Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V olomoucké nemocnici bude zbourána chátrající vrátnice. Komplikuje vjezd do areálu

 
sobota, 1. června 2019, 10:00

Demolice čeká v létě starou vrátnici ve Fakultní nemocnici Olomouc, která už delší dobu zeje prázdnotou a komplikuje vjezd do nemocničního areálu.

Zbourání budovy vrátnice a následné stavební úpravy okolí včetně rozšíření silnice budou stát tři miliony korun. „Hotovo by mělo být do poloviny července," řekl mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher. Stará vrátnice v ulici I. P. Pavlova byla původně hlavním a dlouho jediným vstupem do FN Olomouc. Postupně s rozvojem nemocnice se ale dostala z hranice až hluboko do jejího areálu a ztratila své opodstatnění.

„V místě klenutého průjezdu je pouze jeden jízdní pruh s problematickými jízdními i rozhledovými poměry. Jeho profil navíc nesplňuje parametry technické normy pro průjezd vozidel integrovaného záchranného systému, zejména požární techniky," zdůvodnil chystanou demolici vedoucí oddělení přípravy investic FN Olomouc Martin Říha. Část budovy vrátnice, která dříve sloužila jako jako veřejné záchody, je dlouhodobě nevyužitá a ve špatném technickém stavu.

Vnitřní instalace jsou již prakticky nefunkční," podotkl Říha. Prázdné je i křídlo vrátnice, kde dříve fungovala poštovní pobočka. Projekt počítá se zbouráním vrátnice, rozšířením vozovky na dva jízdní pruhy a úpravou chodníků.„Specifickým problémem celého projektu jsou opatření, která vyžadují předpisy pro odstranění krytiny střechy ze šablon obsahujících azbest. Tyto práce musejí být prováděny v uzavřeném kontrolovaném pásmu, hermeticky odděleném od okolních prostor," řekl Říha.

Demolice je podle něj připravena tak, aby měla co nejmenší dopad na průjezd místem stavby. „Bourat se bude ve dnech pracovního klidu a rekonstrukce povrchu vozovky bude probíhat po částech s jen omezeným průjezdem," uvedl Říha.

Napsal(a) ČTK | Foto FNOL

Kam dál?

Pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou nově...

pátek, 31. května 2019, 21:00

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nově léčeni i v domácím...

Nemocnice Přerov pořídila přístroj pro snímání obrazu sítnice a...

úterý, 28. května 2019, 22:00

Pro pacienta menší zátěž, pro lékaře přesnější diagnostika. Takové jsou hlavní výhody nového elektronického přístroje pro snímání...

Ve šternberské nemocnici nově zajišťují péči o předčasně narozené děti

úterý, 28. května 2019, 20:30

Zdravotníci Nemocnice Šternberk nově zajišťují péči o dříve narozené děti od ukončeného 34. týdne těhotenství. Rodičky, které...

Fakultní nemocnice Olomouc má nové internetové stránky s užitečným...

středa, 22. května 2019, 15:30

Nové webové stránky spustila v pondělí 20. května 2019 Fakultní nemocnice Olomouc. Největší zdravotnické zařízení na střední...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.