Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fakultní nemocnice Olomouc má nové internetové stránky s užitečným vyhledávačem

 
středa, 22. května 2019, 15:30

Nové webové stránky spustila v pondělí 20. května 2019 Fakultní nemocnice Olomouc. Největší zdravotnické zařízení na střední Moravě změnilo svou internetovou prezentaci po dvanácti letech.

Nový systém na míru. vychází z analýzy preferencí a chování návštěvníků. Vedle dnes již samozřejmé responzivity stránek, tedy jejich schopnosti přizpůsobit se každému displeji, nemocnice uživatelům usnadní cestu k požadovaným informacím interním vyhledávačem. Páteřní web navíc doplní v blízké budoucnosti samostatné prezentace jednotlivých klinik a oddělení v jednotném designu.

„Při koncipování nového webu jsme si prostudovali statistiky Google Analytics, z nichž mimo jiné vyplývalo, že velká část uživatelů nemíří přímo na stránky klinik a oddělení, nýbrž k rychlé orientaci v množství informací využívá vyhledávání. To však doposud na stránkách nemělo adekvátní pozici a prostor a nefungovalo tak, jak by na moderních stránkách mělo,“ vysvětluje hlavní změny vedoucí Odboru marketingu FN Olomouc Ing. Veronika Jeřábková. 

Nová webová prezentace proto naopak na rychlé orientaci v mase údajů prostřednictvím vyhledávače staví. „Nový web nyní automaticky zaznamenává cestu uživatele po vyhledávání a sbírá data o jeho kompletní návštěvě tak, aby se systém mohl učit vytvářet nové vztahy mezi výsledkem a vyhledávanou frází. Pak stačí zadat jen část hledaného termínu či názvu pracoviště a požadované informace si vybrat ve výsledku vyhledávání,“ popisuje Jeřábková s tím, že inspirací k novému webu FN Olomouc byly stránky některých prestižních zahraničních nemocnic, například Mayo Clinic, Cleveland Clinic nebo Rush University Medical Center.

Ze statistik Google Analytics také vyplynulo, že geometrickou řadou roste počet uživatelů, kteří si webové stránky prohlížejí na dotykových zařízeních – telefonech či tabletech. Zcela zásadní pro novou podobu webu FN Olomouc je tedy jeho responzivita, tedy schopnost přizpůsobovat se zařízení, v němž si uživatel stránky prohlíží. „Pro větší komfort uživatelů s dotykovými telefony a tablety využívá web dlaždicový systém,“ dodává vedoucí Odboru marketingu.

V následujících týdnech a měsících nemocnice nejen doplní anglickou mutaci páteřního webu, ale pustí se i do přípravy webových prezentací některých klinik a oddělení a zejména sjednocení jejich designu. „V první fázi je chceme všechny přizpůsobit jednomu vzoru. V druhé fázi budeme rozšiřovat samostatné prezentace o další pracoviště,“ doplňuje Ing. Jeřábková.

Tisková zpráva | Foto Facebook Fakultní nemocnice Olomouc

Kam dál?

Nemocnice Přerov připravuje preventivní akci proti cévní mozkové...

úterý, 21. května 2019, 21:00

Ultrazvukové vyšetření krčních tepen, natočení EEG, odběr krve i určení rizika vzniku cévní mozkové příhody připravuje na středu...

Nastávajícím maminkám nemocnice ve Šternberku znovu nabízí kurzy...

úterý, 21. května 2019, 19:00

Nastávající maminky ze Šternberku a okolí mohou znovu navštěvovat speciální lekce plavání.

Záchranáři ze sedmnácti zemí světa přijedou na Rallye Rejvíz

pondělí, 20. května 2019, 19:00

Záchranáři z Evropy a Severní Ameriky se příští týden sjedou na Šumpersko, kde v horském terénu Jeseníků poměří své síly a...

Zlaté kříže předal dárcům krve hejtman Olomouckého kraje

neděle, 19. května 2019, 16:00

Ocenění předal dárcům krve ve čtvrtek 16. května hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Lidé si Zlaté kříže doktora Jana...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září.

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.