Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Tabulovém vrchu revitalizovala nemocnice své pozemky

 
středa, 5. června 2019, 18:00

Zhruba čtyři měsíce trvaly intenzivní práce na jedné z nejodlehlejších částí areálu Fakultní nemocnice Olomouc - pozemcích mezi ulicemi Prof. Fuky, Mošnerova a Hněvotínská na Tabulovém vrchu.

Stavební firma zde od poloviny ledna do konce května prováděla terénní a demoliční práce, jejichž výsledkem je kultivovaná plocha, která v budoucnu poslouží dalšímu rozvoji největšího zdravotnického zařízení v kraji.

„Demolice všech bývalých vojenských objektů včetně následných zásypů a terénních úprav je již ukončena. V současné době zajišťujeme vymazání zbouraných budov z katastru nemovitostí a zároveň vedeme jednání s magistrátem města o možnosti a podmínkách zpřístupnění areálu veřejnosti,“ říká vedoucí Odboru investic FN Olomouc František Valíček.

Bourací práce vymazaly ze zemského povrchu v katastru městské části Nová Ulice někdejší ubytovací budovu, dílnu, kotelnu s komínem, vrátnici, správu budov a skleník. Všechny tyto objekty byly již delší dobu nevyužívány a z některých se dochovaly pouze základové konstrukce. Nemocnice areál o rozloze necelé tři hektary získala na podzim 2017 od Úřadu práce ČR.

„Jsem rád, že jsme přispěli ke kultivaci prostředí v našem městě a zároveň získali kvalitní prostor pro další rozvoj podle vznikajícího generelu,“ pochvaluje si ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík, podle nějž by v budoucnu mohlo na těchto pozemcích vyrůst třeba nové sídlo Kliniky zubního lékařství nebo ústavu pro navazující následnou péčí.

Vedle samotné demolice zchátralých budov došlo k zasypání výkopů a vyrovnání terénu. Ponechány byly pouze páteřní komunikace a vybrané zpevněné plochy. Oprav a doplnění se také dočkalo oplocení areálu, které je nyní opět kompletní. Práce realizovala firma MORKUS Morava s.r.o. za cenu 9,8 milionu korun bez DPH.

O revitalizační aktivity se po celou dobu živě zajímal i primátor Olomouce Miroslav Žbánek, MPA, který areál dvakrát navštívil v doprovodu ředitele Romana Havlíka. „Po úpravách vznikl nový kultivovaný prostor. Bylo by škoda nechat areál, který teprve najde rozvojové využití pro potřeby Fakultní nemocnice Olomouc, uzavřený. Chceme vést jednání o možnosti a podmínkách zpřístupnění areálu veřejnosti,“ potvrdil primátor Miroslav Žbánek. Připomněl zároveň projekt města na estetizaci veřejných prostranství.

V rozpočtu města jsme letos na obnovu veřejných míst vyčlenili téměř 9 milionů korun a komisím městských částí se snažíme vyjít v jejich požadavcích na estetizaci maximálně vstříc. Aktuálně realizujeme v jednotlivých částech města celkem 28 akcí, které se týkají předláždění, rekultivací ploch, nasvícení drobných památek nebo doplnění dětských hřišť, za částku více než
3,5 milionu korun,
“ upozornil primátor.

Tisková zpráva | Foto FNOL

Kam dál?

Fakultní nemocnice Olomouc dostala přístroje na pomoc dětem s...

úterý, 4. června 2019, 17:00

Až 1,2 milionu korun se podařilo vybrat v rámci charitativní sbírky Crosspoint na pomoc dětským pacientům Fakultní nemocnice...

V olomoucké nemocnici bude zbourána chátrající vrátnice. Komplikuje...

sobota, 1. června 2019, 10:00

Demolice čeká v létě starou vrátnici ve Fakultní nemocnici Olomouc, která už delší dobu zeje prázdnotou a komplikuje vjezd do...

Pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou nově...

pátek, 31. května 2019, 21:00

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nově léčeni i v domácím...

Nemocnice Přerov pořídila přístroj pro snímání obrazu sítnice a...

úterý, 28. května 2019, 22:00

Pro pacienta menší zátěž, pro lékaře přesnější diagnostika. Takové jsou hlavní výhody nového elektronického přístroje pro snímání...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.

Šéf komunistů Filip odmítá nákup vrtulníků z USA

Předseda KSČM Vojtěch Filip nesouhlasí s chystaným nákupem 12 vrtulníků z USA. Podle něj jsou helikoptéry předražené, vadí mu i přesunutí výroby z Aera Vodochody. Případný nákup ovlivní postoj komunistů k další podpoře menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD, řekl Filip Radiožurnálu.

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.