Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Novorozeneckém oddělení v olomoucké nemocnici se nejmenší miminka budou choulit v nových pelíšcích

 
úterý, 20. srpna 2019, 13:30

Pět speciálních polohovacích pelíšků pro nejmenší a nejzranitelnější miminka získalo darem od spolku Nedoklubko Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

Pelíšky Neobed, které poskytují maličkým pocit bezpečí, zvyšují jejich celkový komfort a významně přispívají ke snížení negativního vnímání prostředí intenzivní péče, přivezla do Olomouce výkonná ředitelka spolku Lucie Žáčková.

„Nedoklubko se před dvěma lety spojilo s Pampers, aby společně podporovali rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická centra. Vloni na podzim proběhla kampaň ve vybraných řetězcích za mediální podpory Agentury Plus Production Prague. Výsledkem je dar pro všech dvanáct perinatologických center v České republice v hodnotě více než tři sta tisíc korun,“ vysvětluje Lucie Žáčková, která během srpna postupně perinatologická centra navštěvuje a dary předává.

V Olomouci stejně jako v dalších centrech tak mohou využívat čtyři nové pelíšky pro jedno miminko a jeden pro dvojčátka. „Kromě toho jsem přivezla i drobné dárky pro rodiče, omalovánky pro větší děti a naše časopisy,“ dodává Lucie Žáčková.

Autorkou polohovacího pelíšku Neobed je neonatologická sestra Eva Řežábková, která působí v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí. Pelíšky jsou výsledkem její snahy o zkvalitnění ošetřovatelské péče o nezralé a extrémně nezralé novorozence. Cílem bylo vytvořit pro tyto děti pomůcku, díky které je možno zajistit optimální polohování.

Na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc se miminka do pelíšků Neobed choulí již od roku 2010. Bylo tak prvním pracovištěm na Moravě, které novinku zařadilo do každodenní praxe. Využití pelíšků je přitom jen jedním z mnoha příkladů vstřícného a partnerského přístupu k dětem a rodičům a otevřeného přístupu k jejich přáním a požadavkům, tedy kvalit, jimiž je olomoucké novorozenecké oddělení známé nejen v Olomouckém kraji. Jako první pracoviště svého druhu u nás například zavedlo „novorozeneckou televizi“, tedy kamery nad inkubátory, díky kterým mohou rodiče nepřetržitě sledovat své miminko.
Tisková zpráva | Foto FNOL

Kam dál?

Dětem pomáhají ke zdravému vývoji nohy speciální rehabilitace

úterý, 20. srpna 2019, 07:30

Rehabilitační oddělení POLIKLINIKY AGEL v Olomouci přichází s novinkou. Pro děti s plochýma nohama, sníženou klenbou, otlaky,...

V Přerově vznikne nová škola pro zdravotní sestry. Hejtman včera...

úterý, 13. srpna 2019, 19:00

Memorandum, v němž Olomoucký kraj deklaruje podporu vzniku vyšší odborné školy, která v Přerově nabídne další vzdělávání...

Olomoucká nemocnice se připojí ke Dnům evropského dědictví....

pondělí, 12. srpna 2019, 12:00

Podruhé v řadě se Fakultní nemocnice Olomouc připojí ke Dnům evropského dědictví, tradiční akci, díky níž se veřejnosti otevírají...

Oddělení klinických studií onkologické kliniky v Olomouci slaví deset...

pátek, 9. srpna 2019, 07:30

Už deset let léčí tým Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc pod vedením přednosty Bohuslava Melichara, nemocné v rámci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.