Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V olomoucké nemocnici bude zbourána chátrající vrátnice. Komplikuje vjezd do areálu

 
sobota, 1. června 2019, 10:00

Demolice čeká v létě starou vrátnici ve Fakultní nemocnici Olomouc, která už delší dobu zeje prázdnotou a komplikuje vjezd do nemocničního areálu.

Zbourání budovy vrátnice a následné stavební úpravy okolí včetně rozšíření silnice budou stát tři miliony korun. „Hotovo by mělo být do poloviny července," řekl mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher. Stará vrátnice v ulici I. P. Pavlova byla původně hlavním a dlouho jediným vstupem do FN Olomouc. Postupně s rozvojem nemocnice se ale dostala z hranice až hluboko do jejího areálu a ztratila své opodstatnění.

„V místě klenutého průjezdu je pouze jeden jízdní pruh s problematickými jízdními i rozhledovými poměry. Jeho profil navíc nesplňuje parametry technické normy pro průjezd vozidel integrovaného záchranného systému, zejména požární techniky," zdůvodnil chystanou demolici vedoucí oddělení přípravy investic FN Olomouc Martin Říha. Část budovy vrátnice, která dříve sloužila jako jako veřejné záchody, je dlouhodobě nevyužitá a ve špatném technickém stavu.

Vnitřní instalace jsou již prakticky nefunkční," podotkl Říha. Prázdné je i křídlo vrátnice, kde dříve fungovala poštovní pobočka. Projekt počítá se zbouráním vrátnice, rozšířením vozovky na dva jízdní pruhy a úpravou chodníků.„Specifickým problémem celého projektu jsou opatření, která vyžadují předpisy pro odstranění krytiny střechy ze šablon obsahujících azbest. Tyto práce musejí být prováděny v uzavřeném kontrolovaném pásmu, hermeticky odděleném od okolních prostor," řekl Říha.

Demolice je podle něj připravena tak, aby měla co nejmenší dopad na průjezd místem stavby. „Bourat se bude ve dnech pracovního klidu a rekonstrukce povrchu vozovky bude probíhat po částech s jen omezeným průjezdem," uvedl Říha.

Napsal(a) ČTK | Foto FNOL

Kam dál?

Pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou nově...

pátek, 31. května 2019, 21:00

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nově léčeni i v domácím...

Nemocnice Přerov pořídila přístroj pro snímání obrazu sítnice a...

úterý, 28. května 2019, 22:00

Pro pacienta menší zátěž, pro lékaře přesnější diagnostika. Takové jsou hlavní výhody nového elektronického přístroje pro snímání...

Ve šternberské nemocnici nově zajišťují péči o předčasně narozené děti

úterý, 28. května 2019, 20:30

Zdravotníci Nemocnice Šternberk nově zajišťují péči o dříve narozené děti od ukončeného 34. týdne těhotenství. Rodičky, které...

Fakultní nemocnice Olomouc má nové internetové stránky s užitečným...

středa, 22. května 2019, 15:30

Nové webové stránky spustila v pondělí 20. května 2019 Fakultní nemocnice Olomouc. Největší zdravotnické zařízení na střední...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.