neslyšícími díky službě Tichá linka

středa, 25. září 2019, 10:30ZdravotnictvíProstějovsko
 

Precizní a úplný překlad pokynů lékaře do znakového jazyka díky službě Tichá linka zajistí nově pacientům se sluchovým postižením Nemocnice Prostějov, člen slupiny AGEL.

 

Hospic na Svatém Kopečku u Olomouce chystá den otevřených dveří

pondělí, 23. září 2019, 20:30OlomouckoZdravotnictví
 

Hospic na Svatém Kopečku, který je jediným kamenným zařízením tohoto typu v Olomouckém kraji, chystá na pátek 27. září 2019 den otevřených dveří. Hospic bude otevřen široké veřejnosti v rámci Dne charity v době od deseti hodin dopoledne do pěti...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřela

Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle serveru SeznamZprávy.cz, který dnes na uzavření restaurace upozornil, se luxusní podnik potýkal s vážnými finančními problémy a skepsí ohledně kvality. Počátkem letošního roku přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena ČTK v prestižní soutěži Czech Press Photo, která se uděluje za zpravodajskou fotografii, která má výjimečné novinářské kvality – aktuálnost, pohotovost a výstižnost. Vítězná série fotek s vojáky vznikla letos 21. září v rámci oslav 100 let libereckého chemického vojska.

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za hajlování na dubnové demonstraci hnutí SPD. Závozník z Kladna odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD.