Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další člověk v Olomouckém kraji zemřel na chřipku. Obětí je celkem šestnáct

 
úterý, 19. března 2019, 19:00

Počet nemocných s respiračními onemocněními v Olomouckém kraji za uplynulý týden výrazně klesl. Hygienici k dnešnímu dni evidují 898 případů na 100 tisíc obyvatel, zatímco minulé pondělí jich bylo 1178. Nemocnost se v Olomouckém kraji snižuje čtvrtý týden v řadě. Vyplývá to z dnešních údajů olomoucké krajské hygienické stanice. Díky poklesu počtu lidí s virózami všechny nemocnice v kraji už na začátku března odvolaly zákaz návštěv.

Navzdory poklesu nemocnosti se počet případů chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem v Olomouckém kraji v uplynulém týdnu zvýšil o dva na 31 a přibyla i jedna oběť chřipkového viru. V krajských statistikách je tak už 16 případů úmrtí souvisejících s tímto onemocněním.

Počet lidí trpících akutními respiračními chorobami v Olomouckém kraji se snížil ve všech pěti okresech. Nejnižší je na Šumpersku, kde je evidováno 594 nemocných na 100.000 obyvatel. Nejvýrazněji nemocnost za poslední týden klesla na Olomoucku, a to z 1592 na 1012 nemocných na 100.000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost je na Prostějovsku, kde hygienici evidují 1173 nemocných na 100.000 obyvatel.

Nejvíce nemocných zůstává v Olomouckém kraji mezi nejmenšími dětmi do pěti let. Lékaři registrují 2731 případů nemocných dětí na 100.000 obyvatel, jejich počet však klesá. Nemocných ubývá také v ostatních věkových kategoriích.

Oproti celostátnímu průměru je počet nemocných v Olomouckém kraji už nižší. Podle statistik činí průměrná nemocnost v republice k dnešku 999 případů na 100.000 obyvatel.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Olomoučtí vědci vyvinuli protinádorové sloučeniny s tantalem. Mohly...

úterý, 19. března 2019, 07:30

Výrazně zlepšit léčbu nádorových onemocnění by v budoucnu mohly látky s obsahem tantalu, které vyvinuli vědci z...

Krajská zásahovka podpořila prodejem charitativního kalendáře dětskou...

sobota, 16. března 2019, 13:00

Na konci roku 2018 vznikl již potřetí kalendář zásahové skupiny Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje zvané ZONA, jehož...

Světový den ledvin je tady. Stav svých ledvin si dnes můžete...

čtvrtek, 14. března 2019, 07:30

V rámci Světového dne ledvin nabízí prostějovská nemocnice preventivní vyšetření zdarma. Bezplatná vyšetření ledvin budou k...

Gynekologická ambulance v Litovli přijímá nové pacientky a rozšiřuje...

úterý, 12. března 2019, 19:00

Lepší a dostupnější gynekologické péče se dočkají ženy z Litovle a okolí. Moderní gynekologická ambulance v Litovli, která spadá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.