Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdravotnictví

Počet nachlazených chřipkou se zvyšuje, v Olomouckém kraji řádí epidemie

pátek, 30. prosince 2016, 11:13Zdravotnictví
 

Chřipková epidemie pozvolna nastupuje v Olomouckém kraji. Zatím je na tom nejhůře Olomoucko, na Přerovsku je pacientů o poznání méně. Nemoc se chytá hlavně dětí do pěti let.

 

Automobil srazil dvě děti v Šumperku, zasahovat musel i vrtulník

čtvrtek, 29. prosince 2016, 18:10Zdravotnictví
 

Krátce po třetí hodině se dnes rozezněl telefon na operačním středisku zdravotní záchranné služby Olomouckého kraje. Volající oznámil nehodu. Automobil srazil dvě děti v Šumperku.

 

V Nemocnici Šternberk se narodilo tisící miminko

středa, 28. prosince 2016, 15:00Zdravotnictví
 

Šestadvacátého prosince, krátce po deváté hodině ranní, slavili v porodnici Nemocnice Šternberk malé jubileum. Paní Petra Kožušníková zde totiž přivedla na svět syna Jindřicha a stala se tak jubilejní tisící maminkou, která letos porodila v...

 

Nemocnice v Olomouckém kraji příští rok zvýší zaměstnancům platy

středa, 28. prosince 2016, 10:59Zdravotnictví
 

V některých nemocnicích v Olomouckém kraji se platy příští rok zvýší i o více než vládou schválených deset procent. V části nemocnic ale ještě nebyla ukončena kolektivní vyjednávání, jejichž hlavní součástí jsou právě mzdy.

 

Svátky klidu? Záchranáři museli o Vánocích vyjíždět k více jak 500 případům

středa, 28. prosince 2016, 07:52Zdravotnictví
 

Zaměstnanci záchranné služby si ani na vánoční svátky neodpočinuli. Během tří dnů museli vyjíždět k více jak pěti stům případů. Oproti loňskému roku číslo narostlo a to především kvůli počasí.

 

Práce lékaře nekončí ani o Vánocích

pondělí, 26. prosince 2016, 07:30Zdravotnictví
 

Vánoční svátky většinou trávíme v kruhu rodinném, v teple domova. Existují ale i pracoviště, která vyžadují nepřetržitý provoz a permanentní přítomnost zaměstnanců. Jedním z nich je i nemocnice, jejíž lůžková oddělení se bez lékařů neobjedou jak...

 

Žena v létě zachránila mladého řidiče z hořícího auta. Teď došlo k dojemnému shledání

neděle, 25. prosince 2016, 16:32Zdravotnictví
 

Jednoho letního dne projížděla paní Jana okolo dopravní nehody u Litovle. Zastavila a z doutnajícího auta, které později vzplálo, vyprostila dvaadvacetiletého řidiče, kterému zároveň s pomocí dispečerky zachránila život laickou resuscitací. Podle...

 

Kaufland Logistik Olomouc obdaroval malé pacienty z hemato-onkologického oddělení

čtvrtek, 22. prosince 2016, 09:58Zdravotnictví
 

Vánoce se blíží mílovými kroky, nakupují se dárky a rodina se těší, že budou všichni pohromadě. Bohužel někteří takové štěstí nemají a musí svátky strávit v nemocnicích. O to více je to smutné, když se jedná o malé pacienty hemato-onkologického...

 

Dobří andělé pomáhají s léčbou leukémie nejen malé Aničce

úterý, 20. prosince 2016, 16:20Zdravotnictví
 

Vyhrát nad nemocí je hlavním cílem každého pacienta, ale musí se započítat také finanční částka na léčbu a další výdaje. Nejen pravidelnými finančními prostředky se snaží nadace Dobří andělé pomáhat rodinám s nemocným dítětem nebo rodičem.

 

V Ústíně na Olomoucku zavalil betonový panel dělníka. Muž utrpěl mnohačetné zlomeniny stehenní kosti

čtvrtek, 15. prosince 2016, 14:50Zdravotnictví
 

Pracovní úraz se stal ve čtvrtek 15. prosince 2016 kolem desáté hodiny dopoledne. Na místo dorazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.