Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdravotnictví

Svátky klidu? Záchranáři museli o Vánocích vyjíždět k více jak 500 případům

středa, 28. prosince 2016, 07:52Zdravotnictví
 

Zaměstnanci záchranné služby si ani na vánoční svátky neodpočinuli. Během tří dnů museli vyjíždět k více jak pěti stům případů. Oproti loňskému roku číslo narostlo a to především kvůli počasí.

 

Práce lékaře nekončí ani o Vánocích

pondělí, 26. prosince 2016, 07:30Zdravotnictví
 

Vánoční svátky většinou trávíme v kruhu rodinném, v teple domova. Existují ale i pracoviště, která vyžadují nepřetržitý provoz a permanentní přítomnost zaměstnanců. Jedním z nich je i nemocnice, jejíž lůžková oddělení se bez lékařů neobjedou jak...

 

Žena v létě zachránila mladého řidiče z hořícího auta. Teď došlo k dojemnému shledání

neděle, 25. prosince 2016, 16:32Zdravotnictví
 

Jednoho letního dne projížděla paní Jana okolo dopravní nehody u Litovle. Zastavila a z doutnajícího auta, které později vzplálo, vyprostila dvaadvacetiletého řidiče, kterému zároveň s pomocí dispečerky zachránila život laickou resuscitací. Podle...

 

Kaufland Logistik Olomouc obdaroval malé pacienty z hemato-onkologického oddělení

čtvrtek, 22. prosince 2016, 09:58Zdravotnictví
 

Vánoce se blíží mílovými kroky, nakupují se dárky a rodina se těší, že budou všichni pohromadě. Bohužel někteří takové štěstí nemají a musí svátky strávit v nemocnicích. O to více je to smutné, když se jedná o malé pacienty hemato-onkologického...

 

Dobří andělé pomáhají s léčbou leukémie nejen malé Aničce

úterý, 20. prosince 2016, 16:20Zdravotnictví
 

Vyhrát nad nemocí je hlavním cílem každého pacienta, ale musí se započítat také finanční částka na léčbu a další výdaje. Nejen pravidelnými finančními prostředky se snaží nadace Dobří andělé pomáhat rodinám s nemocným dítětem nebo rodičem.

 

V Ústíně na Olomoucku zavalil betonový panel dělníka. Muž utrpěl mnohačetné zlomeniny stehenní kosti

čtvrtek, 15. prosince 2016, 14:50Zdravotnictví
 

Pracovní úraz se stal ve čtvrtek 15. prosince 2016 kolem desáté hodiny dopoledne. Na místo dorazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

 

VIDEO: Řidiči sanitních vozů trénovali jejich řízení za ztížených podmínek

středa, 7. prosince 2016, 13:44Zdravotnictví
 

V průběhu listopadu letošního roku proběhl již třetí prohlubující výcvik bezpečné jízdy na polygonu LIBROS v Ostravě. Cílem nácviku bylo navázat na již získané dovednosti a v rámci tohoto ročníku je zdokonalit ve ztížených podmínkách.

 

Nové oddělení pro nemocné tuberkulózou má kapacitu pro deset pacientů

čtvrtek, 1. prosince 2016, 14:20Zdravotnictví
 

Dnes dopoledne proběhlo slavnostní otevření nového oddělení pro nemocné tuberkulózou v Odborném léčebném ústavu v Pasece.

 

FOTO/VIDEO: Podívejte se, jak probíhalo noční cvičení u Vrbátek. Nechyběl ani převrácený autobus

středa, 9. listopadu 2016, 14:26Zdravotnictví
 

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje se ve středu 9.11.2016 účastnila společného taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje při simulované dopravní nehodě autobusu s větším počtem zraněných osob....

 

Olomoucká charita získala díky dotaci kvalitní vybavení pro domácí hospicovou péči

středa, 2. listopadu 2016, 14:01Zdravotnictví
 

Projekt domácí hospicové péče Charity Olomouc „Důstojný život pro dlouhodobě nemocné a umírající na Olomoucku“ byl podpořen v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce celkovou částkou přesahující 1 milion korun. Hlavním cílem projektu je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.