Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další člověk v Olomouckém kraji zemřel na chřipku. Obětí je celkem šestnáct

 
úterý, 19. března 2019, 19:00

Počet nemocných s respiračními onemocněními v Olomouckém kraji za uplynulý týden výrazně klesl. Hygienici k dnešnímu dni evidují 898 případů na 100 tisíc obyvatel, zatímco minulé pondělí jich bylo 1178. Nemocnost se v Olomouckém kraji snižuje čtvrtý týden v řadě. Vyplývá to z dnešních údajů olomoucké krajské hygienické stanice. Díky poklesu počtu lidí s virózami všechny nemocnice v kraji už na začátku března odvolaly zákaz návštěv.

Navzdory poklesu nemocnosti se počet případů chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem v Olomouckém kraji v uplynulém týdnu zvýšil o dva na 31 a přibyla i jedna oběť chřipkového viru. V krajských statistikách je tak už 16 případů úmrtí souvisejících s tímto onemocněním.

Počet lidí trpících akutními respiračními chorobami v Olomouckém kraji se snížil ve všech pěti okresech. Nejnižší je na Šumpersku, kde je evidováno 594 nemocných na 100.000 obyvatel. Nejvýrazněji nemocnost za poslední týden klesla na Olomoucku, a to z 1592 na 1012 nemocných na 100.000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost je na Prostějovsku, kde hygienici evidují 1173 nemocných na 100.000 obyvatel.

Nejvíce nemocných zůstává v Olomouckém kraji mezi nejmenšími dětmi do pěti let. Lékaři registrují 2731 případů nemocných dětí na 100.000 obyvatel, jejich počet však klesá. Nemocných ubývá také v ostatních věkových kategoriích.

Oproti celostátnímu průměru je počet nemocných v Olomouckém kraji už nižší. Podle statistik činí průměrná nemocnost v republice k dnešku 999 případů na 100.000 obyvatel.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Olomoučtí vědci vyvinuli protinádorové sloučeniny s tantalem. Mohly...

úterý, 19. března 2019, 07:30

Výrazně zlepšit léčbu nádorových onemocnění by v budoucnu mohly látky s obsahem tantalu, které vyvinuli vědci z...

Krajská zásahovka podpořila prodejem charitativního kalendáře dětskou...

sobota, 16. března 2019, 13:00

Na konci roku 2018 vznikl již potřetí kalendář zásahové skupiny Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje zvané ZONA, jehož...

Světový den ledvin je tady. Stav svých ledvin si dnes můžete...

čtvrtek, 14. března 2019, 07:30

V rámci Světového dne ledvin nabízí prostějovská nemocnice preventivní vyšetření zdarma. Bezplatná vyšetření ledvin budou k...

Gynekologická ambulance v Litovli přijímá nové pacientky a rozšiřuje...

úterý, 12. března 2019, 19:00

Lepší a dostupnější gynekologické péče se dočkají ženy z Litovle a okolí. Moderní gynekologická ambulance v Litovli, která spadá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.