Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pro astmatické a alergické děti se letos už potřicáté konal letní tábor

 
středa, 24. července 2019, 22:00

Daleko od civilizace, v klidu neporušené přírody. Už potřicáté letos uspořádal spolek rodičů astmatických a alergických dětí Alergo ve spolupráci s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc letní tábor pro astmatiky a děti s cystickou fibrozou.

Základnou pro jubilejní ročník tábora se opět stala jesenická horská osada Pekařov nacházející se mezi Velkými Losinami a Hanušovicemi. „Děti se sennou rýmou a astmatem od osmi let až do dospělého věku zvládají během čtrnácti táborových dnů pod lékařským dohledem postupně se zvyšující fyzickou zátěž a poslední den absolvují celodenní pěší výlet dlouhý zhruba čtyřiadvacet kilometrů,“ popisuje náplň činnosti účastníků duchovní otec tábora, klinický imunolog a pneumolog František Kopřiva.

Každý rok podle jeho slov připravují táboroví vedoucí pro své malé svěřence také různorodou tematickou náplň. Za tři desítky let trvání akce se tak zde vystřídala témata jako Harry Potter, cesta staletími a podobně. Tábory pro astmatické a alergické děti by se nemohly konat bez dlouholetých partnerů a podporovatelů.

Chtěl bych tak poděkovat panu Štenclovi, JUDr. Hajnové, manželům Pivodovým, paní Černé, Gromské, neziskové organizaci Crosspoint nebo firmě Ondrášovka, která nám zajišťuje pitný režim. Díky nim se nám daří udržet nízkou cenu táborného a tím také dostupnost akce i pro děti ze sociálně slabých rodin. Za těch třicet let se tábora zúčastnilo přes osm set dětí a jako vedoucí nám převážně pomáhali bývalí pacienti nebo studenti pátého a šestého ročníku medicíny, kteří tak měli zároveň neformální prázdninovou praxi a mohli si vyzkoušet péči o děti s astmatem, a to bez nároku na mzdu. Jsme taková velká rodina, která se každý rok schází a během tábora se navštěvuje, o čemž svědčí i to, že první pacienti již posílají na tábor své děti,“ zmiňuje profesor František Kopřiva.

Přední český dětský pneumolog František Kopřiva obdržel letos v květnu za svou dlouholetou činnost Cenu města Olomouce za vědu a výzkum, a to za svůj příspěvek k rozvoji pediatrie v Olomouci. Pořádání letních táborů pro děti s astmatem a alergií je jen jedna z činností, jimiž přispívá k boji s těmito dnes tak častými chorobami.
Tisková zpráva

Kam dál?

Prostějovská nemocnice vyšetřuje pacienty novými EKG přístroji

středa, 17. července 2019, 21:00

Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, je vybavena novými EKG přístroji v celkové hodnotě 200 tisíc korun. Nové...

Olomoucký kraj přispěje téměř milionem korun na atestace lékařů...

pátek, 12. července 2019, 19:30

Olomoucký kraj letos přispěje statisíci korun na vzdělávání zdravotníků. Peníze mají posloužit na atestace lékařů, kteří pracují...

Žaloba rodičů na nemocnici kvůli narození postižené dcery byla...

čtvrtek, 11. července 2019, 07:30

Olomoucký okresní soud včera zamítl žalobu rodičů na Fakultní nemocnici Olomouc kvůli údajně špatnému postupu při komplikovaném...

Soud dnes vynese rozsudek ve sporu rodičů s nemocnicí kvůli porodu

středa, 10. července 2019, 08:00

Olomoucký okresní soud dnes vynese rozsudek v dlouholetém sporu rodičů s Fakultní nemocnicí Olomouc kvůli porodu z října 2010....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.