Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Olomouckém kraji se můžete koupat bez obav, voda je čistá

 
čtvrtek, 18. června 2015, 14:35

Lidé se mohou nadále bez obav koupat v přírodních nádržích v Olomouckého kraji. Podle hygieniků je voda v jezerech Poděbrady u Olomouce i v Plumlovské nádrži čistá a rekreantům nehrozí žádné potíže.

Dnes tuto skutečnost oznámil Karel Freudmann z Krajské hygienické stanice Olomouc. Kromě přírodních nádrží je v regionu otevřena i řada koupališť, současné počasí však návštěvnosti příliš nepřeje.

"Výsledky posledních rozborů vzorků vody odebraných na štěrkopískových jezerech Poděbrady, ale i rozbory z vodní nádrže Plumlov poukazují na to, že voda je ve zmíněných lokalitách vhodná ke koupání. Má vyhovující smyslově postižitelné vlastnosti a pro užití pro vodní rekreaci je nezávadná," uvedl Freudmann. Podle hygienika je pravděpodobnost vzniku zdravotních potíží nízká.

Hygienici budou v pravidelných kontrolách kvality vody v těchto přírodních koupalištích pokračovat i v následujících týdnech. Loni se v Poděbradech udržela kvalitní voda po celou sezonu. Odborníci to přisuzují hydrogeologickým poměrům nádrže. Voda z jezera navíc obsahuje málo živinných látek, které potřebují pro svůj růst sinice. Čistou vodu si naopak po celou sezonu neudržela přehrada v Plumlově, která byla nedávno rekonstruována. Situace se tam zhoršovala především v suchých dnech, kdy se ve vodě objevily sinice.

Hygienici v Olomouckém kraji výsledky kontrol kvality vody v přírodních koupalištích pravidelně zveřejňují na internetové stránce www.khsolc.cz.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Na Rallye Rejvíz se sjedou záchranáři z celého světa

středa, 20. května 2015, 11:33

Do Jeseníků se příští týden sjedou záchranáři z celého světa, aby poměřili své dovednosti při mezinárodním klání...

V Olomouckém kraji ubylo nemocných, podepsaly se na tom prázdniny

pátek, 13. února 2015, 13:09

Počet nemocných v Olomouckém kraji v porovnání s minulým týdnem klesl. Hygienici nyní registrují 1750 nemocných na...

Fakultní nemocnice Olomouc bude mít lékárnu za 100 milionů

středa, 16. dubna 2014, 19:44

Fakultní nemocnice v Olomouci na sklonku léta otevře novou lékárnu, do jejíž stavby investovala zhruba 100 milionů...